Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
مدیر شبکه های اجتماعی و دلایل اصلی نیاز به آن

دسته بندی: شبکه های اجتماعی
مدیر شبکه های اجتماعی و دلایل اصلی نیاز به آن

شبکه های اجتماعی در حال تغییر دادن روش های کسب و کار هستند. امروزه برای افراد و کسب و کارهایی که هوشمندانه از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند نتایج و ثمرات بسیار شگفت انگیزی حاصل می شود.  هر تجارتی می تواند با به کارگیری فردی حرفه ای در حوزه تجارت الکترونیک، کلیه امور شبکه های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ خود را به صورت بهینه اداره کند. اما متاسفانه صاحبین مشاغل اغلب جایگاه دیجیتال مارکتینگ را نادیده گرفته و مسئولیت های این بخش را بین پرسنل شرکت یا آشنایان خود تقسیم می کنند. سرانجام وظایف دیجیتال مارکتینگ و مدیریت شبکه های اجتماعی، کارکنان را کلافه و سردرگم کرده و بازدهی آنها را شدیدا کاهش می دهد.

دلایل زیر بیانگر آن است که چرا برای کسب و کار خود به یک مدیر شبکه های اجتماعی نیاز خواهید داشت تا بتوانید تمام بخش های کسب و کار خود را متحول کنید.

 

به روز است و بر مبنای آخرین تغییرات و گرایش ها در حوزه دیجیتال مارکتینگ عمل می کند

یک مدیر باتجربه و حرفه ای در حوزه شبکه های اجتماعی با شور و شوق فراوان مسائل و تکنولوژی های مرتبط با وب و فضای مجازی را دنبال می کند. چنین فردی همواره از آخرین رویدادهای روز دنیای شبکه های اجتماعی مطلع است و می تواند سریعا بهترین موقعیت ها و بازارهای پیرامون کسب و کار شما را شناسایی کند و تصمیماتی هوشمندانه بگیرد.

 

نمایندگی کسب و کار شما در حوزه آنلاین است

یک مدیر شبکه های اجتماعی نماینده اصلی تجارت شما در دنیای اینترنت است. وی روزانه از طریق کامنت ها و پیام ها با مشتریان شما در تعامل است. یک مدیر شبکه های اجتماعی همانگونه که می تواند کسب و کار شما را متحول و شکوفا کند، ممکن است باعث افت آن نیز بشود. اینجاست که به کارگیری یک مدیر حرفه ای، کارآزموده و متخصص در این حوزه و  پخش نکردن این وظایف بین کارمندان شرکت اهمیت خود را نشان می دهد.

 

رشد مداوم

یک مدیر شبکه های اجتماعی حرفه ای که مسلط به بهینه سازی موتورهای جستجوگر (SEO) و دیگر امور تخصصی مرتبط با دنیای دیجیتال است می تواند نقش موثری در رشد مداوم شما در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی را ایفا کند.

 

آوای همیشگی برند شما

هر کسب و کاری روش و لحنی منحصربفرد در ارتباط با مشتریان خود دارد که مشتریان با آن آشنایند و خو گرفته اند. اگر مدیریت شبکه های اجتماعی به عهده بیش از یک نفر باشد این آوای یکتا به سادگی گم خواهد شد و به هویت برند شما لطمه وارد خواهد شد. داشتن یک مدیر شبکه های اجتماعی از رخ دادن چنین موردی جلوگیری می کند و تضمین می کند که آوای برند شما در راستای استراتژی و برنامه بازاریابی کسب و کارتان به گونه ای پایدار حفظ شود.

 

جذب مشتریان جدید

امروزه عمده مردم برای یافتن محصولات،  مشاغل و یافتن پاسخ سوالاتشان به اینترنت متکی هستند. اینجاست که یک مدیر شبکه های اجتماعی که در حوزه  دانش مرتبط با بازاریابی ماهر است می تواند بسیار کارگشا باشد. کمپین ها، تخفیفات و تبلیغات آنلاین اجزای اصلی برای جلب توجه مخاطبان به برند شما هستند و نه تنها می توانند باعث جذب مشتریان جدید شوند بلکه می توانند گروه خاصی از مخاطبان را نیز هدف گیرند.

 

مدیریت و پیگیری کمپین ها و صرفه جویی

مدیر شبکه های اجتماعی می تواند با مدیریت و پیگیری اصولی کمپین ها و سنجش کارایی هر کدام از اقدامات به کار گرفته شده، در وقت و پول شما صرفه جویی کند. اگر بتوان به کمپین های ناکارآمد پایان داد و در هزینه ها صرفه جویی کرد و کمپین های موفق را شناسایی نمود، می توان سکوی پرتابی برای کسب و کار و برند شما ایجاد کرد.

