Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
پنج گام اساسی برای ساخت تبلیغ

دسته بندی: بازاریابی و تبلیغات
پنج گام اساسی برای ساخت تبلیغ

هدف

هر شرکتی در زمینه تبلیغات باید کاملا شفاف سازی کند که هدفش از تبلیغ چیست؛ به بیان دیگر خواهان بدست آوردن جه چیزهایی از طریق تبلیغات است.

بودجه

همان گونه که زمان بندی نقش بسیار اساسی و مهمی را در تبلیغات ایفا می کند و لحظه ای نباید از آن غافل شد، بودجه نبز نقشی اساسی در تبلیغات دارد. با توجه به اینکه رسانه ها و عواملی که از طریق آن تبلیغات را می توان انجام داد  نرخ های متفاوتی را ارائه می دهند از همان ابتدا باید بودجه مشخصی را برای امر تبلیغ در نظر گرفت.

شعار

شعار شما یا پیامی که آن را از طریق تبلیغات به مشتریان می رسانید، در واقع همان ایده، اطلاعات، ادبیات و مضمون کار شماست. شعار یا پیام شما بر اساس مخاطب شما تعیین می شود چرا که شرکت ایتدا نیاز و اطلاعات مخاطب را ارزیابی می کند و سپس ایده های دریافتی را می سنجد و طبق آن شعار خود را می سازد.

رسانه

مسلما انتخاب صحیح رسانه تبلیغاتی مهم ترین اصل ساخت یک تبلیغ خوب است. رسانه های بسیار زیادی برای امر تبلیغ وجود دارند اما انتخاب بهترین آنها مساله بسیار مهمی  است. انتخاب رسانه به بازاری که تبلیغ در آن صورت می گیرد بستگی دارد؛ باید این مساله را سنجید که مخاطبان با شیوه های مدرن تبلیغ مانند اینترنت آشنایی دارند یا با شیوه های سنتی مانند روزنامه ها راحت ترند.

ارزیابی

همانطور که در  بازاریابی، ارزیابی و سنجش نقشی اساسی دارند، اینجا نیز گام بسیار مهمی برای تبلیغ به حساب می آیند. بدون ارزیابی کارهایتان شما نمی توانید متوحه شوید به اهدافتان دست یافته اید یا خیر.

مقالات مرتبط


 • صنعت تبلیغات
  صنعت تبلیغات

  تکنولوژی منجر به ایجاد تغییراتی شگرف در صنعت تبلیغات شده است.

 • استراتژی بازاریابی دیجیتال و دلایل اهمیت آن
  استراتژی بازاریابی دیجیتال و دلایل اهمیت آن

  اگر بخواهید یک استراتژی برای بازاریابی دیجیتال تدوین کنید، از کجا شروع خواهید کرد؟ بسیار خب، گمان نکنم که این کار نیاز به تهیه یک گزارش مفصل داشته باشد؛ یک استراتژی می تواند به بهترین شکل در دو یا سه رو از یک کاغذ A4 در جدولی که استراتژی های بازاریابی دیجیتال را به اهداف SMART مرتبط می کند، تدوین شود. با این وجود هنوز به نظر می رسد که بسیاری از سازمان ها دارای پلنی نیستند

 • استراتژی دیجیتال مارکتینگ - 10 گام اصلی
  استراتژی دیجیتال مارکتینگ - 10 گام اصلی

  استراتژی دیجیتال مارکتینگ مجموعه‌ اقداماتی است که کمک می‌کند به اهدافتان دستیابی و حضوری موٍثر در فضای مجازی یا آنلاین داشته باشید. استراتژی دیجیتال مارکتینگ اهمیت بسیاری در موفقیت پروژه ها و کمپین های اینترنتی دارد