Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
10 اشتباه بازاریابی و تبلیغات در اینستاگرام

دسته بندی: شبکه های اجتماعی
10 اشتباه بازاریابی و تبلیغات در اینستاگرام

 

چه کسی باورش می شد که روزی اینستاگرام از وجود بیش از یک میلیارد کاربر خبر دهد؟
آیا چنین اپلیکیشنی یک بستر عالی برای ایجاد
اعتبار و رشد برند شما نیست؟

وقتی اینفلوئنسر های شبکه های اجتماعی، کارآفرینان با ذکاوت، افراد مشهور و برند های تاپ دنیا از ابتدای پیدایش اینستاگرام  از مزایای آن بهره مند می شوند، چرا شما نشوید؟

شما می توانید یک پروفایل تجاری برای خود بطور رایگان در اینستاگرام ایجاد کنید و نام برند خود را تبلیغ و ترویج کنید.
تنها با انجام چند مرحله آسان یک حساب کاربری ساخته و به سایر کاربران علاقه مند اجازه دسترسی می دهید.

حساب کاربری خود را بسازید، عکس پست کنید، با فالوئر ها یا دنبال کنندگان صفحه خود ارتباط برقرار کنید و آنها را تبدیل به مشتری کنید.

به نظر آسان می آید، نه؟

بله کاملا آسان می شود، البته تا زمانی که هیچ کدام از اشتباهات ذکر شده در لیست زیر را مرتکب نشوید.

از این اشتباهات بازاریابی اینستاگرامی اجتناب کنید تا کسب و کار شما به تعداد زیادی از بازار هدف خود دستیابی پیدا کند.
 

1-نگه داشتن حساب کاربری به صورت خصوصی یا پرایوت

با خصوصی کردن حساب کاربری خود، فرصت های خود را محدود می کنید. حساب کاربرس شخصی شما می تواند پرایوت یا خصوصی باشد، اما اصلا منطقی نیست که حساب تجاری شما که باید در دسترس همگان باشد نیز به این شکل باشد.

عمومی نگه داشتن حساب کاربری به شما شانس بیشتری برای جذب مشتریان بالقوه به سمت خود و دستیابی یه تعداد بسیار وسیعی از مخاطبین می دهد و کمک می کند تا تعداد فالوئر های شما نیز افزایش یابد.

اگر کاربرانی که به محصول یا کسب و کاری که شما مشغول آن هستید علاقه مند هستند، ببینند که حساب کاربری شما خصوصی است، می فهمند که یا شما آنها را نمی خواهید، یا باید صبر کنند که شما وقت آن را پیدا کنید که سری به صفحه اینستاگرام خود بزنید، وارد حساب کاربری خود شده تا به درخواست آنها پاسخ دهید.

اگر پروفایل شما پرایوت باشد، کاربران جا زده و از صفحه شما می گذرند.
چرا نباید بگذرند؟ علامت پرایوت روی صفحه شما نشان دهنده این است که شما آنها را نمی خواهید.

 

2- پست کردن مطالب نا مربوط و عکس های کم کیفیت

2-پست کردن مطالب نا مربوط و عکس های کم کیفیت

پست کردن عکس های جور واجور وتصاویری بصورت شانسی، برای حساب کاربری تجاری کار نمی کند، حتی اگر بخواهید نشان دهید که اجتماعی هستید، به یاد داشته باشید که این یک حساب کاربری شخصی نیست که هر آنچه را که بخواهید بتوانید به اشتراک بگذارید.

بهترین ظاهر را بکار بگیرید، کمی اصلاح و تنظیمش کنید، و عکس های مرتبط با برند خود را بکار بگیرید. هرچه غیر از این باشد، به نظر غیر حرفه ای می آید.

اگرچه بد نیست هر از گاهی هم مطالب شخصی در صفحه خود بگذارید، ولی از آنجایی که حساب شما یک حساب کاربری تجاری است، سعی کنید تعادل را بین پست های نا مربوط و مرتبط با کسب و کارتان را حفظ کنید.

مجددا برای اینکه حرفه ای به نظر برسید، باید پست هایی با عکس ها یا ویدیوهای خوش کیفیت بگذارید که معرف کیفیت محصولات تجاری و خدماتی باشد که ارائه می دهید.
 عکس ها و ویدیوها باید از رزلوشن بالایی برخوردار باشند و اندازه مناسبی داشته باشند، زیرا که نماهای ظاهری نام برند شما و کیفیت آن را از جهات مختلف مورد قضاوت قرار می دهند.

