Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
ترندهای برندینگ دیجیتال

دسته بندی: برندینگ
ترندهای برندینگ دیجیتال

برای ایجاد و توسعه "برند دیجتال" بررسی نمونه های موفق مطلعه ترندها  و جمع بندی روش ها  می تواند در ایجاد برند دیجیتالی کارآمد  سودمند و به شما در خلق ایده برای توسعه کسب و کار  الهام بخش باشد.

مهم ترین ترند های دیجیتال برندینگ 

 • بهینه سازی موبایلی:

  امروزه تقریبا همه گوشی های موبایل هوشمند دارند. پس باید محتوا را متناسب با این رسانه  بهینه سازی کنید. طبق برآوردها در صورتی که صفحه فرود برای پلتفرم موبایلی بهینه نشده باشد، 40 درصد از مشتریان صفحه را ترک می کنند.
 بنابراین شرکت هایی که محتوای موبایلی کاربرپسندتری دارند، برند به یادماندنی و موفق تری را نسبت به رقبا ارائه می نمایند.
نکته این است که با بهینه سازی محتوایتان، امکان مشاهده آن در هرجا و بوسیله هر دستگاهی فراهم شده و به ازای هر پستی که میگذارید می توانید بازدید بیشتری کسب کنید.
 از آنجا که محتوای شما به گونه ای طراحی شده  که پیام برندتان را بهتر به گوش مشتری برساند، منطقی است که بگوییم با بهینه سازی محتوا برای دستگاه های موبایل می توان " آگاهی از برند" را افزایش داد.

 • صحت و اعتبار

  امروزه مردم بسیار آگاه تر از سی سال پیش می باشند. آنچه در آن سالها تاثیر خوبی در برندینگ داشت امروز چندان خوشایند به نظر نمی رسد. امروزه مشتریان می خواهند مطمئن باشند که در حال معامله با شرکتی معتبر هستند که دایر و صادقانه به فعالیت ادامه می دهد. شرکت هایی که بتوانند صحت و اعتبارشان را به مشتریان ارائه دهند، شانس بیشتری برای تعاملات سازنده با مشتریان را خواهند داشت.

خوشبختانه استراتژی های برندینگ دیجیتال، بهترین راه برای ایجاد ارتباطات صادقانه و شفاف می باشد.
ساختار پلتفرم های دیجیتال به گونه ای است که به کاربران امکان درج نظرات و ایجاد تعامل از راه های مختلف به مشتریان را فراهم ساخته است.  صداقت و شفافیت  در تعامل با مخاطبان و مشتریان به افزایش اعتبار در فرآیند "برندینگ دیجیتال" کمک می کنند.

 • شبکه های اجتماعی

دیگر راهی برای گریز از شبکه های اجتماعی وجود ندارد!
 امروزه شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین رسانه ها به حساب می آیند. در آمریکا حداقل سه چهارم جمعیت کشور حداقل در یکی از شبکه های اجتماعی اکانت دارد.
 در کشورمان بیش از نیمی از جمعیت در شبکه های اجتماعی فعال هستند.
زمانی که از برندینگ دیجیتال حرف به میان آید، بدون شک شبکه های اجتماعی یکی از اصلی ترین مواردی هستند که باید مورد بحث قرار گیرند. البته دقت داشته باشید استفاده از کدام پلتفرم مناسب تر است.
 پلتفرم هایی مانند اینستاگرام و لینکدین با رشد روز افزون مواجهند، اما پلتفرمی مانند توئیتر عملکرد چندان موفقیت آمیزی ندارد.

