Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
ارائه محتوای منسجم- قسمت سوم

دسته بندی: بهینه سازی سایت
ارائه محتوای منسجم- قسمت سوم

محتوای منسجم قسمت سوم

تغییرات را شرح دهید

مادامی که هنگام ایجاد و اجرای یک کمپین بازاریابی محتوای منسجم , احتمال دارد انسجام مسئله ی اصلی باشد، به همان اندازه توضیح بروز گرایشات جدید ، ظهور پایگاه های جدید، و یا سایر تغییرات یا دگرگونی های ضروری در طول راه حائض اهمیت است.

"انسجام" مترادف واژه ی"راکد" نیست.

این تغییرات می تواند ناشی از تکامل مداوم وب، سایر گرایشات نوظهور رسانه ها (اعم از رسانه های دیجیتال یا چاپی، اما فکر می کنم همه ما می دانیم که رسانه های عرصه دیجیتال بسیار سریعتر حرکت کرده و تمایل به هدایت در مسیر دارند)، تغییرات موجود در خود شرکت یا نام تجاری ، و یا تغییر در مخاطب یا اهداف مورد نظر باشد.

عدم مقاومت در برابر به روز رسانی طرح بازاریابی محتوای خودتان بدین معنا نیست که شما می بایست ثبات و یا انسجام را رها کنید. این مسئله صرفاً به معنای ضرورت اجرای تغییرات حاضر به صورت همگانی و در تمام پایگاه ها و پذیرش مشارکت هر بخش و یا ذینفع در تلاش های بازاریابی محتوا می باشد. به روز رسانی محتوا را بررسی کرده، به صورت جزئی تغییر داده و پیاده سازی نمایید. و این کار را تکرار کنید. 61٪ از موثر ترین بازاریابان به صورت روزانه یا هفتگی به بحث و ارزیابی طرح خود بر اساس استراتژی بازاریابی محتوا می پردازند.

و به همین دلیل است که بازاریابی چند کاناله و اتحاد شعب متقابل کلید کارزار بازاریابی محتوای سازمان یافته و منسجم است.

در کانال های مختلف انسجام ایجاد کنید

بخشی از فریند ارائه یک تصویر منسجم از نام تجاری در پایگاه ها, حفظ یک سبک ، لحن، و نوع محتوای درج شده و به اشتراک گذاشته شده ثابت در کانال های آنلاین گوناگون است.

به همین دلیل است که برنامه ریزی و ایجاد دستورالعمل اولیه بسیار حائض اهمیت است – این کار نه تنها به طراحی نوع محتوایی که می بایست تولید شود، کمک می کند بلکه به زمان و مکانی که محتوا باید ارسال شود و نوع بیان و یا تلاش هایی که برای تبلیغ آن صورت خواهد گرفت نیز اشاره دارد.

این مسئله همچنین باید شامل چگونگی پیگیری انواع مشارکت کاربر، از جمله نظرات کاربر، درخواست خدمات مشتری ، ثبت نام ها و یا موافقت با پیام ها، و یا هر نوع پاسخ دیگر به محتوای شما باشد.

این کار می تواند به سادگی تهیه لیستی از مکان ها برای تبلیغ محتوا (مثلاً زمانی که شما پست جدیدی در وبلاگ می نویسید، یا در فیس بوک، لینکداین، و توییتر به اشتراک می گذارید)، یا به پیچیدگی تنطیم برنامه زمانی برای زمان و مکان انتشار یک مقاله و یا پیگیری پیام های ارسال شده، و تعیین گروه و یا فرد مسئول برای انجام امور خواهد بود.

ارتباطات درون سازمانی ایجاد کنید

شاید یکی از سخت ترین و یا پیچیده ترین مسائل مربوط به حفظ انسجام بازاریابی محتوا در سطح سازمانی اطمینان از این مورد است که تمام ذینفعان درگیر موافق بوده و هر کس از نقش و مسئولیت خود و این مسئله که انجام آن وظایف چگونه منتهی به شکست و یا رسیدن به اهداف بلند مدت می شود آگاه است.

مکاتبات هم از نوع دیجیتال و هم غیر دیجیتال حائض اهمیت است.

محتوا عنصر اصلی است

یکی از مهم ترین نکاتی که می بایست به هنگام برنامه ریزی و اجرای کمپین های بازاریابی محتوا از خودتان بپرسید آن است که آیا مقاله، وبلاگ، پادکست، ویدئو، اینفوگراف، یا هر محتوای دیگر به ارائه ماهرانه یک پیام گسترده تر کمک می کند یا خیر؟

برای هر کاری که انجام می دهید می بایست یک مضمون اصلی و یک هدف نهایی وجود داشته باشد که هر قطعه محتوای منتشر شده را تحت تاثیر قرار دهد. در حقیقت، هر بخش از محتوا می بایست در طول مسیر منتهی به موفقیت به عنوان عنصر اصلی در نظر گرفته شود ، هر چند که شما آن را تعریف نمایید.

