Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
تبلیغات و بازاریابی با تلفن های هوشمند

دسته بندی: بازاریابی و تبلیغات
تبلیغات و بازاریابی با تلفن های هوشمند

 

عواملی که تلفن های هوشمند صنعت تبلیغات و بازاریابی را تغییر دادند

رشد قابل توجه و برق آسای استفاده از تلفن های همراه هوشمند در جهان بدلیل ایجاد ارتباط و تعامل آسان میان مردم و رد و بدل کردن سریع اطلاعات می باشد .

در کسب و کار برای دسترسی به مشتریان گزینه سیستم های موبایلی در کمپین های تبلیغاتی را باید در نظر گرفت و برنامه های بازاریابی موبایل محور طراحی کرد.

 ابتدا سازو کار های پیش نیاز:

الف : وب سایت ها باید  موبایل محور باشند،

این اصطلاح به این معنی است که برای استفاده در گوشی های موبایل مناسب باشند .

روز به روز تعداد کاربرانی که از گوشی تلفن همراه و تبلت ها برای اتصال به اینترنت استفاده میکنند بیشتر می شود، به طور مثال برای خرید آنلاین و بازدید از صفحات وب سایت های کاری آنها.

تلفن های همراه در سال 2013 نقطه ی عطف بازار شدند و در این سال جای کامپیوتر های خانگی را به عنوان راه اصلی دسترسی مردم به اینترنت در سراسر جهان را شکل دادند.

همگی انتظار داشتند که موبایل های هوشمند به همان سرعتی که کامپیوتر های خانگی آنها عمل میگردد نیز سریع باشد .

ب:وب سایت ریسپانسیو

پیامد موضوع فوق آنست که وب سایت شما باید واکنشگر responsive و به سادگی در گوشی های موبایل دیده و با سرعت اجرا شود.

بنابر این طراحی سایت و گرافیک در ابعاد صفحه موبایل و یا موبایل ورژن وب سایت امری حیاتی است .

عواملی که تلفن های هوشمند چهره صنعت تبلیغات را عوض کردند را بررسی کنیه تا بتوانید در بازاریابی موبایلی پیشرفت داشته باشید.

مشتریان دسترسی بیشتری به اطلاعات دارند

در گذشته بیشترین اطلاعاتی که مشتریان درباره ی بیزنس شما ،محصولات و یا خدمات بدست می آورند از تبلیغات شما بود. اکنون گوشی های هوشمند به معنای واقعی اطلاعات بی شماری را در کف دست مشتریان قرار می دهند. به آنها این امکان را میدهد تا نظرات مصرف کنندگان دیگر را درباره ی کسب و کار شما بخوانند و قیمت و کیفیت آن را با دیگر محصولات مشابه مقایسه کنند .

این اطلاعات بیش از اندازه باعث می شوند که شما بیش از پیش ضرورت این موضوع که باید از رقبای خود پیشی بگیرید را احساس کنید. این کار را با تمرکز بر بوجود آوردن یک برند منحصر بفرد با شهرت و اعتباری خوب و یا محصولات و خدمات با کیفیت انجام دهید .

حتی اگر محصول شما کمترین قیمت را در بازار ندارد تعهد به مشتریان ،خدمات پس از فروش و مشتری مداری کف ترازو را به نفع شما تغییر خواهد داد.

ارتباط مستقیم شرکت ها با مشتریان

تلفن های هوشمند بر پایه ی ارتباطات پیش میروند .

از این مزیت در جهت ارتباط مستقیم با مشتری استفاده کنید.یکی از روش ها، ارسال پیام مستقیم تبلیغاتی برای مشتریانی است که می خواهند از حراج ها و آفر های بخصوص شما مطلع شوند.

این بهترین راه برای دسترسی به افرادی است که  به محصول یا خدمات شما علاقه مند هستند .

دومین راه جذب مشتریان سوشیال مدیا است .تلفن های هوشمند، چک کردن شبکه های اجتماعی را مانند آب خوردن ساده کرده اند ،50% از بازاریابان مشتریان خود را از فیسبوک بدست آورده اند.

