Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
قوانین بازاریابی اینترنتی

دسته بندی: بازاریابی و تبلیغات
قوانین بازاریابی اینترنتی

امروزه بسیاری از شرکت ها در راستای بازاریابی اینترنتی حرکت می کنند و دیگر به راه های قدیمی و بازاریابی از طریق تلویزیون و رادیو اکتفا نمی کنند. بازاریابی اینترنتی تبدیل به امری فراگیر شده است و آمار نشان داده است که تبلیغات در اینترنت بسیار موثرتر هستند و بازدهی بالایی دارند.

قانون های تعریف شده در بازاریابی اینترنتی به شرح زیر است:

قانون گوش فرا دادن

موفقیت در دنیای مجازی و بازاریابی محتوایی به بیشتر گوش دادن و کمتر سخن گفتن نیاز دارد. اهداف مخاطبین خود را بصورت آنلاین بخوانید و با آنها وارد بحث شده تا متوجه شوید چه چیزهایی برای آنها حائز اهمیت است. تنها در این صورت است که می توانید محتوایی تولید کنید که برای مخاطبین ارزشمند است.

قانون تمرکز

بهترین کار ممکن این است که از همان ابتدا تخصص خود را مشخص کنید و تمام تمرکز خود را به آن دهید تا اینکه بخواهید خود را بصورت برندی که تمام کسب و کارها را شامل می شود معرفی کنید. سیاست متمرکز روی شبکه های اجتماعی و بازاریابی محتوایی که قصدش ایجاد یک برند قوی است شانس بیشتری برای موفقیت دارد، تا سیاستی که در نظر دارد همه چیز را برای همه مردم فراهم آورد.

قانون کیفیت

کیفیت نسبت به کمیت برتری دارد. اینکه هزار فالوور داشته باشید که مطالب شما را دنبال کرده و آن را می خوانند و حتی آن را به اشتراک می گذارند، بسیار بهتر است تا اینکه ده هزلر فالوور داشته باشید که پس از اولین ارتباط آنلاین بطور کل ناپدید می شوند.

قانون بردباری

موفقیت در بازاریابی اینترنتی یک شبه بوجود نمی آید. لازمه ی موفقیت در این امر صبر و بردباری فراوان است، چرا که هر کاری برای به انجام رسیدن زمان مخصوص به خودش را می برد.

قانون ترکیب کردن

اگر شما محتوای باارزش و فوق العاده ای را منتشر کنید و آن را در اختیار مخاطبین خود در شبکه های اجتماعی بگذارید، ممکن است آنها نیز جذب محتوای شما شده و آن را در صفحات شخصی خود به اشتراک بگذارند و فالوورهای آنها نیز در جریان جزییات کار شما قرار بگیرند. این گونه چند شبکه ی اجتماعی با هم ترکیب شده و محتوای شما پخش می شود و این امر باعث می شود موتورهای جست و جو گر گوگل راحت تر برند شما را در اختیار افراد قرار دهند.

قانون تاثیرگذاری

زمانی را اختصاص دهید تا تاثیرگذاران آنلاین در بازار کار خود را پیدا کنید که مخاطبین واجد شرایط را دارا هستند. وقتی بااین افراد تاثیرگذار وارد رابطه شوید، آنها با تاثیری که روی مخاطبین دارند می توانند به پیشرفت و گسترش کسب و کار شما کمک کنند.

قانون ارزش

اگر شما تمام زمان خود را صرف جست و جو در اینترنت برای ارتقای کار خود کنید، مردم دیگر به شما گوش نخواهند داد. شما باید برای گفت و گو با مردم ارزش قائل شوید. سعی کنید بیشتر تمرکز خود را به تولید محتوایی فوق العاده و همچنین ایجاد رابطه با تاثیرگذاران آنلاین اختصاص دهید. این تاثیر گذاران آنلاین به مرور زمان تبدیل به واسطه ی بسیار قدرتمندی برای کسب و کار شما می شوند.

قانون تصدیق و توجه

مسلما زمانیکه فردی بصورت حضوری با شما ارتباط برقرار می کند، به او توجه می کنید. یکی از لازمه های موفقیت در بازاریابی اینترنتی ایجاد روابط است؛ بنابراین به هر کسی که تلاش می کند با شما ارتباط برقرار کند توجه کنید.

قانون دسترسی

پس از انتشار محتوای خود، غیب نشوید و سعی کنید در دسترس مخاطبین خود باشید. این بدین معناست که شما به انتشار مطلب به صورت یکپارچه و شرکت در گفت و گو نیاز دارید. ممکن است فالوور های شما دمدمی بوده و درصورتی که شما در دسترس نبوده و پاسخی به آنها ندهید، به راحتی با مورد مشابهی جایگزینتان کنند.

قانون متقابل عمل کردن

شما نمی توانید از دیگران انتظار داشته باشید محتوای شما را به اشتراک بگذارند و از آن حمایت کنند، در حالی که خودتان چنین کاری را برای آنها نمی کنید. بنابراین، بخشی از زمانی را که صرف جست و جو در اینترنت می کنید را به انتشار و حمایت از محصولات بقیه اختصاص دهید.

موارد بالا و عوامل دیگری لازمه پیشرفت در بازاریابی اینترنتی هستند که کسب و کار شما را وارد مرحله جدیدی از پیشرفت می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره های رایگان در خصوص بازاریابی و تبلیغات اینترنتی با مشاورین ما در پارس نمودار تماس حاصل فرمایید.

 

 

مقالات مرتبط


 • بازاریابی اینترنتی و مزیت های آن
  بازاریابی اینترنتی و مزیت های آن

  دیگر روزهای تبلیغات سنتی و هزینه های گزاف آن به پایان رسیده است و تبلیغات وارد عرصه جدیدی از پیشرفت شده است.

 • تبلیغات کلیکی اینترنتی و اصطلاحات رایج
  تبلیغات کلیکی اینترنتی و اصطلاحات رایج

  آشنایی با اصطلاحات رایج در تبلیغات کلیکی اینترنتی

   CPA اختصار   )هزینه به ازای عمل)cash per action به مفهوم پول به ازای اقدام مورد نظر می باشد. این اقدامات می‌تواند از فروش، کلیک، و یا حتی تماشای تبلیغات باشد

 • استراتژی دیجیتال مارکتینگ - 10 گام اصلی
  استراتژی دیجیتال مارکتینگ - 10 گام اصلی

  استراتژی دیجیتال مارکتینگ مجموعه‌ اقداماتی است که کمک می‌کند به اهدافتان دستیابی و حضوری موٍثر در فضای مجازی یا آنلاین داشته باشید. استراتژی دیجیتال مارکتینگ اهمیت بسیاری در موفقیت پروژه ها و کمپین های اینترنتی دارد