Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
آنچه باید درباره طراحی یک وبسایت دندانپزشکی بدانید

دسته بندی: توسعه و طراحی وب سایت
آنچه باید درباره طراحی یک وبسایت دندانپزشکی بدانید

 

  سال 2019 ترندهای دیجیتال جدیدی با خود آورده است و مطمئنا اتفاق‌های بیشتری هم در راه است. فرصت خوبی است که باید از آن استفاده کرده و یک وب‌سایت سفارشی برای مرکز دندانپزشکی‌ یا کلینیک خود (وب‌سایت کلینک دندانپزشکی یا وب‌سایت مطب دندانپزشکی) راه‌اندازی کنید و یا وب‌سایت فعلی‌تان را طبق آخرین اصول 2019 به‌روز رسانی کنید.

 موارد ضروری را که وب‌سایت دندانپزشکی در سال 2019 باید داشته باشد، مرور می‌کنیم.

 

1. ریسپانسیو (پاسخگویی به موبایل) بودن

   تا چندی پیش طراحی وب ریسپانسیو پدیده‌ای جدید تلقی می‌شد که فقط تعداد معدودی از وب‌سایت‌ها از آن بهره می‌بردند. اما به سرعت به یک ضرورت بدل شد. در واقع از سال 2017، شمار صفحات وبی که با دستگاه موبایل خدمات می‌دادند، رسماً از 50 درصد گذشت، و پیش‌بینی می‌شود از این هم بالاتر برود. اگر کاربران، سایت شما را در موبایلشان باز کنند و سایت شما ریسپانسیو یا موبایل‌محور باشد، گوگل به وب‌سایت شما رتبه بالاتری می‌دهد و برعکس وب‌سایت‌هایی که برای موبایل بهینه‌سازی نشده است (اصطلاحاً موبایل فرندلی نیستند)، رتبه پایین‌تری می‌گیرند.

وب‌سایت‌ها باید در همه دستگاه‌ها قابل مشاهده و استفاده باشند.

 

2. وبلاگ‌نویسی

  وبلاگ‌ اصلی‌ترین جایی است که می‌توانید خودتان را به عنوان یک شخصیت قدرتمند در کسب‌وکارتان نشان دهید. همچنین وبلاگ‌نویسی تمرینی است برای بازاریابی محتوایی استراتژیک که بر خلق محتوای خلاقانه و مناسب متمرکز است و بیماران را بدون نیاز به شرکت در جلسه ویزیت مشاوره، جذب شما می‌کند.

وبلاگ‌ها مخصوصاً در حرفه دندانپزشکی مهم هستند، چون پرستیژ حرفه و شغل شما را نشان می‌دهد. همانطور که می‌دانید، مردم اغلب از دندانپزشکان هراس دارند. بنابراین یافتن راه‌هایی برای کمک به بیماران و پاسخ دادن به سوالاتشان به شکلی که دیگر نترسند، بسیار بسیار مهم است.

دندانپزشکی و دندانپزشکان

  در وبلاگ باید اطلاعات مهمی را که بیماران می‌خواهند بدانند، با آنها به اشتراک بگذارید. همانطور که می‌نویسید، تکنیک‌های بهینه‌سازی سئو را هم در ذهن داشته باشید. به این ترتیب وبلاگتان بسیار قدرتمند عمل خواهد کرد.

 

3. ویدئو

  فرمت ویدئو بیشترین مصرف‌کننده آنلاین را دارد. به عنوان یک دندانپزشک، با تهیه فیلم و ویدئو برای بیمارانی که می‌خواهند با مطب و پزشکان شما آشنا شوند، اهمیت سلامت دهان و دندان را درک کنند و حتی جواب سوال‌های تخصصی‌شان را بگیرند، می‌توانید وب‌سایتتان را پرمحتوا و پربیننده کنید.

 

4. شخصی‌سازی

   امروزه تکنولوژی به شما امکان می‌دهد، وب‌سایت را طوری شخصی‌سازی کنید که بیمارانتان با هر بار دیدن آن، احساس رضایت کنند. در سال 2019 باید از این مزایا استفاده کنید. شخصی‌سازی برای دادن حس امنیت و آرامش به بیمارانی که قصد دارند در مطب شما ویزیت شوند، بسیار حیاتی است.

   مطب دندانپزشکی عموماً چند نوع متقاضی اصلی دارد. شخصی‌سازی کردن وب‌سایت به شما اجازه می‌دهد با هر شخصی به طور اختصاصی و منحصر به فرد ارتباط برقرار کنید.

 

5. چت آنلاین

   چت آنلاین راهی ایده‌آل برای بیماران است؛ خصوصاً با ملاحظات فرهنگی که در کشور ما وجود دارد، بیماران بیماران می‌توانند از طریق چت‌ آنلاین، در محیطی که برایشان مطلوب است با شما ارتباط برقرار کنند. چت آنلاین به سرعت به روش مورد علاقه اکثریت مردم برای برقراری ارتباط و تماس تبدیل شده است. فرم‌های تماس هم با همان سرعت در حال خارج شدن از دور می‌باشند.