شبکه های اجتماعی مربوط به کسب و کارتان را شخصی تر کرده، امکان مذاکره و مکالمه با مشتریان خاص را ارایه دهید و به آنها این فرصت را بدهد که از نزدیک با شما ارتباط برقرار کنند و به سطحی از صمیمیت  و اعتماد برسند .

مسلما ساده ترین راه انجام این کار توسط گوشی موبایلتان است.

عواملی که تلفن های هوشمند صنعت تبلیغات و بازاریابی را تغییر دادند

تبلیغات بر اساس موقعیت جغرافیایی

تلقن های هوشمند در تبلیغات بر اساس نقطه مکانی یکی از بهترین روش های جذب مشتریان مورد نظر در محدوده ی مکانی شما خواهند بود.

اگر شخصی در فروشگاهی برای خرید باشد و آن فرد از اپلیکیشن تبلیغات بر اساس مکان استفاده کند. تبلیغ و یا آفر مغازه های دیگر در آن محدوده نیز برای او خواهد رفت اگر فروشگاه شما به آن مشتری پیشنهاد تخفیف بدهد از شما خرید خواهد کرد . در غیر این صورت با دریافت پیشنهاد و یا تخفیف ویژه از فروشگاه های در همان حوالی به احتمال زیاد پیشنهاد بهتر آنان را انتخاب خواهد کرد.

ویدئو همچنان مهم است

تبلیغات ویدئویی به اندازه ی گذشته مهم هستند . اما به جای اینکه تنها در تلویزیون دیده شوند در صفحه ی وب سایت تان نیز نمایش داده می شوند . تبلیغات ویدئویی از این جهت کار آمد است که ارتباط شخصی بیشتری بوجود می آورد . می توانید احساسات را انتقال دهید و توجه بیشتر و بهتری دریافت کنید .

ویدئو در وب سایت مانند قلاب کاربران را به صفحه ی شما می کشاند و باعث توجه ،علاقه بیشتر و جذب محصول و خدمات شما خواهند شد . و یا درباره ی شرکت و محصول و خدمات شما بیشتر بخوانند. اطلاع رسانی کسب و کار شما باید متناسب با نیاز های در حال رشد و تقاضای جامعه پیش برود . و تنها از راه تغییر در کسب و کار می توانید همچنان به مشتریانتان دسترسی داشته باشید .

دستیابی به مشتریان بیشتر را از همین امروز با آزمایش و آنالیز کمپین های بازاریابی شروع کرده و شکاف های بازاریابی موبایلی را شناسایی کنید .

مقالات مرتبط


 • بازاریابی اینترنتی و مزیت های آن
  بازاریابی اینترنتی و مزیت های آن

  دیگر روزهای تبلیغات سنتی و هزینه های گزاف آن به پایان رسیده است و تبلیغات وارد عرصه جدیدی از پیشرفت شده است.

 • محتوای جذاب‌ و ارزشمند چگونه تولید می شود
  محتوای جذاب‌ و ارزشمند چگونه تولید می شود

  داشتن محتوای خوب یکی از مهم ترین عوامل پیشرفت کسب و کارها در دنیای مجازی است. مدیریت محتوا در شبکه های اجتماعی امری تخصصی است که نیاز به دانش و تجربه خاصی در زمینه تولید محتوای مناسب دارد. برخی از سایتها و شرکت ها برای کسب رتبه و بالا آمدن در نتایج موتورهای جستجو استراتژی تولید محتوای انبوه و انتشار آن در وب و شبکه های اجتماعی را در پیش میگیرند و نتایج نشان می دهند که چندان موففیت بزرگی کسب نمی کنند. 

 • اینفوگرافیک اینستاگرام برای کسب و کار
  اینفوگرافیک اینستاگرام برای کسب و کار

  شبکه ‎اینستاگرام با 300 میلیون کاربر فعال به صورت روزانه و 500 میلیون کاربر در ماه به عنوان یکی از محبوب ترین شبکه اجتماعی کاربرمحور شناخته شده و ‎روزانه شاهد تغییرات جدید در اینستاگرام هستیم.