Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
10 هزار فالوور در اینستاگرام

دسته بندی: شبکه های اجتماعی
10 هزار فالوور در اینستاگرام

چگونه میتوان 10 هزار دنبال کننده در اینستاگرام بدست آورد؟

اینستاگرام یکی از قوی ترین ابزارهایی است که می توان در ساخت یک کسب و کار به کار برد. برای مثال در یک صفحه خدمات مراسم ازدواج می توان ماهانه 3-4 تقاضای خدمات از سوی عروس هایی دریافت کرد که ما را در اینستاگرام پیدا کرده اند. این در حالی است که برای جلب توجه چنین مواردی از مشتریان هیچ هزینه ای به ما تحمیل نمی شود و تنها چیزی که نیاز است زمان و دل دادن به کار است.

اینستاگرام پر از رویاپردازان با استعداد و آزاد اندیشان و صنعتگران است و ما توانستیم طی حدود دو سال 10 هزار دنبال کننده بدست آوریم.

با داشتن یک استراتژی منسجم و کمی هوشمندانه عمل کردن، می توان اکانت اینستاگرام را رشد داد. امروزه ما هنوز از همان استراتژیی که پیشتر برای رسیدن به 10 هزار دنبال کننده استفاتده کردیم استفاده می کنیم.

10 راه برای رشد دادن اکانت اینستاگرام

# 1 بهینه کردن پروفایل اینستاگرام

پروفایل اینستاگرام اولین بخش قلمرو شما در اینستاگرام است که دنبال کنندگان بالقوه با آن مواجه می شوند.

ایجاد حس اولیه مثبت حرکتی کلیدی در بهبود بخشیدن تعداد دنبال کننده ها در اینستاگرام شماست. بهینه کردن فضای پروفایل اینستاگرام یکی از کارهای فوق مهم برای به حداکثر رساندن پتانسیل هاست. چهار جز کلیدی پروفایل اینستاگرام عبارتند از :

 • نام کاربری
 • عکس پروفایل
 • بیو (شرح حال) اینستاگرام
 • آدرس URL وبسایت

# 2 بهبود بخشیدن بعد هنری دیداری اکانت اینستاگرام

اینستاگرام پلتفرمی دیداری است پس عکس هایی که استفاده می کنید باید درجه یک باشند. حقیقتا زمانی که در صفحه عکسی زشت بالا می آید ذهن ما به هم میریزد و تاثیر بسیار بدی بر ذهنیت ما می گذارد. همواره تنبلیِ ارتباطی در تمام حوزه های کاری می تواند چنین اثری داشته باشد.

اگر میخواهید توجه مخاطبانتان را جلب کنید و آنها را به طرفداری پر و پا قرص تبدیل کنید، باید بتوانید آنها را با تماشای یک مطلب درجه یک میخکوب کنید و نگذارید از صفحه رد شود.

تصاویر شما باید به گونه ای باشند که افراد را به چک کردن کل پست هایتان ترغیب کنند و آنها را به آنچه می گویید علاقه مند کنند.

صفحه نمایش اینستاگرام را به صورت شبکه ای 9 تایی از عکس ها در نظر بگیرید. در این 9 عکس شما فرصت دارید تا با تغییراتی که ایجاد می کنید علاقه مخاطب را بدست آورده و وی را به دنبال کردن صفحه تان ترغیب کنید. درباره خروجی های مورد علاقه خود فکر کنید و آنها را با حس و حالات خاص مورد نظرتان در عکس ها ترکیب و متعادل کنید. برخی ها اکانت هایی که چنین کاری را به بهترین نحو انجام می دهند عبارتند از:

 

 

عامل کلیدی در رسیدن به خروجی های عالی صفحات، رعایت تعادل رنگ و فضاست.

رنگ

تا جای ممکن سعی کنید رنگ صفحه را از طیف و محدوده مشخصی از رنگها استفاده کنید. نکته مهم در رسیدن به چنین چیزی استفاده همیشگی از یک فیلتر است. اگر در ویرایش عکس هایتان از روشی واحد استفاده کنید، عکس ها به صورتی زیباتر و چشم نوازتر به نمایش در می آیند.

فضا

برای اینکه در نمایش عکس ها انقطاع و شکافی وجود نداشته باشد به فضا نیاز دارید. چه این فضا سفید باشد و چه تمرکز بر عکس هایی که نمای نزدیک تر یا دورتر از چیزی را دارند. به فضا مانند زوم دوربین نگاه کنید – شما به ترکیب متعادلی از تصاویر با کادر مشخص و تصاویر عریض نیاز دارید تا بتوانید جذابیت لازم را ایجاد کنید.

