Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
ارائه محتوای منسجم

دسته بندی: بهینه سازی سایت
ارائه محتوای منسجم

ارائه محتوای منسجم: چگونگی غلبه بر چالش برجسته بازاریابی محتوا

یکی از مباحث مورد توجه در سئو بازاریابی محتوا می باشد .ارائه ایده برای محتوای جالب و گیرا احتمالاً یکی از برجسته ترین چالش های شما محسوب می شود, اما برای بسیاری از نویسندگان و بازاریابان ایده های دارای محتوای جالب، جذاب، و الهام بخش به نظر نسبتا ساده می آید.

ارائه محتوای منجسم ایده ها را در قالب یک روایت و یا داستان منسجم دارای پیچیدگی شکل می دهد.

در حقیقت, اکنون این مسئله احتمالاً بزرگترین چالش در بازاریابی محتوا باشد.

یافتن راهی برای برقراری ارتباط بین این ایده ها زمانی که شما تک و تنها هستید تا حدودی ساده است، اما زمانی که در حال اجرای کمپین های بازاریابی محتوا در سطح سازمانی هستید، همه چیز بسیار پیچیده تر می شود.

بواسطه ی ذینفعان بی نهایت متعدد داخلی و خارجی به منظور ایجاد و ترویج محتوا از طریق پایگاه های مختلف و هدف قرار دادن مخاطبان متنوع ,ارائه انسجام به این روند به مراتب ضروری تر شده است.

چگونگی ارائه محتوای منسجم بر اساس بهترین روش هایی که از طریق برپایی کمپین های محتوا برای معلمان بازاریابی آنلاین فرا گرفته ام در اینجا بیان شده است.

چگونگی ایجاد انسجام در فرایند بازاریابی محتوای شما

ایجاد یک کمپین یا استراتژی منسجم بازاریابی محتوا از مراحل اولیه برنامه ریزی آغاز شده و در طول فرایند ایجاد و ترویج از جمله دیدگاه های ارائه گزارش و تجزیه و تحلیل ادامه می یابد.

البته به خاطر داشته باشید که اگرچه استراتژی محتوا برای گروه های مختلف از جمله گروه های داخلی (ذینفعان پروژه شما) و گروه های خارجی (مخاطبان مورد نظر شما) دارای معانی مختلفی می باشد ، با این حال همگی آنها مستلزم یکی شدن با هویت یک نام تجاری کامل هستند.

استراتژی محتوا شامل هویت بصری شما (آرم، طرح رنگ، فونت) و همچنین کلام شما (لحن، نام، ، شعار، واژگان) می باشد. هویت بصری و کلام شما متفقاً، نشان می دهند که می خواهید در دید مشتریان خود چگونه به نظر برسید. به عنوان مثال برند پپسی را در نظر بگیرید. هویت نام تجاری آن بسیار نوپا, امروزی و مطبوع است(با این حال برند حاضر مورد علاقه نسل جدید است). سه رنگ لوگوی پپسی (قرمز، سفید و آبی که رنگ نام تجاری آن است)، و پیام قدرتمند آن جهت لذت بردن از جوانیشان برای مردم ، همه هویت اصلی آن را تامین می کنند.

با برنامه ریزی شروع کنید

یک طرح خوب در اصل نقشه ای به سوی هدف نهایی شما محسوب می شود. کار را با شرح اینکه موفقیت چگونه به نظر می رسد، بدنبال چه نوع محتواگذری هستید و عموما از اجرای طرح بازاریابی محتوای خود بدنبال چه هستید, شروع نمایید.

این مسئله شامل تامین بودجه و تخصیص منابع برای بازاریابی محتوا، و واقع بین بودن در خصوص هر آنچه برای کار در اختیار دارید می باشد. مهم تر از همه, احتمالاً این امر شامل ایجاد مجموعه ای از دستورالعمل ها یا استانداردهایی ست که تیم شما می تواند با آنها در سازمان ها و قسمت ها کار کند.

راهنمای سبک برند برای انسجام محتوا ضروری است. برای الهام گرفتن از نحوه انجام درست آن به برندهای واتساپ ، صلیب سرخ آمریکا و لینکدین نگاهی بیندازید.

دستورالعمل و یا استاندارد محتوا ایجاد کنید

به موارد فوق به عنوان خلاصه خلاقانه ای از بازاریابی محتوای خاص بنگرید. اهمیتی ندارد که شما با چه برنامه و یا رسانه ای کار می کنید کار کردن در چهارچوب استانداردها یا دستورالعمل های به وضوح شرح داده شده کمک خواهد کرد که کار شما در مسیر درست قرار گرفته و منسجم باشد.

به طور قطع، تضمین پیروی از استانداردهای محتوا ، به ویژه هنگامی که مسئله حفظ عقیده ی منسجم مطرح می شود به اندازه ی ایجاد آن استانداردها برای شروع کار حائض اهمیت است.

هم برند اسکایپ و هم برند میل چیمپ (سرویس بازرایابی ایمیلی) دستورالعمل های صریح و روشنی برای طرز فکر و لحن نام تجاری خود ایجاد کرده اند. دستورالعمل های فوق شامل کلماتی که می بایست از آنها اجتناب نمود، قراردادن لوگو و شعار و تفاوت رسانه های اجتماعی آنلاین، آفلاین و قسمت های مختلف رسانه های اجتماعی می باشند.

بواسطه چنین دستورالعمل هایی ، مشتریان می توانند بلافاصله اجناس یک شرکت را بدون توجه به جایی که آنها را یافته اند از هم تشخیص دهند. مسلماً همه چیز در قالب هویت نام تجاری می گنجد. هیچ حدس و گمان و یا سردرگمی وجود ندارد.

 

ادامه دارد - قسمت دوم

مقالات مرتبط


 • ارائه محتوای منسجم در بازاریابی محتوایی
  ارائه محتوای منسجم در بازاریابی محتوایی

  از مواردی که هر بخش از محتوا می بایست برای خروجی منسجم ارائه نماید یک چک لیست تهیه نماید.چک لیست شما می تواند شامل کلمات کلیدی مهم, تصویر در خصوص نام تجاری، باشد.

 • اینفوگرافیک آناتومی بازاریابی محتوا
  اینفوگرافیک آناتومی بازاریابی محتوا

  «بازاریابی محتوا» یا «content marketing» در حوزه بازاریابی و تبلیغات واژه جدیدی نیست و در کشورهای پیشرو رکنی اساسی می باشد.

 • ارائه محتوای منسجم- قسمت سوم
  ارائه محتوای منسجم- قسمت سوم

  بخشی از فریند ارائه یک تصویر منسجم از نام تجاری در پایگاه ها, حفظ یک سبک ، لحن، و نوع محتوای درج شده و به اشتراک گذاشته شده ثابت در کانال های آنلاین گوناگون است.