 

3-استفاده نادرست از هشتگ ها

از هشتگ ها به درستی استفاده کنید تا برایتان سودمند باشند. ایده اصلی استفاده از آنها این است که پست شما را در جستجوی مطالب مرتبط بشود پیدا کرد.

استفاده نادرست یا زیادی از هشتگ ها می تواند به نام برند شما در اینستاگرام صدمه بزند.

هشتگ ها برای بازاریابی در اینستاگرام بسیار با اهمیت هستند و می توانند برای سازماندهی و ترویج نام برند شما مورد استفاده قرار بگیرند. اگر از هشتگ ها به درستی استفاده کرده باشید،  مشتریانی که علاقمند به محصولات و خدمات شما هستند، می توانند شما را به راحتی پیدا کنند.

تنها یک استراتژی خاص برای استفاده از هشتگ ها وجود ندارد، بلکه نیازمند داشتن یک برنامه، چک کردن اینکه هشتگ ها چگونه کار می کنند، و پیدا کردن آنهایی که کمک می کند به مخاطبین بیشتری دست پیدا کرده و تعامل بیشتری ایجاد کنید.

صریح و دقیق باشید و همه چیز را ساده نگه دارید. این تنها کاری است که باید انجام دهید.

اصلا به استفاده نکردن از آنها فکر نکنید زیرا این خودش یک اشتباه دیگر می تواند باشد که کسب و کار ها و برند های بسیاری مرتکب آن می شوند. هشتگ ها درگاهی ایجاد می کنند برای مشتریان بالقوه ای که مکررا شما را فالو می کنند .

یک حساب تجاری در اینستاگرام مجاز به استفاده از حداکثر 30 هشتگ است، پس از آنها طوری استفاده کنید انگار که یک شیء با ارزش در دستان شما هستند. مخاطبین خود را تگ کنید و از آنان در پست خود نام ببرید تا در آینده آنها شما را با نام برندتان بشناسند.
 

4-عدم تعامل با مخاطبین

تعامل داشتن با کاربران به بقای شما و نهایتا رشد شما کمک شایانی می کند.

تعامل با مخاطبین به آنان کمک می کند تا شما را بهتر درک کرده و بشناسند. بعلاوه شما نیز فرصت این را پیدا می کنید که متوجه شوید از شما چه انتظاراتی دارند و از شما چه می خواهند.

در ارتباط گرفتن با مخاطبین خود خلاق باشید زیرا ارتباط گرفتن با آنان موثر تر از پست هایی است که مشخصا فقط به منظور تبلیغات گذاشته می شوند.

کاربران پست شما را زمانی لایک می کنند یا کامنت می گذارند که محصول شما یا متحوای پست شده برایشان جذاب باشد. همیشه باید پاسخی از طرف شما دریافت کنند تا بدانند سخنانشان مورد توجه قرار گرفته است. یک حساب کاربری تجاری در اینستاگرام نیاز به دنبال کننده یا فالوئر دارد تا بتواند کسب و کار را رشد داده و نام برند را ترویج دهد. اگر کاربران پاسخی از شما دریافت نکنند، دیگر چیزی پست نمی کنند یا نظری نمی دهند.

اینکه کاربران برای شما کامنت می گذارند یا بازخوردی درباره پستی به شما می دهند، به این معنی است که می خواهند با شما ارتباط بگیرند.

زمانی که یک کاربر مشتاق است تا به دیگران از تجربیات خود پس از خواندن پست های شما، کار با شما و یا بررسی صفحه کاربری شما بگوید، باید به او پاسخ بدهید بجای اینکه بدون هیچ عکس العملی به آن خیره شوید تا کم کم خودشان بروند.

اگر کامنت مثبت باشد، قدردانی کنید! اگر منفی بود، از این شانس استفاده کنید تا خود را بهبود ببخشید. به کامنت ها و نظرات پاسخ دهید تا بدانند شما پذیرای گفتگو هستید.

اگر پاسخی به فالوئر های خود ندهید، آنها نیز زحمت ارتباط گرفتن با شما به به خود نمی دهند.
 

5-   خریدن فالوئر و اینفلوئنسرها

خریدن فالوئر و لایک در اینستاگرام مساوی است با خیانت در حق خود. این کار نه تنها به نام برند شما لطمه می زند، بلکه اعتبار شما را نیز پایین می آورد.

با افراد درستی تعامل کنید و همبستگی ایجاد کنید. ممکن است زمانبر باشد ولی به خوبی عمل می کند. ایجاد یک مسابقه یا کمپین می تواند یک ایده بهتر و موثر تری برای افزایش تعداد فالوئر ها باشد. برند خود را با انجام تبلیغات ترویج دهید.
 

6-عدم توجه به تجزیه و تحلیل ها

همیشه به تجزیه و تحلیل های حساب کاربری تجاری خود توجه کنید. برای اینکه چک کنید کدام محتوا عملکرد بهتری برای شما داشته است و کدام یک منابع شما را به هدر می دهد، باید به تجزیه و تحلیل ها توجه داشته باشید.

ممکن است اطلاعات مهمی را از دست بدهید که در جهت ترویج برند شما است، کسب و کار شما را افزون می کند یا برای برنامه ریزی یک کمپین اهمیت داشته باشد.
تحلیل داده ها همچنین به شما این امکان را می دهد که مخاطب خود را بهتر درک کنید. اگر بدانید چه نوع پست هایی را بیشتر دوست دارند، به دانستن چه چیزی بیشتر علاقه نشان می دهند، می توانید محتواهای بهتری تهیه کنید تا آنان بیشتر با شما تعامل داشته باشند.

واقعیات را در نظر بگیرید، اهداف خود و راه رسیدن به آنها را کاملا درک کنید.

ترافیک وب، رشد میزان مخاطبین، موفقیت تبلیغات را دائما چک کنید و از ابزار تجزیه و تحلیل استفاده کنید.

 

7-دوری از یک رویکرد هدفمند

 هدف عامل مهمی در شکل دادن به پایه ی هر برنامه ی راهبردی است.

صحبت درباره بازاریابی در اینستاگرام بدون داشتن هدف مشخص تماما به معنی هدر دادن تلاش، فرصت ها و منابع است. باید بدانید به چه سمت و سویی می خواهید بروید و به چه چیزی می خواهید برسید.

یک کسب و کار همیشه باید سعی کند در جهت رشد و سودمندی حرکت کند. برای رسیدن به یک دید کامل و واضح برای اندازه گیری موفقیت خود فرای هر تاکتیکی که دارید، باید به شرکت خود از دید پنج یا هفت سال دیگر نگاه کنید، داشتن  نگاه درازمدت شما را مجبور می کند کسب و کار خود را از دید عمودی، رقابتی و اقتصادی  بتگرید.

شما باید از آنچه که نیاز دارید و چگونگی رسیدن به آن، بهترین درک را داشته باشید.
 

8-اضافه نکردن لینک های مرتبط در قسمت بیوگرافی اینستاگرام

لینک وبسایت شما باید به حساب کاربری شما در اینستاگرام اضافه گردد تا ترافیک وبسایت شما بالا رود. اینستاگرام به شما این اجازه را می دهد که یک لینک به قسمت بیو یا بیوگرافی اضافه کنید، پس از آن به خوبی استفاده کنید.

اگر کاربران از برند شما خوششان بیاید، شما را فالو می کنند، اما اگر لینکی پیدا نکنند که روی آن کلیک کنند، شما فرصت طلایی اضافه کردن فالوئر های خود را از دست می دهید.
شما می توانید قسمت بزرگی از فروش اینستاگرامی خود را از بخش لینک در بیو به انجام برسانید. بیشتر کاربران در اینستاگرام حتی فکر اضافه کردن لینک وبسایت خود در حساب کاربری تجاری خود در اینستاگرام را نمی کنند با اینکه خود اینستاگرام به شما در بخش نکات بازاریابی می گوید که لینک اضافه کنید.

در اینستاگرام به قسمت "ویرایش پروفایل"  بروید و لینک خود را در بخش "وبسایت" اضافه کنید.
شما تنها زمانی به چنین گزینه ای دسترسی خواهید داشت که تبلیغات در اینستاگرام انجام دهید.

 

9-فعال نبودن بطور مستمر

هر چه بیشتر در اینستاگرام پست بگذارید، فالوئر های بیشتری نیز پیدا می کنید.

زیاد کردن تعداد دنبال کنندگان یا فالوئرها، تهیه و برنامه ریزی برای ایجاد محتوا بطور مستمر یک کار زمانبر است. بیشتر محتوا هایی تولید کنید که به قبلی ها مرتبط باشد تا بتوانید فالوئرهایتان را نگه دارید.