# 3 از هشتگ ها استفاده کنید

اگر درباره الگوریتم های جدید اینستاگرام شنیده باشید، متوجه خواهید شد که ماهر شدن در تمام جزییات اینستاگرام کمی دشوار شده است. در حال حاضر، حفظ ارتباط و مشارکت داشتن، بیش از پیش حیاتی شده است.

مشارکت نمودن یکی از نکات اصلی برای رسیدن به موفقیت در اینستاگرام است.

و اینجاست که هشتگ ها به کار می آیند. هشتگ ها بهترین دوست شما هستند و شما برای پشتیبانی به آنها نیاز خواهید داشت.

در حال حاضر شما مجاز هستید تا برای هر عکس تا 30 هشتگ استفاده کنید. از تمام این 30 هشتگ مجاز استفاده کنید. این هشتگ ها در واقع کلمات کلیدی شما هستند. افراد از این کلمات برای تایپ در قسمت جستجو استفاده می کنند تا به مطلب، عکس و یا اکانت مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند.

# 4 یک داستان تصویری تعریف کنید

شما تنها کسی هستید که می دانید پشت هر عکسی چه میگذرد. داستان ها و رازهای نهفته در پس هر عکس را با مخاطبانتان به اشتراک بگذارید. این عکس کجا گرفته شده است؟ چه احساسی به شما می دهد؟ چه اتفاقی در عکس در حال وقوع است؟ کاری کنید که مخاطب بتواند عکس را دریابد و بتوانید به قلب مخاطب راه پیدا کنید.

شما باید بتوانید با مخاطب ارتباط برقرار کنید. خود را جای مخاطب قرار دهید و ببینید آنها چگونه به این موضوع نگاه می کنند.

درباره مخاطب و مشتری ایده آل خود تحقیق کنید و بفهمید آنها به چه چیزی علاقه دارند.

اینکه در کارتان یک خط مشی مشخص داشته باشید خوب است ولی سعی کنید گاهی عمیق تر نیز به موضوع نگاه کنید.

#5 پیش تر درباره کار و خواسته هایتان برنامه ریزی کنید

برای اینکه بتوانید هر روز پست بگذارید باید از قل برنامه ریزی داشته باشید. پیشنهاد ما این است که تقویمی برای رسانه های اجتماعی تان داشته باشید تا بتوانید مداومت خود را در فعالیت اینستاگرام حفظ کنید. پس از اینکه درباره محتوای مورد نظرتان برنامه ریزی کردید، گاهی ساختارشکنی کنید و فضای همیشگی را ترک کنید و تغییراتی ایجاد کنید. مثلا شاید بتوانید گاهی به کافی شاپی سر بزنید و عکسی از کاپوچینویتان را پست کنید. اگر برای تمامی پست ها از قبل برنامه ریزی کرده باشید چنین کاری ممکن نخواهد بود.

# 6 برندها را تگ کنید

تگ کردن برندها و فروشندگان در عکس هایتان برای بهبود و تسریع روند فالوشوندگی در اینستاگرام ضروری است. این کار نه تنها باعث می شود کسانی که آنها را تگ کرده اید متوجه وجود شما شوند، بلکه دسترسی به عکس های شما را نیز بهبود می بخشد و گسترده تر می کند. همچنین این شانس وجود دارد که فردی که تگ کرده اید از عکس شما خوشش بیاید و بخواهد آنها را مجددا به اشتراک بگذارد و شما را در آن تگ کند. این کار می تواند تاثیر فوق العاده ای در دیده شدن اکانت شما داشته باشد.

# 7 از تگ های جغرافیایی استفاده کنید

اگر برای کسب و کارتان مکان فیزیکی مشخصی دارید، باید آن را به عنوان لوکیشن ویژه خود در تمام پست هایتان تگ کنید. اگر کسب و کار شما سراسری است و محدوده مشخصی ندارد، مکانی را که عکس در آن گرفته شده است و یا شهر و محدوده ای را که می خواهید از آنجا جذب مخاطب داشته باشید تگ کنید.

# 8 پست هایتان به گونه ای باشذ که مخاطب را به انجام کاری (اقدام کردن) دعوت کند

از مخاطبانتان چیزی بپرسید و آنها به شما پاسخ خواهند داد. با این کار می توانید مخاطبانتان را به افرادی که مشارکت بالایی در کار شما دارند تبدیل کنید. مردم دوست دارند که به جمعی ملحق شوند و احساس کنند که بخشی از یک گفتگو و بحث هستند.

به |آنچه که مخاطبانتان ممکن است پاسخ دهند فکر کنید. با پرسیدن سوال هایی در پست ها، نشان می دهید که مخاطبین برای شما اهمیت دارند و تنها یک عدد در ظاهر اکانت شما نیستند.

