Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
تبلیغات کلیکی اینترنتی و اصطلاحات رایج

دسته بندی: بازاریابی و تبلیغات
تبلیغات کلیکی اینترنتی و اصطلاحات رایج

آشنایی با اصطلاحات رایج در تبلیغات کلیکی اینترنتی

 

آشنایی با اصطلاحات رایج در تبلیغات کلیکی اینترنتی

 

شاید شما هم در مباحث تبلیغات اینترنتی با حروف اختصاری برخورد کرده اید که مفهوم آنها را ندانید ،   چند نمونه از رایج ترین این اصطلاحات اختصاری  آشنا  شویم:

 

Cost per action (CPA)

 

 CPA اختصار   )هزینه به ازای عمل)cash per action به مفهوم پول به ازای اقدام مورد نظر می باشد. این اقدامات می‌تواند از فروش، کلیک، و یا حتی تماشای تبلیغات باشد.

 CPC:

Cost Per Click

پرداخت هزینه به ازای هر کلیک (Cost Per Click که اختصار آنCPC  می باشد) مبلغی است که در کمپین های تبلیغاتی، به ازای هر کلیک پرداخت می شود.

CPM

تبلیغات CPM هزینه در هزار تا  یا Cost Per Thousand یک اصطلاح در حوزه بازاریابی دیجیتال است و نشان دهنده‌ی یک مبلغ از پیش تعیین شده در ازای ۱۰۰۰ بار نمایش بنر تبلیغاتی در وب سایت است. به طور مثال اگر یک نمایش دهنده مبلغ 5 دلار در ازای ۱۰۰۰ بار نمایش را برای تعرفه تبلیغاتی سایت خود تعریف نماید، بدین معناست که تبلیغات دهنده باید در ازای ۱۰۰۰ بار نمایش تبلیغات خود در سایت نمایش دهنده، 5 دلار  پرداخت کند.

CPL

اختصار  واژه ی انگلیسی Cost Per Lead  است.به معنای هدایت کردن بازدیدکنندگان و کاربران برای عضویت در خبرنامه ، عضویت در سایت یا پر کردن هر فرم دیگری که شما به عنوان هدف تعیین کرده اید که اصطلاحا به آن CPL می گویند.این مدل تبلیغات بیشتر برای مواقعی استفاده می شود که شما میدانید بازدید کننده با یک بار بازدید خرید نمی کند و امکان فروش نیست


–   Click-through rate: این شاخص که انحصارا CTR

CTR مخفف Click Through Rate است، و به معنی نرخ کلیک نسبت به رتبه است.برای مثال اگر با عبارت خاص یکی از صفحات شما در صفحه اول در رتبه پنجم باشد، و آن عبارت، در روز، ۱۰ بار جستجو شود، سایت شما از طریق گوگل در آن عبارت، روزانه 3کلیک بخورد، مقدار CTR شما در رتبه ۵ صفحه اول برای ان عبارت، برابر با 30 درصد خواهد بود(3 کلیک از ۱۰ بار نمایش به کاربرانی که شما را سرچ کرده اند

 

PPC  (pay-per-click)

PPC  اختصار واژه pay per click است. به معنای به ازای هر بار کلیک مبلغی بعنوان حق الزحمه به شما پرداخت می کنند و با کلیک کردن بطور روزمره درآمد کسب می کند.

سرمایه گذاری در بخش تبلیغات کلیکی برای کسب و کارها نرخ بازگشت سرمایه خوبی را بهمراه می آورد،مشروط به اینکه نظارت و اجرای تبلیغات کلیکی را در کنار یک کارشناس و مشاور دیجتال مارکتینگ انجام دهید.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

مقالات مرتبط


 • قوانین طلایی تبلیغات اینترنتی
  قوانین طلایی تبلیغات اینترنتی

  امروز با توجه به کارکردهای وسیع اینترنت، اهمیت تبلیغات اینترنتی بیش از گذشته نمود یافته است، به گونه‌ای که بسیاری از شرکت‌های بزرگ و برتر، با وجود تبلیغات در سایر رسانه‌ها از جمله رادیو، تلویزیون و مطبوعات، جایگاه ویژه‌ای را برای تبلیغات اینترنتی قائلند.

 • استوری(محتوای کوتاه مدت ) story
  استوری(محتوای کوتاه مدت ) story

  محتوای کوتاه مدت (محتوا با امکان انتشار در بازه زمانی مشخص ) در سال 2018 یکی از ترند های اصلی در بازاریابی محتوا Content Marketing )) می باشد. منظور از محتوای کوتاه و یا موقتی ،لایو و یا استوری های اینستاگرام است که برای یک روز (24 ساعت) قابل دسترس برای کاربران است.

 • استراتژی بازاریابی دیجیتال و دلایل اهمیت آن
  استراتژی بازاریابی دیجیتال و دلایل اهمیت آن

  اگر بخواهید یک استراتژی برای بازاریابی دیجیتال تدوین کنید، از کجا شروع خواهید کرد؟ بسیار خب، گمان نکنم که این کار نیاز به تهیه یک گزارش مفصل داشته باشد؛ یک استراتژی می تواند به بهترین شکل در دو یا سه رو از یک کاغذ A4 در جدولی که استراتژی های بازاریابی دیجیتال را به اهداف SMART مرتبط می کند، تدوین شود. با این وجود هنوز به نظر می رسد که بسیاری از سازمان ها دارای پلنی نیستند