Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

دسته بندی: شبکه های اجتماعی
بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

  بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی یا بازاریابی شبکه‌های اجتماعی (Social Media Marketing) به زبان ساده یعنی بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی.

  بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی به مجموعه فعالیت‌هایی برای افزایش بازدید سایت گفته می‌شود که از طریق سایت‌های شبکه‌های اجتماعی انجام شود.

  اگر با بعضی مدیران کسب و کارها در مورد بازاریابی شبکه‌های اجتماعی صحبت کنیم، نخواهند توانست تعریفی روشن  از این شیوه ارائه دهند .

  در واقع به نظر می‌رسد بسیاری از شرکت‌ها دقیقاً نمی‌دانند در شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی چه می‌گذرد و چطور می‌توان از این ظرفیت‌های فراوان برای بالا بردن میزان فروش و سودآوری کمال استفاده را برد.

 مزیت های استفاده از شبکه های اجتماعی در بازاریابی

یکی از مزیت‌های استفاده از شبکه‌های اجتماعی در بازاریابی، این است که مردم پذیرای پیام‌های شما هستند.

مردم توییتر، فیس‌بوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی را ابزارهای بازاریابی نمی‌دانند. در نتیجه، چیزی را که به عنوان یک پست می‌گذارید به چشم آگهی نمی‌بینند و بیشتر از آن تأثیر می‌گیرند.

 

 فعالیت ثمربخش در رسانه‌های اجتماعی به راهکار و استراتژی نیاز دارد.

 

چرا برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی به استراتژی نیاز داریم؟

 • رشد و توسعه حضور خود:

 صرفنظر از اینکه در چه حیطه‌ای فعالیت می‌کنیم، کسب و کارمان در شبکه‌های اجتماعی به حضوری رو به رشد نیاز دارد. داشتن یک استراتژی برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، نه تنها به رشد حضور ارگانیک ما کمک می‌کند، بلکه کمک می‌کند اعتبار خود را هم تقویت کنیم.

 • صرفه‌جویی در ساعات ارزشمندی که می‌توانیم جایی که لازم است سرمایه‌گذاری‌شان کنیم:

بازاریابی اجتماعی برای کسانی که وقت زیادی را صرف آن می‌کنند، می‌تواند یک وقت‌گذرانی بدون بازده باشد. زمان برای یک بازاریاب شبکه‌های اجتماعی بسیار مهم و حیاتی است. بنابراین خلق و به کارگیری استراتژی مناسب، زمان زیادی از ما صرفه‌جویی می‌کند که می‌توانیم آنرا به موضوعات مهمتری مثل بردن کسب و کار و بازار‌مان به مرحله بعد اختصاص دهیم.

 • هدفگیری بهتر مخاطبان:

اگر می‌خواهیم کسب و کارمان مدام رشد کند، باید مخاطبانمان را مثل کف دستمان بشناسیم. این اولین قدم به سوی ایجاد تجربه مصرف‌کنندگان (User Experience) و حتی محصولات بهتر است.

امروزه به لطف شبکه های اجتماعی شناخت مخاطبان هدف به پیچیدگی قبل نیست. ابزار مناسبی در دست داریم که کمک می‌کند به جمعیت متنوعی دسترسی داشته باشیم و به مخطبان بالقوه خودمان متصل شویم.

مقالات مرتبط


 • استراتژی بازاریابی دیجیتال و دلایل اهمیت آن
  استراتژی بازاریابی دیجیتال و دلایل اهمیت آن

  اگر بخواهید یک استراتژی برای بازاریابی دیجیتال تدوین کنید، از کجا شروع خواهید کرد؟ بسیار خب، گمان نکنم که این کار نیاز به تهیه یک گزارش مفصل داشته باشد؛ یک استراتژی می تواند به بهترین شکل در دو یا سه رو از یک کاغذ A4 در جدولی که استراتژی های بازاریابی دیجیتال را به اهداف SMART مرتبط می کند، تدوین شود. با این وجود هنوز به نظر می رسد که بسیاری از سازمان ها دارای پلنی نیستند

 • اینفوگرافیک تفاوت برندینگ، بازاریابی، تبلیغات و روابط عمومی
  اینفوگرافیک تفاوت برندینگ، بازاریابی، تبلیغات و روابط عمومی

  تفاوت های چهار عبارت برندینگ، بازاریابی، تبلیغات و روابط عمومی به زبان ساده در قالب گرافیک اطلاع رسان (اینفوگرافیک).

 • استراتژی دیجیتال مارکتینگ - 10 گام اصلی
  استراتژی دیجیتال مارکتینگ - 10 گام اصلی

   

  استراتژی دیجیتال مارکتینگ مجموعه‌ اقداماتی است که کمک می‌کند به اهدافتان دستیابی و حضوری موثر در فضای مجازی یا آنلاین داشته باشید.وهمینطوراهمیت بسیاری در موفقیت پروژه ها و کمپین های اینترنتی دارد .