Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
چند واژه مهم از فرهنگ واژگان سئو

دسته بندی: بهینه سازی سایت
چند واژه مهم از فرهنگ واژگان سئو

چند واژه مهم از فرهنگ واژگان سئو

سئو پی آر یکی از حوزه هایی است که به شدت در حال تغییر است. بنابراین متخصص سئو بایستی مرتبا خود را با استفاده از منابع این حوزه به روز کند .این مطلب به چند واژه سئو پی آر می پردازد.

الگوریتم (Algorithms )

یک الگوریتم مجموعه ای محدود، از گام های منظم است که برای حل مسائل ریاضی از آنها استفاده می شود. هر موتور جستجو از یک الگوریتم ویژه استفاده می کند که به وسیله آن صفحات وبی را که در جستجو از آنها خواسته می شود به ترتیب ارتباط مرتب می کند. نتیجه این فرآیند فهرستی از سایت ها است که رتبه بندی شده اند و موتور جستجو فرض می کند که بیشترین ارتباط را با موضوع جستجو شده دارند. الگوریتم های موتور جستجو برای جلوگیری از سوء استفاده ها به شدت محافظت می شوند.الگوریتم های جستجو به طور متداول ترکیب داده های جدید و بهبود میزان ارتباط تغییر می کنند.

نتایج الگوریتمی (Algorithmic Results )

نتایج الگوریتمی فهرست های رتبه بندی شده توسط موتورهای جستجو هستند که در پاسخ به یک سوال تهیه می شوند. آنها اغلب به فهرستی ارگانیک در موتورهای جستجو مرتبط می شوند که در مقابل فهرست لینک های پولی قرار می گیرند زیرا رتبه آنها بر اساس ارتباط بیشتر می باشد در حالیکه لینک های تبلیغات پولی این ارتباط را کمتر دارند. با این حال، فهرست های پولی در کنار فهرست های ارگانیک در بسیاری از موتورهای جستجو ظاهر می شوند نیز تا حدودی با موضوع جستجو ارتباط دارند. بهبود نتایج الگوریتم وبسایت بدون هزینه را به عنوان بهینه سازی طبیعی برای موتورهای جستجو می نامند.

برچسب ALT/ ALTمتن (Tag ALT / ALT text)

یک برچست ALT یک متن HTML است که هنگام بارگزاری تصویر بر روی اینترنت ظاهر می شود و یا در وقتی که مکان نما روی آن قرار می گیرد نشان داده می شود. متن ALT برای بهینه سازی برای موتورهاس جستجو مفید است چراکه می توانید کلمات کلیدی خود را به آن اضافه کرده و موتور جستجو را نسبت به محتوای عکس آگاه کنید. در این صورت زمانی که سوالی در رابطه با کلمه کلیدی عکس شما در موتور جستجو پرسیده می شود، تصویر شما نشان داده می شود.

آنالیتیکس (Analytics )

آنالیتیکس به همه تکنولوژی ها، برنامه نویسی ها، و داده های مورد استفاده از سئو پی آر برای تحلیل و ارزیابی یک عملکرد یا موفقیت در کمپین سئو پی آر اطلاق می شود.

متن لنگردار(Anchor Text )

از آن به متن لینک نیز تعبیر می شود، متن لنگردار در میان کدها و برچسب های HTML قابل مشاهده و قابل کلیک کردن است. با کلیک بر روی متن لنگردار یک هایپرلینک فعال می شود که با کلیک بر روی آن می توانید به سایت دیگری منتقل شوید. متن لنگردار در بهینه سازی برای موتورهای جستجو بسیار مهم است زیرا الگوریتم های موتور جستجو کلمات کلیدی هایپر لینک ها را که مرتبط با صفحه مقصد باشد شناسایی کرده و مهم تلقی می کنند.

لینک های برگشتی ( Back Links )

از آن با لینک برگشتی ، لینک رو به عقب، یا لینک ورودی نیز یاد می شود. لینک های برگشتی همه لینک هایی هستند که در سایر وبسایت ها قرار می گیرند و کاربران سایت را به طور مستقیم به سایت شما می کشانند. لینک های برگشتی می توانند به نحو بی بدیلی رتبه جستجوی سایت شما را بهبود دهند، به ویژه اگر در آنها از کلمات کلیدی متن لنگردار برای سایت شما استفاده شده باشد و از سایت هایی که رتبه جستجوی بالایی دارند به سایت شما داده شده باشد.

ممنوع (Ban )

این واژه با نام های خارج از فهرست یا فهرست سیاه نیز شناخته می شود. یک سایت ممنوع یک آدرس URL است که معمولا به این خاطر که از تکنیک های کلاه سیاه سئو (Black Hat SEO ) استفاده کرده از فهرست موتورهای جستجو حذف شده است. سایت های ممنوع توسط موتورهای جستجو نادیده گرفته می شوند.

بنر تبلیغاتی (Banner Ads )

یک بنر تبلیغاتی ، تبلیغات گرافیکی مستطیل شکل است. تبلیغات بنری شایع ترین نوع تبلیغات آنلاین به شمار می روند. اندازه آنها متفاوت است، اما بیشتر آنها 468 پیکسل پهنا و 60 پیکسل ارتفاع دارند. کلیک کردن بر روی یک بنر تبلیغاتی شما را به طور مستقیم وارد سایت تبلیغات کننده یا صفحه ای که برای فرود تعیین شده است می کند.

