Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
اینترنت اشیا IOT

دسته بندی: اینترنت اشیا IOT
اینترنت اشیا IOT

“اینترنت اشیا، IOT آی اُ تی “ چیست؟IOT اینترنت اشیا، پلتفرمی است که در آن سیستم های کامپیوتری، آنالیزورها، دستگاه‌های دیجیتال و مکانیکی، انسان‌ها، حیوانات و اشیائ گوناگون با یک کد مستقل با هم در ارتباط و تعامل میباشند.
 

IOT آی اُ تی "اینترنت اشیا"

"آی اُ تی" میتواند بوسیله تلفن همراه ، ساعت های هوشمند و ابزار های پوشیدنی و دستگاه‌های کاربردی‌ای که به اینترنت وصل شده‌اند (ابزار و سامانه‌های خانگی و اداری ) را یکپارچه‌سازی کرد و با تجزیه‌ و‌تحلیل داده‌های به‌ دست‌آمده، برای بیرون‌کشیدن اطلاعات را تجمیع کرده و ابزار ها را کنترل و تحت فرمان در آورد
اکنون میلیاردها و به زودی صدها میلیارد دستگاه به اینترنت وصل خواهند شد. این دستگاه‌ها هنگامیکه با اینترنت به یکدیگرمرتبط شوند، به یک ابر سامانه‌ی هوشمند ، برآمده از دل همه‌ی سیستم ها تبدیل می شوند.
داده‌ها در کِلَود (فضایی که در آن حافظه، پردازش و سرویس‌های کامپیوتری به اشتراک گذاشته میشود)
و می‌توانند زندگی ، کسب ‌وکار و جهان ما را درابعاد گوناگون دگرگون سازند.

اینترنت اشیادر فناوری های جدید ساعت های هوشمند از بدن بعنوان آنتن در" اینترنت اشیا" استفاده می کنند.
ساعت هوشمند چون در تماس با پوست است،می تواند پلتفرمی کامل را فراهم کرده و یک رایانۀ بسیار قوی را برای پردازش سیگنال و اجرای برنامه در خود جای بدهد.
Alanson Sample، دانشمند پژوهشگر Disney Research می‌گوید: «اکنون ما با شناسایی اجسامی که کاربران در حال تعامل با آنها هستند می‌توانیم درک متنی بیشتری از فعالیتهای آنها داشته باشیم».
EM-Sense می‌تواند میان اشیاء، بر پایۀ نویزالکترومغناطیسی پیرامونی که از خود ساطع می‌کنند، فرق قائل شود. بنابراین برای کارکردن این روش نیازی به تغییر اشیاء و یا داشتن برچسب‌های RFID نیست.

«با گسترش اینترنت به اشیاء که اینترنت اشیاء (IoT) نامیده می‌شود می‌توانیم راه‌هایی تازه برای تعامل افراد با محیط پیرامونشان ایجاد کنیم.
EM-Sense با توانمند کردن افراد برای به دست آوردن آسان اطلاعات و قابلیت‌های اضافی با لمس اشیاء روزمره، می‌تواند تجربۀ اینترنت اشیاء را غنی‌تر کند».
بدن انسان به عنوان آنتن برای EM-Sense بکار می‌رود. انتشارات الکترو مغناطیسی متمایز اشیاء از هر عضو بدن که آنها را لمس می‌کند، از طریق بدن به الکترود پوشیده شده روی مچ دست می‌‎رسد . وسایل آشپزخانه، ابزار خودرو، ترازوهای الکترونیکی و دستگیره‌های در با قفل‌های الکتریکی از مواردی هستند که می‌توانند تشخیص داده و شناسایی شوند .حتی تمایز انواع گوناگون تلفن‌ همراه نیز از یکدیگر امکان‌پذیر است.

مقالات مرتبط


 • فروشگاه های موفق اینترنتی
  فروشگاه های موفق اینترنتی

  در خرید های اینترنتی یا سایت هایی که فروشگاه و سبد خرید دارند (Online Shopping)، همچنین آپ های موبایلی که به پروسه خرید منتهی می شوند ، خرید آسان و پروسه قابل فهم و دسترس برای کاربران و "حذف دشواری های پرداخت کلید موفقیت است " .

 • اینفوگرافیک تفاوت بین UI و UX
  اینفوگرافیک تفاوت بین UI و UX

  UI و UX مخفف هایی هستند که به طور معمول توسط افراد مبتدی و تازه کار به صورت اشتباه استفاده میشوند. این دو واژه کاملا معناهایی متفاوتی داشته که معمولا توسط افرادی که معناهای آن را نمی دانند به جای یکدیگر استفاده می شوند

 • چند واژه مهم از فرهنگ واژگان سئو
  چند واژه مهم از فرهنگ واژگان سئو

  سئو پی آر یکی از حوزه هایی است که به شدت در حال تغییر است. بنابراین متخصص سئو بایستی مرتبا خود را با استفاده از منابع این حوزه به روز کند .این مطلب به چند واژه سئو پی آر می پردازد