برندینگ ترند شبکه اجتماعی

 • انجمن

  ساخت انجمن یکی از ابزارهای عالی برای اجرای "برندینگ دیجیتال" است. افرادی که در انجمنی عضویت و تعامل داشته باشند مشارکت ماندگارتری با برند شما خواهند داشت و  وابستگی مثبتی با کسب و کار شما دارند.  بنابراین احتمال اینکه در زمان تصمیم به خرید، برند شما را انتخاب کنند بیشتر است.
 خوشبختانه پلتفرم های دیجیتال امکانات فراوانی را برای ساخت انجمن ها و  فراهم ساختن بستر  تعاملات در اختیار کسب و کارها قرار می دهند.
بسیاری از شرکت ها چنین تعاملات موفقیت آمیزی را با ابزارهایی چون ایجاد گروه در شبکه های پیام رسان و یا فیسبوک پیاده سازی می کنند. ساخت گروه هایی که کاربران و مشتریان بالقوه بتوانند با یکدیگر تعامل کرده، داستان های یکدیگر را بشنوند و نکات و تجربیاتشان را درباره محصولات و برند شما به اشتراک بگذارند، باعث ایجاد انگیزه برای همراهی هرچه بیشتر آنها با برند شما خواهد شد. این حرکت روشی موثر برای وفادارسازی مخاطبان به برند شما شده و با محبوبت چنین گروه هایی، جمعیت این کانال ها روز به روز رشد خواهد کرد.

 • ویدئو

  در سال جاری تمامی شرکت های موفق، اقدام به ساخت محتواهای ویدئویی کرده که به راحتی می توان آنرا دانلود کرده و برای دیگران ارسال نمود.
 محتواهای ویدئویی در میان نسل جوان بسیار محبوبند و می توانند در جلب توجه عموم و توسعه برند شما نقش بسزایی ایفا کنند. امروزه ساخت ویدئو آسان تر از گذشته شده است ، ساخت ویدئویی که توجه مخاطبان را جلب کند در رشد برند شما بسیار موثر می باشد.

در اکثر مواقع با ویدئوها بسیار راحت از عکس و تصاویر می توان احساسات و پیام برند را منتقل نمود. در نتیجه سرمایه گذاری در ویدئوهای با کیفیت می تواند یکی از استراتژی های خوب و موثر برای بازاریابی و برندینگ باشد.

ترندهای برندینگ دیجیتال

 • رتبه

  دیجیتال برندینگ نه تنها به مشتریان در درک و شناخت کسب و کار شما کمک می کند، بلکه در کسب رتبه های خوب در موتورهای جستجو نیز موثر است.  اعتماد افراد و شرکت ها به گوگل روز به روز در حال افزایش است در نتیجه شرکت هایی که بخواهند شناخته شوند قطعا نیازمند تلاش مضاعفی برای رسیدن و ماندن در صدر نتایج گوگل می باشد.

اجرای پروژه های موثر در زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو قطعا یکی از استراتژی های اساسی دیجیتال برندینگ می باشد. امروزه عمده افراد سوالاتشان را به طور آنلاین در موتورهای جستجو میپرسند و به دنبال جواب آنها میگردند. پس اگر مردم برند شما را در جواب سوالات روزانه شان بیابند، شانس شما برای کسب منفعت و تعامل با این مخاطبان بسیار افزایش می یابد.

 • چت بات ها

   به لطف پیشرفت های روزافزون هوش مصنوعی چت بات ها روز به روز در حال افزایشند. مردم دوست دارند سریع به جواب سوالهایشان برسند و اگر نتوانند به سرعت جوابی برای سوالاتشان بیابند عموما علاقه و میلشان را به دریافت جواب از دست می دهند. به همین دلیل از آنجا که چت بات ها 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز در دسترسند و به یکی از ابزارهای مفید و محبوب در میان افراد تبدیل شده اند.
 شما می توانید محتواهای قابل ارائه در چت بات ها را متناسب با ویژگی های برندتان اختصاصی سازی کنید. این فرصت بی نظیری برای حفظ مشارکت با مشتریان است و باعث می شود مشتریانتان با سرعت و دقت مطلوبی به جواب سوالاتشان برسند.

