Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
موتور جستجو گر

دسته بندی: بهینه سازی سایت
موتور جستجو گر

چگونه وبسایت خود را برای موتور های جستجو بهینه کنیم ؟

بسیاری از مدیران وبسایت ها در تلاش اند تا مطالب تولیدیشان بیشتر از وبسایت های دیگر در موتور های جستجو دیده شوند در این پست نکاتی را متذکر میشویم که نتیجه آن بهینه شدن وبسایت برای موتور های جستجو است .

قدم اول: بررسی وبسایت

اگر همین حالا یک وب‌سایت دارید باید برای شروع کار سئو، وب‌سایت خود را مورد بررسی قرار دهید. هر ماه، گوگل در رابطه با جریمه‌های‌ش دقیق‌تر می‌شود و قوانین جدی‌تری را وضع می‌کند. بهترین راه برای این که مطمئن شوید وب‌سایت شما مشکلی ندارد انجام یک بررسی دقیق است.جریمه‌ها برای تخلفات موجود بسیار سنگین هستند و در اکثر مواقع می‌توانند زحماتی که برای وب‌سایت خود می‌کشید را خنثی کنند.

قدم دوم: بررسی کلمات کلیدی

بررسی کلمات کلیدی مهم‌ترین بخش سئو است. از آنجایی که سئو جنبه‌های متفاوتی دارد، تایید این جمله کار مشکلی است. ولی اگر در مورد سئو جدیت به خرج می‌دهید، باید توجه زیادی به مرحله بررسی کلمات کلیدی داشته باشید.

قدم سوم: محتوا

برای جذب بازدیدکننده به محتوای باکیفیت احتیاج دارید. الگوریتم جدید گوگل به جای استفاده فراوان از کلمات کلیدی، روی محتوای مفید و باکیفیت تاکید دارد.

قدم چهارم: متاها

برای اینکه با ارزش متا تگ‌ها آشنا شوید، باید خود را جای کاربران موتورهای جست‌وجو بگذارید. وقتی در موتورهای جست‌وجو به دنبال یک عبارت می‌گردید، چطور تصمیم می‌گیرید که باید روی کدام نتیجه کلیک کنید؟

اگر بتوانید به درستی از متا تگ‌ها استفاده کنید، وب‌سایت شما از نظر عملکرد به اندازه قابل توجهی بهبود خواهد یافت. هر توضیح متا باید حدود ۱۶۰ کاراکتر باشد و باید شامل عبارات کلیدی طبیعی باشد.

قدم پنجم: کدنویسی

برای افرادی که زیاد با کدنویسی آشنا نیستند این بخش از سئو می‌تواند مشکل باشد. با اینکه می‌توانید یک کدنویس حرفه‌ای را استخدام کنید تا کارهای پرجزئیات را انجام دهد.

مقالات مرتبط


 • بهینه سازی سایت یا سئو چیست؟
  بهینه سازی سایت یا سئو چیست؟

  بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو(SEO) امروزه مهم تر از همیشه است.

 • اینفوگرافیک تفاوت SEO و SEM
  اینفوگرافیک تفاوت SEO و SEM

  هدف SEO اصلاح کدها و ساختار سایت برای بالا بردن شانس آن در کسب رتبه های بالا در نتایج جستجو است

 • اهمیت تولید محتوا در سئو
  اهمیت تولید محتوا در سئو

  الگوریتم های گوگل به طور مداوم در حال آبدیت شدن است،خوشبختانه روشهای فریبکارانه که برخی از سایت های در جهت رنک بکار می بردند،(در خاطرتان هست،که در سالهای قبل که با اکثر کلمات پر سرچ به سایت های فروشگاهی بی محتوا می رسیدیم.)نه تنها تاثیری دیگری ندارد،بلکه شامل جریمه گوگل هم می شود