Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
مدیریت بازاریابی اینستاگرام

دسته بندی: شبکه های اجتماعی
مدیریت بازاریابی اینستاگرام

   تاکنون مطالب متنوعی درباره استراتژی در شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی و مدیریت در شبکه‌های اجتماعی، مدیریت شبکه‌های اجتماعی، دیجیتال مارکتینک و آخرین ترندهای بازاریابی اینترنتی، بازاریابی اینترنتی، اینستاگرام مارکتینگ، و اینفوگرافیک‌های متعدد مانند مدیر برتر شبکه‌های اجتماعی و... را از جدیدترین منابع بین المللی و ترند های روز، محتوا تهیه و ترجمه کردیم.

   کسب و کارهای ایرانی هم روز به روز متوجه قدرت بازاریابی، اطلاع‌رسانی و جذب مشتری از رسانه‌های اجتماعی شده و تلاش می‌کنند تا از این راه برای خود ویترینی مخاطب‌پسند و ورودی بسازند. از طرف دیگر رفتار مصرف‌کننده امروزی بسیار پیچیده و نامطمئن است و شرایط ایجاد تقاضا بسیار سخت و فراتر از مدل‌های قبلی بازاریابی سنتی یا شهودی شده است.

   در شرایط رکود اقتصادی و دوران کمبود تقاضا، بازاریابان برای تحریک مخاطب باید بر عواطف انسانی، بازاریابی عاطفی، فرهنگی، مشارکتی و ارزش‌های ویژه برند تمرکز کنند.

   رسانه‌های اجتماعی که بر پایه مشارکت مخاطبین و مصرف‌کنندگان شکل گرفته است، به تریبون و شاهراهی مناسب برای کسب و کارها تبدیل شده است.

هم اکنون در کشور ایران اینستاگرام به یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده  و بیش از "20 میلیون کاربر" دارد.

ترفندهای بازاریابی اینستاگرامی (اصول حرفه‌ای بازاریابی در اینستاگرام)

هدف

   هر کسب و کاری با تعیین اهداف خود برای حضور در اینستاگرام با رویکردی شفاف می‌تواند برنامه‌ای برای جایگاه‌سازی، آگاهی دادن و فرهنگ‌سازی و افزایش فروش تعیین کند.

   طیف اهداف می‌تواند بسیار گسترده‌ باشد، اما بهتر است از قبل اهداف اصلی خود را برای حضور در اینستاگرام معین کنیم.

در واقع تعیین دقیق اهداف، همان برنامه ریزی استراتژیک است.

پروفایل

   صفحات اینستاگرام به دو بخش صفحات بیزینسی و صفحات معمولی تقسیم می‌شود. صفحه بیزینسی یک کسب و کار مانند وبسایت آن کسب و کار عمل می‌کند. وقتی که کاربران به صفحه پروفایل اینستاگرام شما مراجعه می‌کنند، بایستی اطلاعات کسب و کار شما را به طور کامل و واضح مشاهده کنند.

استراتژی تولید محتوا

   برنامه‌ریزی محتوا از روش‌های مطرح کردن برند و نام تجاری کسب و کار در اینستاگرام است. این برنامه مشخص می‌کند که چه محتوا و مطلبی را در چه زمانی در معرض دید مخاطبان قرار دهید. محتوایی که باید جذاب باشد و کاربر شما را ترغیب به واکنش (لایک  و کامنت‌گذاری) نماید.

استوری

   استوری یا "محتوای کوتاه‌مدت" روشی مهم در بازاریابی است و نسبت به پست اثربخشی بیشتری دارد. با توجه به اینکه استوری‌ها بیشتر در معرض دید هستند و تایم لاین مشخصی دارند، فالوورها تمایل بیشتری به مشاهده آن نشان می‌دهند.

مقالات مرتبط


 • اهمیت هشتگ گذاری در شبکه های اجتماعی و اینستاگرام
  اهمیت هشتگ گذاری در شبکه های اجتماعی و اینستاگرام

  در #بازاریابی_اینترنتی مهم ترین بخش آنالیز کلمات کلیدی است که در واقع کلمات کلیدی سودمند و مناسب کسب و کار مشخص می شود. در شبکه های اجتماعی این هشتگ ها هستند

 • مدیریت شبکه‌های اجتماعی و اینستاگرام
  مدیریت شبکه‌های اجتماعی و اینستاگرام

  مدیریت شبکه‌های اجتماعی یکی از مهمترین بخش‌های اجرای دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهای مختلف است. از جمله کارهایی که در حوزه مدیریت رسانه‌های اجتماعی انجام می‌گیرد، تدوین استراتژی برای شبکه‌های اجتماعی مورد نظر، تولید محتوای تخصصی مناسب و مرتبط و اجرای کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ است. 

   

 • مدیر شبکه های اجتماعی و دلایل اصلی نیاز به آن
  مدیر شبکه های اجتماعی و دلایل اصلی نیاز به آن

  شبکه های اجتماعی در حال تغییر دادن روش های کسب و کار هستند. امروزه برای افراد و کسب و کارهایی که هوشمندانه از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند نتایج و ثمرات بسیار شگفت انگیزی حاصل می شود.  هر تجارتی می تواند با به کارگیری فردی حرفه ای در حوزه تجارت الکترونیک، کلیه امور شبکه های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ خود را به صورت بهینه اداره کند.

 • بازاریابی اینستاگرامی - 13 توصیه تخصصی اینستاگرامی
  بازاریابی اینستاگرامی - 13 توصیه تخصصی اینستاگرامی

  اینستاگرام یکی از پلت فرم هایی است که به سرعت در حال توسعه است و هر روزه کسب و کارهای زیادی به استفاده اینستاگرام برای رشد و توسعه کسب و کارشان در فضای مجازی ترغیب می شوند.در مقاله «بازاریابی اینستاگرامی و 13 توصیه تخصصی اینستاگرامی» نظر چند متخصص حوزه شبکه های اجتماعی را ارائه می دهیم. پس اگر علاقمند به بهبود بازاریابی تان در فضای آنلاین هستید و دوست دارید از آخرین ابزارها و امکانات اینستاگرام آگاه شوید مقاله بازاریابی اینستاگرامی را حتما مطالعه فرمایید.