 

  نشان دادن کسب و کار شما به عنوان یکی از تاثیرگذاران در صنعت

زمانی که کسب و کار شما حضوری مثبت و قوی در شبکه های اجتماعی داشته باشد، می توانید مطمین باشید که مشتریان شما را به عنوان یکی از تاثیرگذاران و پیشگامان صنعتتان خواهند شناخت و چنین امری منجر به افزایش وفاداری مشتریان نسبت به برند شما خواهد شد.

 

افزایش مشارکت مخاطبان با شبکه اجتماعی شما

زمانی که شبکه اجتماعی تان چیزهای زیادی برای ارائه به مخاطب داشته باشد، طرفداران و  فالوئرهایتان تعامل بیشتری را با شبکه اجتماعی شما خواهند داشت. مدیر شبکه اجتماعی تلاش می کند تا خروجی شبکه های اجتماعی کسب و کار شما همواره سرشار از محتواهای مفید و جذاب و تکنیک هایی برای جذب بیشتر مشارکت و تعامل با مخاطبان باشد.

 

مدیر شبکه های اجتماعی و دلایل اصلی نیاز به آن

 

بارکاری زیاد مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های اجتماعی یک کار 24/7/365 است و چیزی نیست که بتوان در آن وقفه ای ایجاد کرد. مداومت در فعالیت شبکه های اجتماعی و رصد همیشگی وضعیت برندهای مرتبط پیرامون و گفت و گوهای در حال انجام درباره کمپین های شما ضروری است. اکثر اوقات نیاز به یک پلن محتوایی، وقفه و برنامه زمانبندی رسیدگی به این امور دارید. برای اکانت های پرمخاطب و شلوغ، خصوصا زمانی که اکانت شما یک اکانت ارائه خدمات است، غالبا به یک تیم کاری چند شیفته نیاز است.

وقتی صحبت از تولید محتواست، منظور این نیست که فلان روز جملات نقل قول به اشتراک گذارید و روز دیگر گیف های جالب!!! (از چنین چیزی مخاطب چه یاد خواهد گرفت؟؟). امروزه شبکه های جزیی بخشی از موتورهای جستجو هستند که کاربران برای کسب اطلاعات درباره محصولات و خدمات از آنها کمک می گیرند.

 یک یا دو شخص به تنهایی نمی توانند تمامی امور مرتبط با اداره یک اکانت اعم از پیش نویس کردن، تولید محتوا، کارهای گرافیکی و پست گذاری را انجام دهند و برای این کار به یک تیم باتجربه و حرفه ای نیاز است. مدیر شبکه های اجتماعی با تهیه برنامه کاری و بازاریابی متناسب با برند شما و  با هماهنگی و کنترل کارهای انجام شده توسط تیم شبکه های اجتماعی، به انسجام و یکپارچگی فعالیت شبکه های اجتماعی کسب و کار شما کمک می کند. همچنین با تهیه گزارش های مختلف از برندهای موجود در صنعت شما، خط مشی کاری شرکت و الگویی برای تصمیم گیری و  انتخاب ابزار برای بهبود وجهه برند شما تلاش می کند.

مقالات مرتبط


 • بایدها و نبایدهای بازاریابی در شبکه های اجتماعی
  بایدها و نبایدهای بازاریابی در شبکه های اجتماعی

  همان طور که در مقاله های قبلی به آن اشاره کردیم در بازاریابی شبکه های اجتماعی افراد با هدف برقراری ارتباط با مخاطبان و برندسازی در این شبکه ها حضور پیدا می کنند.

 • مدیر برتر رسانه های اجتماعی - مدیر سوشیال | اینفوگرافیک
  مدیر برتر رسانه های اجتماعی - مدیر سوشیال | اینفوگرافیک

  یک مدیر رسانه اجتماعی میبایست در برابر رگبار مداوم اظهار نظرات و سوالاتی که به صورت روزانه در پایگاههای اجتماعی وی مطرح میگردد به گونه ای خستگی ناپذیر پاسخگو باشد.

 • مدیریت شبکه‌های اجتماعی و اینستاگرام
  مدیریت شبکه‌های اجتماعی و اینستاگرام

   

  مدیریت شبکه‌های اجتماعی یکی از مهمترین بخش‌های اجرای دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهای مختلف است. از جمله کارهایی که در حوزه مدیریت رسانه‌های اجتماعی انجام می‌گیرد، 

   

6