Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
بهینه سازی موتورهای جستجوگر SEO

دسته بندی: بهینه سازی موتورهای جستجوگر
بهینه سازی موتورهای جستجوگر SEO

سئو چیست؟

سئو Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر می باشد. تاریخچه سئو به زمان پیداش موتورهای جستجو تا به امروز باز می گردد.

سئو را می توان به دو بخش اصلی تقسیم نمود :

سئو خارجی:  مجموعه ای از نکات و تکنیک های که وب سایت شما را نسبت به رقبایتان به جایگاه بالاتری می رساند.

سئو داخلی: مجموعه ای از تکنیک های که به صورت مجزا همسو با الگوریتم های ارائه شده توسط گوگل بر روی سورس های سایت شما انجام می شود.

مفهوم بهینه سازی موتور جستجو

بهینه سازی موتور جستجو مجموعه ای از استراتژی ها, تکنیک ها و تاکتیک های ست که به منظور افزایش میزان بازدیدکنندگان یک وب سایت بوسیله ارتقا رتبه سایت در صفحه نتایج برتر جستجو در موتورهای جستجوگری چون گوگل, بینگ ودیگر موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می گیرد.

امروزه بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو(SEO)  بیش از گذشته از اهمیت برخوردار است. برای حضور و بقا در دنیای کسب و کار داشتن یک وب سایت اجتناب ناپذیر است، با این حال داشتن صفحات وب در بین میلیون ها میلیون صفحه بازخوردی به همراه نخواهد داشت. از همین رو پس از راه اندازی وب سایتتان می بایست از طریق موتورهای جستجو به دنبال راهکاری برای قرار دادن وب سایتتان در معرض دید کاربران باشید.

متداول است که کاربران اینترنت روی صفحات متعدد نتایج جستجو کلیک نکنند, بنابراین به منظور هدایت میزان بازدید بیشتر به سایت, رتبه ی سایت ضرورت دارد.

هرچه وب سایت مورد نظر در نتایج جستجوی اصلی از رتبه طبیعی بالاتری برخوردار باشد, شانس بیشتری وجود دارد که سایت مورد نظر مورد بازدید کاربر قرار بگیرد.

در تجارت الکترونیک و بازاریابی اینترنتی که افزایش میزان بازدید از سایت امری حیاتی می باشد، بهینه سازی موتور جستجو در کنار سایر اقدامات بهینه سازی همچون ثبت در موتور جستجو  بسیار ضروری است.

اهمیت بهینه سازی موتور جستجو

اهمیت بهینه سازی موتور جستجو و پیروی از الگوریتم های جدید گوگل از آن جهت کلیدی  است که رتبه برتر و بالاتر در نتایج جستجو منجر به افزایش بازدید وب سایت شما از سوی کاربران و مراجعه بیشتر افراد به سایت   وشانس ارتباط ، خرید  را افزایش داده که این مهم می تواند برای شما منجر به درآمدزایی بیشتر شود.

انواع بهینه سازی موتور جستجو

دو الگوی عمده در خصوص بهینه سازی موتور جستجو وجود دارد که الگوی اول بهینه سازی موتور جستجو کلاه سفید (نوع "خوب")، و الگوی دوم بهینه سازی موتور جستجو کلاه سیاه (نوع: نه چندان خوب آن ') می باشد. البته نظرات متفاوتی در مورد ماهیت هر یک از این الگوهای بهینه سازی موتور جستجو وجود دارد. اطلاعات مورد نیاز خودتان را جمع آوری نمایید تا بتوانید این دو الگو را از هم تفکیک کرده و تصمیم گیری آگاهانه ای انجام دهید.

شرکت پارس نمودار متخصص در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی سایت بر پایه سئو و مارکتینگ می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ارائه شده در خصوص بهینه سازی موتور جستجو می توانید با شرکت پارس نمودار تماس حاصل فرمایید و از خدمات مشاوره رایگان ما بهرمند گردید.

مقالات مرتبط


 • اینفوگرافیک تفاوت SEO و SEM
  اینفوگرافیک تفاوت SEO و SEM

   

  هدف SEO اصلاح کدها و ساختار سایت برای بالا بردن شانس آن در کسب رتبه های بالا در نتایج جستجو است، سئو در اصل فرآیندی می باشد که کمک میکند محتوای سایت ساده تر، راحت تر و به دفعات در اختیار موتورهای جستجوگر قرار گیرد.

 • سئو چگونه کار میکند؟ (اینفوگراف)
  سئو چگونه کار میکند؟ (اینفوگراف)

  سئو چگونه کار میکند؟ | سئو به معنای تکنیک هایی است که با استفاده از آنها میتوان رتبه سایت را در نتایج گوگل و سایر موتور های جستجو بهبود داد .

 • اهمیت تولید محتوا در سئو
  اهمیت تولید محتوا در سئو

   

  الگوریتم های گوگل به طور مداوم در حال آبدیت شدن است،خوشبختانه روشهای فریبکارانه که برخی از سایت های در جهت رنک بکار می بردند،نه تنها تاثیری دیگری ندارد،بلکه شامل جریمه گوگل هم می شود