Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
12 نکته برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر در اینستاگرام 2022

دسته بندی: شبکه های اجتماعی
12 نکته برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر در اینستاگرام   2022

اینستاگرام امروزه با بیش از 1 میلیارد کاربر ماهانه یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است. بدیهی است که این امر فرصتی بزرگ برای بازاریابان و برند ها برای استفاده از این مجموعه کاربری است.

با این حال، حضور در اینستاگرام و به دست آوردن فالوور (Follower) یک شبه چندان آسان نبوده و فرآیندی زمانبر است اما با کمی کمک می توانید نتایج را سریعتر ببینید. در ادامه به بررسی دوازده راهکار برای جذب فالوورهای واقعی بیشتر و مرتبط با برند شما در اینستاگرام می پردازیم:
 

12 نکته برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر در اینستاگرام 2022

چگونه در سال 2022 فالوور اینستاگرام بیشتری داشته باشیم:
 

1. بیوگرافی جذابی بنویسید.

2. یک شخصیت برند منحصر به فرد اینستاگرامی را ایجاد و حفظ کنید.

3. از هشتگ های مرتبط استفاده کنید.

4. هشتگ برند خود را ایجاد و تبلیغ کنید.

5. کپشن (زیرنویس) های خود را بهینه کنید.

6. در گفتگو ها شرکت کنید.

7. بر عکس های تگ شده (برچسب گذاری شده) خود نظارت کنید.

8. فالوور محلی جذب کنید

9.  CTA ها را در هر جای ممکن بکار ببرید.

10. از اینفلوئنسرهای اهرمی استفاده کنید.

11. در پیج خود مسابقه برگزار کنید.

12. روی تبلیغات اینستاگرام سرمایه گذاری کنید.
 

1. یک بیوگرافی جذاب بنویسید.

اولین چیزی که هر کسی هنگام بازدید از پروفایل شما می بیند، بیوگرافی شما است. بنابراین بخش مهمی از ایجاد اولین تاثیر بر روی مخاطبان شما خواهد بود. شما باید یک بیو قانع کننده برای اینستاگرام بنویسید تا مردم را به دنبال کردن شما تشویق کند.

جدا از اصول اولیه مانند افزودن اطلاعات تماس و لینک وب سایت، باید داستان برند خود را به شیوه ای جذاب بگویید. معرفی ساده نوع کسب و کاری که دارید شما را متمایز نمی کند. باید به مردم دلیلی بدهید تا با برند شما ارتباط برقرار کنند و شما را دنبال کنند.
 

به_دست_آوردن_فالوورهای_بیشتر_در_اینستاگرام

2. یک شخصیت برند منحصر به فرد اینستاگرامی را ایجاد و حفظ کنید.

مورد بعدی فید اینستاگرام است و شخصی از پروفایل شما بازدید می کند بعد از دیدن بیو آن را می بیند.
تصوری که کاربر با نگاه کردن به فید شما می‌گیرد، در تعیین اینکه آیا برند شما را دوست دارد یا نه، مهم است.

همچنین حفظ یکنواختی در رنگ ها، انواع پست ها، لحن صدا و غیره نیز اهمیت دارند، زیرا این موارد شخصیت برند شما را تعیین می‌کنند و باید به گونه ای باشد که اگر کسی پست شما را دید، بلافاصله آن را با برند شما مرتبط کند.
 

3. از هشتگ های مرتبط استفاده کنید.

استفاده از هشتگ ها، روشی آزمایش شده برای دستیابی به فالوورهای بیشتر در اینستاگرام است. شما باید تحقیق کنید که کدام هشتگ ها در حوزه (نیچ) شما پرطرفدار هستند و کدام یک با برند و محتوای شما مرتبط هستند. سپس از ترکیبی از این هشتگ ها برای تمام محتوای اینستاگرام خود استفاده کنید تا به افرادی که آن هشتگ ها را دنبال می کنند دسترسی پیدا کنید.

همچنین، به یاد داشته باشید که مخلوطی از هشتگ های محبوب در سطح صنعت و هشتگ های خاصی استفاده کنید که واقعاً می توانید در آن ها متمایز شوید. اینستاگرام به شما اجازه می دهد تا برای هر پست تا 30 هشتگ اضافه کنید و باید از این ویژگی به نفع خود استفاده کنید.
 