ترندهای برندینگ دیجیتال

 • طراحی

  اگر هدف شما طراحی یک وبسایت یا تولید محتوایی برای شبکه های اجتماعی و یا طراحی یک اپلیکیشن باشد، باید بدانید که طراحی و گرافیک و به طور کلی حس بصری که در ارتباطات آنلاینتان منتقل می شود، نقش بسزایی در تاثیرگذاری برند شما را در پی دارد. بوسیله  طراحی خوب می توان فرصت های بسیار زیادی برای بروز خلاقیت، نوآوری ایجاد نمود و تاثیر مثبتی بر مخاطب گذاشت.

 • تجربه کاربری

  با افزایش سرعت اینترنت، فرصت خلق تعاملات آنلاین بیش از پیش شده است. بر خلاف گذشته، امروزه شما می توانید تمامی تعاملات و تجربه کاربری مخاطبان آنلاینتان را ردیابی و بهینه سازی کنید و به مشتریان در کسب حداکثر آگاهی و راحتی در هنگام کار با وبسایت و یا اپلیکیشن تان کمک کنید.

مثلا فروشگاه های آنلاین می توانند تجربه استفاده از فروشگاهشان را روز به روز به تجربه خرید از فروشگاه ها و سوپرمارکت های فیزیکی نزدیک کنند. با افزایش سرعتها و بهینه سازی های بهتری که انجام میگیرد، جستجوی محصولات مختلف، یافتن جزئیات محصول، پرسیدن سوالات و پرداخت از طرق مختلف، برای مشتریان راحت تر خواهد شد.

این مورد نیز می تواند یکی از" استراتژی های مهم دیجیتال برندینگ" باشد، زیرا تمامی شرکت ها خواهان کسب حداکثر کارایی و خلق تجربه کاربری آسان و مثبت برای مشتریانشان هستند.

 

نکات پایانی

برندینگ دیجیتال گامی حیاتی در ساخت هر کسب و کار موفقی می باشد. به همین دلیل داشتن یک استراتژی قدرتمند پیش از آغاز به کار بسیار مهم است. این امر نه تنها به افزایش محبوبیت خدمت یا شرکت تان کمک می کند و باعث ایجاد ارتباطات قوی تری با مشتریانتان را می شود.

برای انتقال پیام برند از طریق پلتفرم های دیجیتال، راه های زیادی وجود دارد. با وجود چنین فرصت های فراوانی، به راحتی می توان بر آنچه برندتان ارائه و پیامی که باید به مخاطبان منتقل شود، مانور  و ابتکار عمل بسیار داشت.

 ارتباطات دیجیتال موتوری قوی برای رساندن ایده و پیام به مخاطبان می باشد.
 استفاده از چنین ابزارهایی در انتقال پیام ها و تعاملات، به راحتی می توانید از رقبا پیشی گرفته و صدرنشین شوید.

مقالات مرتبط


 • 10 دلیل برای برندسازی مجدد
  10 دلیل برای برندسازی مجدد

   

  رقابت بر سر برندهای برجسته و خبرساز بوده و مشتریان این قیبل برندها را خریداری مینمایند. اکنون زمان ارزیابی آن فرا رسیده تا ببینید برای افزایش اشتیاق مشتریان چه کاری می توانید انجام دهید.

 • برندینگ دیجیتال
  برندینگ دیجیتال

   

  دیجیتال برندینگ اصطلاحی برای توصیف مجموعه روش ها و ابزارهایی است، که با استفاده از آنها کسب و کار را در فضای مجازی و آنلاین به کاربران و مشتریان ارائه می نماید. 

 • اصول و نکات کلیدی در فرآیند برند سازی
  اصول و نکات کلیدی در فرآیند برند سازی

  ارزش های برند بر روی تصمیمات خرید مصرف کنندگان اثر گذاشته و روی فروش و سود شما تاثیر می گذارد.احتمالا آنان که از برند شما خرید می کنند.این ارزش ها را با خود همسو می کنند.