یک طرح بازاریابی محتوا برایتان مجموعه ی پیوسته ای از موضوعات و ایده ها را فراهم کرده، و نیروی را فراهم می کند تا حدی که بتوانید موارد را تیک زده و ببینید چقدر کارها را پیش برده و یا تا چه حد مسیر خود را طی کرده اید. اهداف می بایست عملی و قابل ارزیابی باشد. و چنین توانایی جهت پیگیری و ارزیابی پیشرفت تان احتمالاً با ارزش ترین مورد از تمامی موارد باشد.

گذشته از این ، بازاریابی محتوا یک تلاش طولانی مدت است. برخورداری از یک تقویم، دستورالعمل یا استاندارد، و یک سیستم بررسی و تجزیه و تحلیل برای خارج نشدن از مسیر ضروری است. به علاوه، این موارد به شما و اعضای تیم و یا ذینفعان تان کمک می کند (چنانچه در حال اجرای کمپین های بازاریابی محتوا در سطح سازمانی هستید) به یکدیگر متصل بوده و با اهداف خود همسو باشید.

جزئیات این طرح تقریبا هرگز حساس نبوده- بلکه به معنی اجرای حس مسئولیت پذیری و پاسخگو نگه داشتن خودتان و هر شخص دیگری می باشد که به یک حضور منسجم منتهی می شود. به تنهایی کار کردن – به عبارتی نگرش تک بعدی مخوف – یقیناً راهی برای داشتن یک محتوای از هم گسیخته و بی ربط است.

در کسب و کاری که اعضای آن با هم برنامه ریزی می کند ,همگی با یکدیگر به موفقیت می رسند.

بدون توجه به ادارات مجزا به عنوان یک گروه واحد (مقاصد، اهداف، استراتژی ها و تاکتیک ها) را برنامه ریزی نمایید. یک سند هویتی برند صریح و دقیق– شامل دستورالعمل های بصری و صوتی خودتان - که برای همه قابل دسترس باشد, ارائه کنید. چک لیست هایی با دستورالعمل صریح و روشن در مورد آنچه برای هر قطعه از محتوا می بایست در سیستم گنجانده شود و یا نشود, توزیع کنید. قالب های چندبار مصرفی را که منجر به حفظ ثبات یک تکه از قالب می گردد را آماده نمایید. هر چه استفاده از این قالب ها برای همه آسان تر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که از این قالب ها استفاده کرده و به آن پایبند باشند.

هنگامی که همه چیز سر جای خود قرار دارد، ایجاد تطبیق و تنظیم در سیستم ها و دستگاه های مختلف آسان خواهد بود. گرایشات نوظهور را در نظر بگیرید, بر فرصت های تعامل نظارت کرده ، و سپس تغییرات فوق را صرفاً با چند ضربه کلید برای هر شخص پیاده سازی نمایید.

همانطور که می بینید، کار در اینجا به طور عمده در شرف پیشرفت است. برای ساخت پایه و اساس به زمان و تلاش بسیاری نیاز است، اما پس از آن کمپین های محتوای شما با حداقل هزینه ها حفظ می شوند.

پایان

مقالات مرتبط


 • ارائه محتوای منسجم
  ارائه محتوای منسجم

  یکی از مباحث مورد توجه در سئو بازاریابی محتوا می باشد .ارائه ایده برای محتوای جالب و گیرا احتمالاً یکی از برجسته ترین چالش های شما محسوب می شود, اما برای بسیاری از نویسندگان و بازاریابان ایده های دارای محتوای جالب، جذاب، و الهام بخش به نظر نسبتا ساده می آید.

 • اینفوگرافیک آناتومی بازاریابی محتوا
  اینفوگرافیک آناتومی بازاریابی محتوا

  «بازاریابی محتوا» یا «content marketing» در حوزه بازاریابی و تبلیغات واژه جدیدی نیست و در کشورهای پیشرو رکنی اساسی می باشد.

 • ارائه محتوای منسجم-قسمت دوم
  ارائه محتوای منسجم-قسمت دوم

  از مواردی که هر بخش از محتوا می بایست برای خروجی منسجم ارائه نماید یک چک لیست تهیه نماید.