از اینکه سوال خوبی پرسیده باشید یا نه نترسید. اگر بخواهید وضعیت مخاطبان اینستاگرام و دنبال کنندگان را بهبود بخشید باید ترس ها را کنار بگذارید. اکثرا افراد تمایل به لایک کردن عکس ها دارند تا کامنت گذاشتن. شما باید رفتار مخاطبان را تغییر دهید و با پرسیدن سوال در انتهای کپشن عکس ها آنها را ترغیب به عکس العمل کنید. هر چه سوالی که پرسیده می شود ساده تر باشد جوابهای بیشتری دریافت خواهید کرد.

# 9 به کامنت ها جواب دهید

قبول داریم هرچه تعداد دنبال کنندگان بیشتر باشد پاسخ دادن به کامنت ها دشوار تر می شود. اغلب اوقات افراد کامنت های کوتاه و خالی از محتوای خاصی مانند «عالی» ، «زیبا»، «لایک» . . . می گذارند که احساس می کنید ارزش ندارند زمان بگذارید و به آنها پاسخ دهید. حتی بدتر اینکه بسیاری از چنین کامنت هایی توسط ربات ها گذاشته می شوند.

اما به هر حال، چون افراد زمان گذاشته اند و چنین کامنتی را تایپ کرده اند، شما موظفید متقابلا زمان بگذارید و به آنها پاسخ دهید. حتی اگر این کامنت را یک ربات گذاشته باشد، می توانید متوجه شوید که فردی که کامنت را گذاشته باعث شده ربات نیم نگاهی به اکانت اینستاگرام شما داشته باشد.

مگر اینکه شما هزاران کامنت در هر پست داشته باشید، در غیر اینصورت هیچ بهانه ای وجود ندارد که شما چند دقیقه وقت نگذارید و حداقل عبارت «متشکرم» را بنویسید. اجتماعی باشید! به کامنت ها پاسخ دهید و کاری کنید گفتد و گوها ادامه پیدا کنند. به اکانت دنبال کنندگان خود نیز سر بزنید و به پست های آنها واکنش نشان دهید.

# 10 هر روز پست بگذارید

مجبور نیستید هر ساعت در اینستاگرام پست بگذارید ولی اگر میخواهید ارتباطتان با مخاطبانتان حفظ شود لازم است هر روز پست بگذارید. مداومت رمز پیشروی شما برای بهبود است. اگر بیش از حد پست بگذارید باعث اشباع صفحه پست های روز مخاطبان خود می شوید و آنها را آزار خواهید داد. فعالیت خود در اینستاگرام را تحت نظر بگیرید تا بتوانید روزها و زمان های بهینه و پربازده را برای پست گذاری شناسایی کنید. مثلا اگر مخاطبان شما از کشورهایی در آنسوی کره زمین هستند باید زمان پست گذاری شما 10 شب به بعد باشد.

مردم دوست دارند که شما را قابل اعتماد بدانند و مطمئن باشند که می توانند روی محتواهای شما حساب کنند. بسیاری از ما پیش از آنکه به نتیجه برسیم تسلیم می شویم، اما به شما قول می دهم چنانچه به کارتان ادامه دهید و مداومت داشته باشید به نتایج بسیار عالی خواهید رسید

اگر حوری نباشد که انگار فعالیت شما در شبکه اجتماعی مشغله اصلی شماست، در بهبود دادن هیچ شبکه اجتماعی موفق نخواهید شد.

اگر یک استراتژی منسجم برای فعالیت اینستاگرامی خود نداشته باشید، بعد از مدتی تمام کارها به هم ریخته و دچار هرج و مرج می شود و در رشد دادن اکانتتان دچار مشکل خواهید شد.    

مقالات مرتبط


 • تفاوت شبکه های اجتماعی
  تفاوت شبکه های اجتماعی

  اگر قرار است مقاله ای معتبر را به اشتراک بگذاریم باید بر لینکدین تمرکز کنیم.

 • اینفوگرافیک اینستاگرام برای کسب و کار
  اینفوگرافیک اینستاگرام برای کسب و کار

  شبکه ‎اینستاگرام با 300 میلیون کاربر فعال به صورت روزانه و 500 میلیون کاربر در ماه به عنوان یکی از محبوب ترین شبکه اجتماعی کاربرمحور شناخته شده و ‎روزانه شاهد تغییرات جدید در اینستاگرام هستیم.

 • بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی
  بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

  بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی یا بازاریابی شبکه‌های اجتماعی (Social Media Marketing) به زبان ساده یعنی بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی.