Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
گیمیفیکیشن چیست | Gamification

دسته بندی: عمومی
گیمیفیکیشن چیست | Gamification

گیمیفیکیشن چیست؟ Gamification

گیمیفیکیشن فرآیند انتخاب آنچه از قبل وجود دارد مثل یک وب سایت، برنامه سازمانی یا انجمن آنلاین و ادغام خصوصیات بازی در آن جهت ایجاد مشارکت، تعامل، و وفاداری است.

گیمیفیکیشن تکنیک‌های اطلاعات محوری را اتخاذ می‌نماید که طراحان بازی از آن برای تعامل بازیکنان استفاده می‌کنند و آنها را به تجارب غیر از بازی اعمال می‌نمایند تا اقداماتی صورت بگیرد که منجر به افزودن ارزش و اعتبار به کسب و کار شما گردد.

می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برنامه‌های کاربردی دنیای واقعی گیمیفیکیشن، داستان موفقیت طیف گسترده ای از گیمیفیکیشن های مشتریان Bunch ball  را ببینید.

بازی در مقایسه با گیمیفیکیشن

هنگامی که مردم در خصوص گیمیفیکیشن می‌شنوند چنین تصور می‌کنند که گیمیفیکیشن در حقیقت بازی‌هایی هستند که برای یک هدف تجاری ساخته شده‌اند. در حالی که گیمیفیکیشن در مورد تولید چیز جدیدی نیست. گیمیفیکیشن در ارتباط با تقویت تاثیر تجربه اصلی فعلی با استفاده از تکنیک‌های انگیزشی است که بازی را بی‌نهایت گیرا می‌سازد.

زمانی که همکاری بسیار ارزشمند با مشتریان، کارکنان، و همکاران را در فرمت بازی در می‌آورید، در حقیقت منجر به فروش بیشتر، همکاری قوی‌تر، بازگشت سرمایه بهتر ، وفاداری عمیق‌تر، رضایت بیشتر مشتری و موارد دیگر می‌شوید.

گیمیفیکیشن چیست | Gamification

 

مزایای گیمیفیکیشن

 1. بهره ‌وری را تقویت می کند
 2. سرگرم کننده بوده و بازی یک مزیت محسوب می‌شود
 3. با درگیر کردن کامل مغز منجر به یادگیری آسان می‌شود
 4. جوایز به انگیزه و تبحر منتهی می‌شود
 5. منجر به ترغیب و ترویج مشارکت می‌شود
 6. تحریک کننده و چالش برانگیز خواهد بود
 7. امکان ارتکاب اشتباه را برای افراد فراهم می‌سازد
 8. به حس بازی و تفکر خلاقانه کمک می‌کند.

برای مشاهده اینفوگرافیک گیمیفیکیشن بر روی لینک زیر کلیک نمایید

اینفوگرافیک گیمیفیکیشن چیست؟

مقالات مرتبط


 • استراتژی بازاریابی دیجیتال و دلایل اهمیت آن
  استراتژی بازاریابی دیجیتال و دلایل اهمیت آن

  اگر بخواهید یک استراتژی برای بازاریابی دیجیتال تدوین کنید، از کجا شروع خواهید کرد؟ بسیار خب، گمان نکنم که این کار نیاز به تهیه یک گزارش مفصل داشته باشد؛ یک استراتژی می تواند به بهترین شکل در دو یا سه رو از یک کاغذ A4 در جدولی که استراتژی های بازاریابی دیجیتال را به اهداف SMART مرتبط می کند، تدوین شود. با این وجود هنوز به نظر می رسد که بسیاری از سازمان ها دارای پلنی نیستند

 • راز های وفادار سازی مشتری
  راز های وفادار سازی مشتری

  کسب و کار های امروزه و نوین باید بر مبنای تفکر آینده پژوه طرح ریزی شود.

 • اینفوگرافیک گیمیفیکیشن چیست؟
  اینفوگرافیک گیمیفیکیشن چیست؟

  گیمیفیکیشن فرآیند انتخاب آنچه از قبل وجود دارد مثل یک وب سایت، برنامه سازمانی یا انجمن آنلاین و ادغام خصوصیات بازی در آن جهت ایجاد مشارکت، تعامل، و وفاداری است.