Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
اهمیت روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت

دسته بندی: توسعه و طراحی وب سایت
اهمیت روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت

دنیای رنگ با زندگی انسانها درهم آمیخته است.با توجه به اینکه انسان معاصر ساعتهای قابل توجهی را درفضای مجازی میگذراند،این موضوع برای ساخت و طراحی وب سایت حائز اهمیت می باشد.

هنگام مراجعه به هر وب سایتی، کمتر از 30 ثانیه طول می کشد تا نظر ما نسبت به آن جلب شود و یا برعکس.

طراحی سایت اصولی می تواند بازدیدکنندگان زیادی نسبت به سایت شما جلب کند که با استفاده از سیستمهای آمارگیری می توانید به راحتی متوجه ی مدت حضور بازدیدکنندگان بشوید.

بازدیدهای کوتاه مدت از یک وب سایت نمایانگر غیر جذاب بودن آن برای کاربر می باشد.

با توجه به اهمیت این موضوع باید به دنبال روشهایی باشیم تا کاربران را از نظر روانشناسی به سمت خود جلب کنیم.

به طور مثال یک سایت آموزشی باید از رنگها و گرافیک ساده تری نسبت به یک سایت فروشگاهی برخوردار باشد، یا اگر تصمیم به تغییر قالب سایت دارید،تغییر واسط کاربری به یک رابط کاربری متفاوت می تواند ذهنیت کاربر شما را مختل کند.

در طراحی سایت باید مطابق با خواسته های کاربر خود پیش بروید و با او صادق باشید،همان چیزی را ارائه دهید که می گویید، تا حس اعتماد کاربر را نسبت به سایتتان افزایش دهید.

با گذاشتن یک پاپ آپ تبلیغاتی در ابتدای صفحه،خواسته ی خود را به کاربر القاء کرده و این حس بدی را به کاربر سایت منتقل میکند.

رعایت اصول جهانی در روانشناسی رنگها وطراحی سایت بر اساس آن، نشانه ی حرفه ایی بودن برند یا شرکت شماست، و شما توانسته اید دفتر کار مجازی خود(وب سایتتان) را با اصول حرفه ایی ،نسبت به فضای کاری و سلیقه ی مخاطبین وب طراحی کنید.

اصول طراحی وب سایت کسب و کارتان را به متخصصین این امر سپرده تا شخصیت برند شما را در فضای الکترونیک ارتقاء دهند.

و در این زمینه همکاران ما در پارس نمودار آماده ی همکاری ،با ارائه ی مشاوره ی رایگان در خدمت شما هستند.

مقالات مرتبط


 • طراحی وب
  طراحی وب

  وب سایت یا پایگاه اطلاع رسانی سفیر الکترونیک و آیینه فعالیت های شما است .

 • نکات مهم طراحی یک وب سایت در تجارت الکترونیک
  نکات مهم طراحی یک وب سایت در تجارت الکترونیک

  از لحاظ عملکرد، بایستی قابلیت مناسب را داشته باشد به طوریکه سایت ما صفحات آن به درستی کار کنند و سریع بارگذاری شوند و مستقیما برود به سمت چیزی که مخاطب ما درخواست می کند.

 • نکات مهم در طراحی وبسایت پزشکی
  نکات مهم در طراحی وبسایت پزشکی

  هنگامی که یک بازدیدکننده یا بیمار برای اولین بار وارد سایت شما می شود ،آنها دنبال چه چیزی هستند؟ مطالعات نشان می دهد فقط بین 3 تا 10 ثانیه فرصت دارید یک تصویر و تاثیر خوب در ذهن کاربر بوجود بیاورید. _ بنابراین یک طراح ماهر وب از عناصر متنوع بصری برای به حداکثر رساندن تاثیر و گیرایی بر مخاطب استفاده می کند .