Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
ارائه محتوای منسجم-قسمت دوم

دسته بندی: بهینه سازی سایت
ارائه محتوای منسجم-قسمت دوم

ارائه محتوای منسجم: چگونگی غلبه بر چالش برجسته بازاریابی محتوا- قسمت دوم

از چک لیست استفاده کنید

از مواردی که هر بخش از محتوا می بایست برای خروجی منسجم ارائه نماید یک چک لیست تهیه نماید. چک لیست شما می تواند شامل کلمات کلیدی مهم, اسناد و یا لینک به منابع خارجی، تصویر در خصوص نام تجاری، و اقدام متغییر محور باشد.

بنابراین بسیاری از ما در برابر چک لیست مقاومت می کنیم چرا که معتقدیم آنها به بیش از حد ساده اند. اما دقیقا نکته همین است. چک لیست همه چیز را به نکات ضروری محض کاهش داده و این نکات ضروری همان مواردی ست که می بایست در وهله اول بر آن تمرکز نمایید.

شما می بایست چک لیست خودتان را تهیه کنید. هیچ کس بهتر از خودتان, شما و نام تجاری تان را درک نخواهد کرد. چک لیست خود را در طول زمان تغییر داده و آن را اصلاح نمایید. هرچند برای شروع کار با چک لیست، می توانید در صورت تمایل از کارشناسان موسسه بازاریابی محتوا یا نرم افزار ویراشگر بازاریابی محتوا  کو اسکجول تعدادی چک لیست قرض بگیرید.

همواره از تقویم استفاده کنید

بکارگیری یک تقویم محتوا حاوی وقایع کلیدی، سررسید تحویل و موضوعات مرتبط و یا فصلی شما را در مسیر درست نگه خواهد داشت. در شرایطی که چیزی به ذهنتان نمی رسد یک تقویم محتوا می تواند به شما در ارائه یک ایده خوب در روزهایی که ذهنتان بسته است (یا به از بین بردن بهانه از سوی تیم تان, بهانه هایی مثل اینکه گاهی حتی بهترین نویسندها هم دچار انسداد فکری میشوند) کمک نماید.

احتمالاً شما به منظور برنامه ریزی، سازماندهی، هماهنگی، همکاری و اعمال هر موردی از بازاریابی محتوا به وبلاگ مدیریت می توانید از صفحه گسترده هامبل و یا تقویم گوگل (هر چند مدل های کلاسیک آن ها نیز ایرادی ندارند) استفاده نموده و یا به یک ابزار دیجیتال مدرن تری چون کو اسکجول روی بیاورید. ابزار های دیگر عبارتند از تقویم تحریریه وردپرس ، پلاگین, کاپست و ترلو می باشند.

از  جمع آوری و ارائه محتوا غفلت ننمایید

به اشتراک گذاری و یا لینک دهی به محتوای ایجاد شده توسط سایر متنفذان یا برندهای هم سو, بخشی از استراتژی رسانه های اجتماعی یکپارچه است، اما جمع آوری محتوا حداقل با توجه به نقش آن در بازاریابی محتوا اغلب نادیده گرفته شده و کم ارزش جلوه می کند.

از چگونگی تطبیق این فعالیت با طرح داستان کلی و بازاریابی محتوای خود چشم پوشی ننمایید. در عوض از لیست استفاده کنید.

شما می توانید طیف گسترده ای از پست ها را با بکارگیری سایت بافر و یا پایگاه هات سویت جمع آوری کرده، ارائه نموده و برنامه ریزی نمایید. حساب های کاربری رسانه های اجتماعی خود را به پایگاه مورد انتخاب خود پیوند دهید، و همه چیز را از یک داشبورد مناسب پیگیری نمایید.

منابع خود را سازماندهی کنید

تهیه لیستی از تاثیرگذارانی که پایبند یا موافق لینک دهی ، به اشتراک گذاری محتوا و یا همچنین تعامل با پیام شما می باشند شروع خوبی است. در گام بعد، به صورت منظم از لیست خود برای جستجو و به اشتراک گذاری مطالب مرتبط استفاده کنید.

سایت  BuzzSumoمنبعی فوق العاده برای یافتن تاثیرگذاران و محتواهایی ست که بیشترین به اشتراک گذاری را برای هر کلمه کلیدی یا موضوع دارند. به همین ترتیب سایت  Lumanuامکان تعیین گرایشات، شناسایی تاثیرگذاران، و ایجاد روابط در موقعیت مناسب شما را فراهم می کند.

از آنجایی که نویسندگان و منابع جدید محتوا هر زمان پدیدار می گردند و منابع فعلی احتمالاً تمرکز خود را در نتیجه تکامل عرصه دیجیتال تغییر می دهند؛ لیست حاضر می تواند یک سند زنده و یا فرایند در حال پیشرفت باشد.