4. هشتگ مارک خود را ایجاد و تبلیغ کنید

علاوه بر استفاده از هشتگ های محبوب، می توانید هشتگ خود را نیز ایجاد و تبلیغ کنید که می تواند مختص برند شما یا حتی یک کمپین خاص باشد. هشتگ های خاص برند، راه خوبی برای بهبود حضور در اینستاگرام و تبلیغ کمپین های شما هستند.

با ایجاد یک هشتگ مخصوص کمپین، می توانید افراد را نیز تشویق کنید که از آن در محتوای اینستاگرام خود استفاده کنند. این کار به شما محتوای رایگان تولید شده توسط کاربر و همچنین تبلیغات را می دهد، که می تواند به شما کمک کند به افراد بیشتری دسترسی داشته باشید و دنبال کنندگان بیشتری دریافت کنید.
 

5. کپشن های خود را بهینه کنید.

کپشن پست‌ های اینستاگرام به شما فرصتی می‌دهد تا مخاطبان فعلی خود را درگیر کنید و حتی آن ها را تشویق کنید تا شما را به دوستان خود معرفی کنند. بنابراین، چرا از این فرصت به نفع خود استفاده نمی کنید؟

کارهای زیادی می‌توانید با کپشن های اینستاگرام خود انجام دهید، مانند تگ کردن افراد، پرسیدن سؤال، شروع گفتگو و غیره.

شما همچنین می توانید تخفیفات یا پیشنهاداتی ارائه دهید و از فالوورهای خود بخواهید که دوستان خود را تگ کنند و آن پیشنهاد را تبلیغ کنند. همچنین، به یاد داشته باشید که داستان پشت تصویر یا ویدیویی را که به اشتراک می‌گذارید بگویید، زیرا باعث تعامل بیشتر می‌شود.
 

6. در گفتگوها شرکت کنید.

شرکت در گفتگوها طرف دیگر ماجرایی است که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم. شما نه تنها باید جرقه مکالمات را بزنید، بلکه باید در آن ها شرکت کنید.

اگر بحثی از سوی شخصی در حوزه کاری شما آغاز شده است که مردم به آن علاقه دارند، خوب است که نظر بدهید و به آن بپیوندید. چه کسی می داند؟ ممکن است برخی افراد تحت تاثیر قرار بگیرند و تصمیم بگیرند پروفایل شما را بررسی کنند و شما را دنبال کنند.
 

7. بر عکس های تگ شده (برچسب گذاری شده) خود نظارت کنید.

اگر می خواهید فالوور های بیشتری به دست آورید و آن ها را نگهدارید، حفظ شهرت بسیار مهم است. یکی از راه های انجام این کار این است که در مورد نوع پست هایی که برند شما در آن تگ می‌شود، اطلاعات داشته باشید. بنابراین، نظارت بر اینکه چه کسی و در چه نوع پستی شما را تگ می کند مهم است.

برای این کار می‌توانید از ویژگی ویرایش برچسب ها (edit tags) استفاده کنید یا تنظیمات را طوری تغییر دهید که فقط پست هایی که تأیید می‌کنید در پست های تگ‌گذاری شده شما نشان داده شوند.
 

8. فالوور محلی جذب کنید.

هشتگ های محلی و تگ جغرافیایی برای اینستاگرام درست مانند سئوی محلی برای وب سایت ها عمل می کنند. شما نمی توانید ارزش تمرکز بر روی مخاطبان محلی برای کسب و کار خود را دست کم بگیرید.

در اینجا به دو روش برای انجام اینکار اشاره شده است:

به پست های خود موقعیت مکانی بدهید و به اصلاح تگ گذاری جغرافیایی (ژئو تگ) کنید

با افزودن موقعیت مکانی (ژئوتگ) به محتوای اینستاگرام خود، می توانید کاربران محلی اینستاگرام را جذب کنید. بسیاری از افراد با استفاده از قابلیت جستجوی اینستاگرام و افزودن تگ جغرافیایی، محتوای محلی را جستجو می‌کنند و می‌توانند به شما در رتبه بندی آن جستجو ها کمک کنند. این روش شبیه به سئوی محلی وب سایت ها است، اما برای اینستاگرام استفاده می شود.

مکان ها را به پست های خود اضافه کنید و زمانی که شخصی به دنبال محتوای اینستاگرام با استفاده از جستجوی مکان است برجسته شوید. به این ترتیب می توانید افراد محلی را به پروفایل خود جذب کنید و فالوور های اینستاگرام بیشتری به دست آورید.