طراحی وب سایت دندانپزشکی و کلینیک دندانپزشکان

  بنابراین تصمیم عاقلانه‌ایست اگر چت آنلاین را به وب‌سایت خود اضافه کنید.

 

6- SEO بهینه‌ شده صوتی

   در حال حاضر بیشتر از ۲۰ درصد مردم برای رفع نیازهای جستجوی دیجیتال خود به دستورات صوتی وابسته هستند. این دستورات از طریق دستیاران مجازی مانند سیری اپل و الکسای آمازون حمایت می‌شود. پیش‌بینی می‌شود تا سال  2020 این رقم به 30 درصد برسد. مردم متفاوت‌تر از آنچه می‌نویسند حرف می‌زنند. به همین دلیل، مهم است که سایتتان را نه تنها با کلمات کلیدی بهینه‌سازی کنید، بلکه مطمئن شوید می‌تواند سئوی مبتنی بر صدا را هم پشتیبانی کند.

  یادتان باشد که عباراتی که در جستجوی صوتی می‌گوییم معمولاً با عبارات جستجو با کامپیوتر فرق دارد. برای مثال در کامپیوتر برای جستجو احتمالاً عبارت «بهترین دندانپزشک نزدیک من» را تایپ می‌کنید، ولی در جستجوی صوتی باید « مطب کدام دندانپزشک‌ الان باز است؟» را بگویید.

   جستجوی صوتی اغلب حاوی سوال است. جواب دادن به سوال‌های چه کسی، چه، چطور و چه وقت با پاسخی که خودتان می‌گذارید، می‌تواند جستجوی صوتی سایتتان را ارتقا دهد.

 

7. برندسازی

  برندسازی فقط مخصوص فروشگاه‌های بزرگ نیست. هر کسب و کاری چون مطب و کلینیک و خدمات حوزه سلامت باید هویت تجاری خود را ایجاد کند. اگر در هر صفحه پیشنهاد جدیدی بدهید، سایت از نظر بیماران آشفته و گیج‌کننده به نظر می‌رسد. اگر اقدامات دندانپزشکی خود را به درستی برندسازی کنید، راحت‌تر می‌فهمند شما چه کسی هستید و در چه نوع درمانی تخصص دارید. بنابراین راحتر و زودتر به شما اعتماد می‌کنند.

بسیار مهم است که بازدیدکنندگان سایت از صفحه‌ای به صفحه دیگر پیامی یکسان و یکپارچه دریافت کنند.

 

8. اتوماسیون

  وقتی که بیماران تصمیم می‌گیرند با کلینیک شما تماس بگیرند، وب‌سایت باید بطور ساده و خودکار بوسیله ایمیل با آنها ارتباط برقرار کند. اتوماسیون یکی از مهمترین ابزار بازاریابی آنلاین است که می‌توانید از آن استفاده کنید. به بیماران بازخورد فوری می‌دهد، در حالی که وقت پرسنل اداری‌تان را برای انجام کارهای دیگر آزاد می‌کند.

 

9. آسان کردن تجزیه و تحلیل

   برای تصمیم‌گیری براساس داده‌ها، لازم است همه اطلاعات و داده‌ها یک جا کنار هم باشند. وب‌سایت‌‌ها باید طبق برنامه و مرتب ارتقا یابند و به‌روزرسانی شوند. تجزیه و تحلیل عملکرد وب‌سایت کمک می‌کند، بفهمید برای پیشرفت به چه چیزی نیاز دارید.

  CRM و پورتال خدماتتان را در اینترنت ذخیره کنید تا درک عمیق‌تری از راه‌هایی که بیماران با محتوای شما تعامل می‌کنند، پیدا کنید.

   وقتی وب‌سایتتان روی پلتفورمی است که دسترسی آسان به آنالیزها دارد، تصمیم‌گیری درباره تغییر صفحه‌آرایی برایتان راحت‌تر است، می‌توانید بفهمید چرا مردم به وب‌سایت شما مراجعه کرده و همچنین درمی‌یابید چه نوع اطلاعاتی برای مردم ارزش بیشتری دارد.

 

  ما در شرکت پارس نمودار بیش از 15 سال است که در زمینه طراحی و توسعه وب‌سایت‌های پزشکی و دندانپزشکی فعال هستیم و در بخش بازاریابی اینترنتی، جذب مشتری، رضایت و بازگشت‌پذیری بیماران فعالیت می‌کنیم. برای مشاوره جهت راه‌اندازی وب‌سایت کلینیک دندانپزشکی که بر پایه آخرین اصول طراحی و بازاریابی  استوار است،  با ما در تماس باشید.

 

مقالات مرتبط