همه را مشارکت دهید

حفظ انسجام صرفاً برعهده سازندگان محتوا و مسئولیت آنها نیست؛ بازاریابان، فروشندگان، و هر شخص دیگری که مسئول ارائه پیام به عموم مردم بوده و یا حتی صرفاً نماینده نام تجاری می باشد می بایست از استانداردهای مشابه پیروی نماید.

در حقیقت، آنها می بایست از ابتدا در چرخه فرایند حفظ انسجام محتوا قرار گیرند.

این مسئله زمانی صادق است که ابزارهای همکاری همچون بیسکمپ یا آسانا فاقد ارزش تلقی گردند. همه را مطلع ساخته و موافق نگه دارید. حتی می توانید دستورالعمل های نام تجاری را که پیشتر ساخته بودید(دستورالعمل ها را قبلاً تهیه کرده بودید، اینطور نیست؟)  به اشتراک بگذارید به طوری که هر کس بتواند هر زمان که بدان آنها نیاز داشته و هر کجا که هست به آن دستورالعمل ها دسترسی پیدا کند.

جایگاه محتوای خود را در نظر بگیرید

جایگاه محتوا به اضافه هر گونه پاسخ در خصوص مشارکت کاربر شامل تمام مکان هایی می شود که محتوای شما در آن جا ظاهر شده ، بدان مرتبط گشته و یا در آنجا شرح داده شده است.

تمامی مکاتبات شما می بایست به گونه ای به نظر برسند که گویی از سوی افراد و یا عقاید مشترک برآمده اند، حتی اگر دایره های مختلفی مسئول آنها هستند. این همان جایی است که ساخت پاسخ های از پیش طراحی شده و یا تا حدودی استاندارد می تواند با ارزش باشد.

استانداردهای ارتباطی احتمالاٌ شامل همه چیز از جمله امضای ایمیل، راهنمای سبک نگارش، تکیه کلامها، و یا آرم مناسب برای استفاده روی کانال های مختلف می گردد.

بازبینی های منظم انجام دهید

چنانچه شما خودتان و تیم تان را موطف به مسئولیت پذیری ننماید تمامی برنامه ریزی ها، چک لیست ها، استانداردها و یا دستورالعمل های جهان نمی توانند به شما کمک کنند.

پیش از ارسال بخش جدیدی از محتوا و یا اجرای بخشی از یک کمپین مطمئن شوید که چگونگی تطبیق آن با طرح کلی را مجددا ارزیابی می نمایید و تمامی عناصر مورد نیاز دستورالعمل ها و یا استانداردهای محتوا در جای مناسب قرار دارند. وفادرای به یک چک لیست از پیش منتشر شده می تواند به این مسئله کمک کند.

آن را بواسطه ی گزارش و تحلیل ارائه نمایید

با توجه به انسجام محتوا، ارائه گزارش و تحلیل های متعاقب در خصوص اعداد محض نیست. در عوض، گزارش و تحلیل های فوق در خصوص مشاهده گرایشات گسترده ای که می توانید (و در بسیاری از موارد، می بایست) آنها را در برنامه خود بگنجانید، و همچنین موارد موثر و بلا تاثیر می باشد از همین رو می توانید طبق آن گزارش های خود را تطبیق دهید.

گوگل آنالیتیکس مکانی مناسب برای شروع با اطلاعاتی در مورد آنچه با دنبال کنندگان شما منتشر گشته و آنچه  نادیده گرفته می شود , می باشد. گزینه های جایگزین عبارتند از کلیک وی , پی ویک و کیس مریتس می باشند.

اهمیتی ندارد که کدام مسیر را دنبال می کنید، آنچه حائض اهمیت است در نظر گرفتن یک تصویر بزرگ میباشد, نه صرفاٌ بررسی هر قطعه به عنوان یک نهاد مجزا است.

ادامه دارد- قسمت سوم

مقالات مرتبط


 • ارائه محتوای منسجم
  ارائه محتوای منسجم

  یکی از مباحث مورد توجه در سئو بازاریابی محتوا می باشد .ارائه ایده برای محتوای جالب و گیرا احتمالاً یکی از برجسته ترین چالش های شما محسوب می شود, اما برای بسیاری از نویسندگان و بازاریابان ایده های دارای محتوای جالب، جذاب، و الهام بخش به نظر نسبتا ساده می آید.

 • اینفوگرافیک انواع فرمت های محتوا
  اینفوگرافیک انواع فرمت های محتوا

  روش های متعدد و متفاوتی در تولید محتوا می باشد. با کمی خلاقیت بازاریان از الگو و ابزارهای متفاوتی برای تولید محتوا می توانند استفاده کنند .

 • سئو چگونه کار میکند؟ (اینفوگراف)
  سئو چگونه کار میکند؟ (اینفوگراف)

  سئو به معنای تکنیک هایی است که با استفاده از آنها میتوان رتبه سایت را در نتایج گوگل و سایر موتور های جستجو بهبود داد .