از هشتگ های محلی استفاده کنید

هشتگ های محلی نیز هدف مشابهی دارند، به این صورت که می‌توانید به افراد محلی که به یک حوزه خاصی علاقه دارند دسترسی پیدا کنید. بسیاری از افراد در اینستاگرام هشتگ های محلی را دنبال می کنند و با استفاده از آن ها می توانید به آن مخاطبان دسترسی پیدا کنید.
 

9. CTA ها را در هر جای ممکن بکار ببرید.

اینستاگرام چندین گزینه برای اضافه کردن CTA (کال تو اکشن) در محتوای خود در اختیار شما قرار می دهد. باید از همه آن ها استفاده کنید. فرقی نمی‌کند که CTA «کشیدن انگشت به بالا برای دانستن بیشتر» در استوری شما یا «اکنون خرید کنید» باشد. CTA ها می‌توانند به شما کمک کنند تا مخاطبان خود را وادار به انجام عمل مورد نظر کنید.  

اگر هیچ موضوع دیگری برای CTA ساختن وجود ندارد، می‌توانید با درخواست از افراد برای به اشتراک گذاری محتوای شما، دیدن پروفایل شما یا هر اقدامی که می‌خواهید انجام دهند، یک CTA را به کپشن خود اضافه کنید.
 

10. اینفلوئنسرهای اهرمی

اینفلوئنسرها افرادی با تعداد قابل توجهی فالوور وفادار و متعهد هستند که همه آرزوی داشتن چنین مخاطبانی را دارند. می توانید از اینفلوئنسرها برای دسترسی به فالوورهای وفادار آن ها استفاده کنید و آن ها را به فالوورهای خود تبدیل کنید.

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که اینفلوئنسرها باید از جایگاه شما و مرتبط با برند شما باشند. انجام اینکار تا زمان برآورده کردن این معیار ها مفید است زیرا اینفلوئنسر مارکتینگ یک راه مطمئن برای جذب فالوورهای بیشتر در اینستاگرام است.

راه های متعددی برای استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر وجود دارد که بحث در مورد آن ها فراتر از موضوع این مقاله است. بنابراین، تحقیقات خود را انجام دهید و از قدرت اینفلوئنسر مارکتینگ برای گسترش دامنه دسترسی خود استفاده کنید.
 

مسابقه برگزار کنی

 

11. در پیج خود مسابقه برگزار کنید.

ممکن است این روش ترفندی ارزان به نظر برسد، اما روشی آزمایش شده برای به دست آوردن فالوور اینستاگرام است. بسیاری از برند ها و بازاریابان از این تکنیک استفاده می کنند و نتایج آنی را می بینند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک مسابقه برگزار کنید و از افراد بخواهید که شما را دنبال کنند و دوستان خود را برای شرکت در آن تگ کنند. همچنین کپشن خود را به گونه ای بنویسید که افراد را تشویق کند که فقط افراد مرتبطی را که ممکن است واقعاً به برند شما علاقه مند باشند تگ کنند.
 

12. روی تبلیغات اینستاگرام سرمایه گذاری کنید.

هیچ لیست و سناریوی افزایش فالوور اینستاگرام بدون در نظر گرفتن گزینه تبلیغات کامل نمی شود. به هر حال، این روش سنتی برای بدست آوردن سرنخ (لید) های بیشتر (در این مورد دنبال کنندگان) برای شرکت هایی است که مایل به سرمایه گذاری در آن هستند.

برخلاف پست ها و استوری هایتان که فقط برای مخاطبان فعلی شما قابل نمایش است، تبلیغات اینستاگرام به مخاطبان بسیار گسترده تری نشان داده می‌شود. شما می توانید با سرمایه گذاری در تبلیغات به تعداد زیادی از افراد از یک بخش جمعیتی یا هدف خاص دسترسی پیدا کنید.

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم: 10 اشتباه بازاریابی و تبلیغات در اینستاگرام

نتیجه

این نکات برخی از بهترین راهکارهای حضور و رشد در اینستاگرام و به دست آوردن فالوور های بیشتر  می باشد.

از این ترفندها برای مشاهده رشد قابل سنجش فالوورهای اینستاگرامی و حضور قوی و شاخص در این پلتفرم شبکه اجتماعی استفاده کنید.

  در پارس نمودار آژانس  برندینک و بازاریابی دیجیتال ما آمادگی مشاوره و ارائه راهکار های اختصاصی برای  رشد و گسترش  کسب و کارها در فضای مجازی و بازاریابی و مدیریت شبکه های اجتماعی را داریم.

 

مقالات مرتبط