یک برنامه زمانی پست کردن محتوا آماده کنید، تقویم محتوا درست کنید، یک برنامه بچینید که چه چیزی را چه زمانی پست کنید.

سعی کنید از فرمت های مختلف استفاده کنید تا توجه بیشتری جلب کنید. مثلا از GIF یا تصاویر متحرک استفاده کنید.
 

10-عدم خواندن مجدد محتوا برای اصلاح

شما نباید از خواندن مجدد و اصلاح مطالبی که می خواهید پست کنید غافل شوید.

شما زمان بسیار زیادی صرف این می کنید که ببیند چه مطلبی یا چه محتوایی می خواهید پست کنید.
 مگر چقدر زمان می برد که متن آنجه را میخواهید پست کنی بررسی کنید تا اشکال یا غلطی در آن نباشد؟

بررسی مجدد مطالب باید استراتژی همیشگی شما در شبکه های اجتماعی باشد. داشتن غلط های دستور زبانی، املایی، و  نشانه و نقطه گذاری به راحتی شما را غیر حرفه ای نشان می دهد.
بسیار سریع وجهه شما را در مقابل مخاطبین زیادی خراب می کند. داشتن اشتباه هایی این چنینی در محتوا در شبکه های اجتماعی به کسب و کار شما از جوانب بسیاری لطمه وارد می کند، خصوصا اگر کسب و کار شما در زمینه بازاریابی، بهداشت و درمان، مالی و بسیاری دیگر باشد که مشتریان نیاز دارند به شما اعتماد کامل داشته باشند.

اصلاح این اشتباهات می تواند به شما فرصت خوبی دهد تا دید اولیه خوبی روی کاربران جدید بگذارید و نظر مثبت و همیشگی فالوئر های کنونی خود را به دنبال داشته باشید. این کار از اعتبار نام برند شما را در تمامی معاملات آنلاین حفاظت می کند.

ابزار های اصلاح محتوای بسیاری بصورت آنلاین وجود دارند . شروع به استفاده از آنان کنید و از اشتباهات نوشتاری ساده اجتناب کنید.
 

نتیجه گیری
 

ممکن است شما مرتکب برخی از اشتباهات بازاریابی ذکر شده در اینستاگرام شده باشید، اما هرگز برای اینکه اشتباهات خود را اصلاح کنید و دوباره در مسیر درست قرار بگیرید دیر نیست.

از نکاتی که در این مطلب گفته شد پیروی کنید تا از ارتکاب اشتباهات در اینستاگرام جلوگیری کنید.
ممکن است با یک اشتباه جزئی چشم انداز ارزشمند خود را از دست بدهید.
 به نبایدها  در بازاریابی در اینستاگرام توجه کنید و دیگر مشکلی نخواهید داشت.

اینستاگرام بستری فوق العاده برای ترویج برند شماست تا به اهداف کسب و کار خود برسید، پس به درستی از آن استفاده کنید.
 

هرچه آژانس دیجیتال مارکتینگ یا مدیر سوشیال "مدیر شبکه‌های اجتماعی" ، حرفه‌ای‌تر باشند، کسب و کارتان رونق بیشتری خواهد داشت. تیم تخصصی بازاریابی دیجیتال شرکت پارس نمودار طرح و برنامه ایی ابتکاری برای مدیریت و پشتیبانی شبکه های اجتماعی دارد. با ما در تماس باشید.
مقالات مرتبط


 • اهمیت هشتگ گذاری در شبکه های اجتماعی و اینستاگرام
  اهمیت هشتگ گذاری در شبکه های اجتماعی و اینستاگرام

   

  در #بازاریابی_اینترنتی مهم ترین بخش آنالیز کلمات کلیدی است که در واقع کلمات کلیدی سودمند و مناسب کسب و کار مشخص می شود. در شبکه های اجتماعی این هشتگ ها هستند که در آنالیز و تجزیه و تحلیل 

 • بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی
  بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

  بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی یا بازاریابی شبکه‌های اجتماعی (Social Media Marketing) به زبان ساده یعنی بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی.

 • شبکه های اجتماعی
  شبکه های اجتماعی

  اگر به عنوان یک برند در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنید، یک اصل مهم را فراموش نکنید،اجتماعی باشید.