کلاه سیاه سئو(Black Hat SEO )

کلاه سیاه سئو در مواردی برای تکنیک های بهینه سازی غیر اخلاقی و فریبنده اطلاق می شود. این تکنیک ها شامل اسپم، پنهان کردن یا نقض قوانین موتورهای جستجو می شود. اگر موتور جستجو سایتی را شناسایی کند که از کلاه سیاه سئو استفاده می کند، بلافاصله آن را از نتایج جستجوی خود حذف می کند.

فهرست سیاه (Black List )

این عبارت با نام های ممنوع یا خارج از فهرست نیز شناخته می شود. یک سایت فهرست سیاه، آدرس URLی است که از فهرست موتورهای جستجو حذف شده است. این حذف عموما به دلیل استفاده از کلاه سیاه سئو انجام می شود. سایت های حذف شده توسط موتورهای جستجو نادیده گرفته می شوند.

لینک شکسته (Broken Links )

این عبارت همچنین با نام لینک مرده نیز شناخته می شود. یک لینک شکسته، لینکی است که به صفحه ای فرود می آید که وجود ندارد موتورهای جستجو لینک های شکسته را دوست ندارند. تمام لینک های سایت خود را فعال نگه دارید چراکه ا این مساله بخشی از روند بهینه سازی برای موتورهای جستجو است.

کلیک قلابی (Click dummy )

کلیک قلابی عملی غیر اخلاقی است که در آن افراد برای دریافت هزینه از یک سری شرکت ها به ازای هر کلیک مبلغی را دریافت می کنند. این کار با نام های CPC (هزینه برای هر کلیک) و PPC (پرداخت در ازای هر کلیک) شناخته می شوند. انوع مختلفی از کلیک های قلابی وجود دارند، اما در یک سناریوی معمولی صاحب یک سایت که پولی را به ازای هر کلیک در لینک های تبلیغاتی خودش بدست می آورد، مبلغ کمی را به ازای هر کلیکی که بر روی لینک هایش انجام دهند به بازدید کنندگانی که حاضر می شوند برایش کار کنند می پردازد. شرکت هایی که برای تبلیغات به این سایت ها هزینه ای را پرداخت می کنند عملا کسانی را به سایت خود دعوت می کنند که هیچ تمایلی برای خرید و استفاده از محتوای سایت آنها ندارند. برخی شرکت ها مدعی شده ان که سایت های گوگل و یاهو به دلیل منفعتی که از CPC کسب می کنند هیچ اقدامی در مقابله با کلیک های تقلبی انجام نداده اند.

از طریق کلیک (By clicking )

از طریق کلیک به یک مورد اشاره می کند که یک کاربر بر روی لینک تبلیغات یا سایت فهرست شده کلیک می کند و به صفحه بعدی منتقل می شود. یک نرخ بالاتر از طریق کلیک (CTR) یکی از اهداف بهینه سازی برای موتورهای جستجو است.

نرخ از طریق کلیک (CTR)

نرخ از طریق کلیک درصدی از کاربران است که بر روی لینک یک تبلیغات یا سایت های فهرست شده در صفحه نتایج موتور جستجو کلیک می کنند و آن را می بینند. برای مثال، نرخ چهار از طریق کلیک به معنای کلیک کرده @ بازدید از طریق کلیک می باشد.

پنهان کردن (Hide )

پنهان کردن ارائه صفحات جایگزین برای اسپایدر موتور جستجو است به نحوی که محتوای متفاوتی را برای URL نسبت به آنچه که کاربران می توانند ببینند نشان می دهد. پنهان کردن معمولا به منظور ارتقای رتبه در موتورهای جستجو و یا فریب کاربران برای بازدید سایت انجام می شود. در چنین مواردی این کار به عنوان کلاه سیاه سئو تلقی شده و در صورت شناسایی URL در فهرست سیاه قرار می گیرد. با این حال پنهان کردن گاهی اوقات برای ارائه محتوای شخصی بر اساس آدرس IP یک مرورگر و یا نماینده کاربر در هدر HTTP استفاده می شود. چنین پنهان کردنی بایستی با توجه به دانش موتورهای جستجو انجام شود در غیر این صورت به عنوان پنهان کاری کلاه سیاه تفسیر شده و مجازات می شود.

مقالات مرتبط


 • الگوریتم پنگوئن
  الگوریتم پنگوئن

  سرانجام پس از دو سال انتظار، الگوریتم پنگوئن گوگل مجددا بروزرسانی شد. این چهارمین بروزرسانی بزرگ است؛ و به گفته گوگل این آخرین بروزرسانی از این سری است.

 • اینفوگرافیک تفاوت SEO و SEM
  اینفوگرافیک تفاوت SEO و SEM

  هدف SEO اصلاح کدها و ساختار سایت برای بالا بردن شانس آن در کسب رتبه های بالا در نتایج جستجو است

 • موتور جستجو گر
  موتور جستجو گر

  بسیاری از مدیران وبسایت ها در تلاش اند تا مطالب تولیدیشان بیشتر از وبسایت های دیگر در موتور های جستجو دیده شوند در این پست نکاتی را متذکر میشویم که نتیجه آن بهینه شدن وبسایت برای موتور های جستجو است