Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
۷ روش قدرتمند برای طراحی کمپین بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۱۹

دسته بندی: بازاریابی و تبلیغات
۷ روش قدرتمند برای طراحی کمپین بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۱۹

با توجه به جایگاه بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۱۹، رویکردها و تاکتیک‌های مختلفی وجود دارند که با به کارگیری آنها جهت رشد کسب‌وکار، می‌توان استراتژی شرکت را با هدف ایجاد پایگاه مشتریان، فروش بیشتر و در نهایت رسیدن به اهداف تجاری، به سطح بالاتری ارتقا داد.

7 روش قدرتمند برای ارتقای کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ در سال 2019

1.تولید محتوای با کیفیت

نکات، فنون و ابزارهای زیادی برای بازاریابی دیجیتال و بازاریابی محتوا وجود دارد، اما هیچ چیز مهم‌تر از کیفیت نیست.

در سال ۲۰۱۸ بازاریابی محتوا به شدت محبوبیت یافت. بازاریابان و کسب‌وکارها قدرت بازاریابی محتوا را برای برندسازی، جذب مشتریان و رشد برند کشف کردند و به کار بستند.

با این حال، بخشی دیگر بیش از حد بر عواملی مانند SEO، کلمات کلیدی، backlinks بک‌لینک از سایت‌های دیگر و تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی تمرکز داشتند. گرچه هرکدام این ابزارها مهم هستند و می‌توانند بازاریابی محتوا را حمایت کنند، اما قدرت و رویکرد واقعی دیجیتال مارکتینگ را نادیده  می‌گیرند، زیرا کانتنت مارکتینگ چیزی بیشتر از ارزش واقعی محصول یا خدمات شما را برای مشتریان و یا مشتریان احتمالی ارائه می‌دهد.

از آن مهم‌تر، تمرکز بر ایجاد محتوای خوب است که جذاب و پاسخگوی نیازهای مشتریان‌ ‌باشد. با تولید و انتشار محتوای خوب، بقیه امور به خودی خود پیش می‌رود: بک‌لینک‌های باکیفیت دریافت می‌کنید و فروش و روابط مستحکمی با مشتری خود ایجاد می‌کنید.

2.بررسی سایت از نظر SEO فنی  

SEO یکی از عوامل کلیدی جذب ترافیک به سایت و بخش مهمی از هر استراتژی بازاریابی دیجیتال است.

 به طور کلی SEO دو حوزه اصلی دارد: بهینه‌سازی صفحه و SEO فنی- تخصصی.

 SEO تخصصی گستره‌ای از فاکتورها را تحت پوشش قرار می‌دهد که شامل رتبه سایت در گوگل و دیگر موتورهای جستجوی تاثیرگذار و همچنین شامل سرعت سایت، نقشه‌های سایت، حذف تغییر محتوای کپی و مسیرهای بد می باشد. بررسی و ارزیابی تخصصی SEO به شما نشان خواهد داد که کار در کدام قسمت‌ها خوب پیش می‌رود و یا به چه چیزی برای بهبود و بهینه‌سازی نیاز دارید.  برای SEO تخصصی به یک متخصص نیاز دارید – البته تعدادی ابزار ارزیابی وجود دارد که می‌توانید برای بررسی عملکرد سایت شخصاً از آن‌ها استفاده کنید.

3.بک‌لینک‌های بیشتری بسازید

دریافت بک‌لینک یا پیوند و ایجاد ارتباط، ابزار قدرتمندی برای بهبود SEO و همچنین جذب ترافیک طبیعی و ارگانیک به سایت شما می‌باشد.

بک‌لینک‌سازی شامل جایگاه‌سازی و ایجاد لینک‌هایی است از سایت‌های معتبر که به سایت شما باز می‌گردند. گوگل هوشمندتر و باهوش‌تر شده است و به دنبال راه‌هایی برای تعیین مناسب‌ترین و ارزشمندترین محتواها برای رتبه‌بندی است و داشتن ارتباط و لینک با سایت شما از سایت‌های دیگر، یک شاخص مهم برای گوگل است که به محتوای شما ارزش و غنا می‌دهد. البته، این پیوندها افراد را نیز ترغیب می‌کند که به طور ارگانیک از سایت شما بازدید کنند و این به معنی آگاهی از برند و فروش احتمالی بیشتر است.

با ایجاد محتوای با کیفیت بالا، این اتفاق خود به خود خواهد افتاد. البته می‌توانید برای ارتقای بیشتر بوسیله روابط ‌عمومی کارآمد، بک‌لینک بیشتری راه‌اندازی کنید.

4.بکارگیری افراد متخصص و حرفه‌ای

بسته به اندازه کسب‌وکارتان، احتمالا می‌توانید اغلب جنبه‌های بازاریابی دیجیتال خود را در خانه مدیریت کنید. با این حال، کار کردن با یک آژانس بازاریابی دیجیتال حرفه‌ای می‌تواند کسب‌وکارتان را متحول کند. گرچه هیچ کس به اندازه خود شما به کسب‌وکارتان علاقه و اشراف ندارد، اما کمک یک متخصص در این زمینه ارزشش را دارد. متخصصان این رشته، دانش فنی عمیقی دارند که تنها از سال‌ها کار و تجربه در این صنعت بدست می‌آید. آنها هر روز روی این موضوعات تمرکز دارند، به‌روز هستند و با آخرین ابزار و جدیدترین متد برای ساخت برند شما و هدایت و به حرکت درآوردن موتورفروشتان تلاش می‌کنند.

  می‌توانید کل بخش‌های بازاریابی دیجیتال خود را به یک آژانس برون‌سپاری کنید، یا می‌توانید در پروژه‌های خاص، مانند SEO، تولید محتوا و یا ایجاد ارتباط و لینک‌سازی با آن‌ها قرارداد بسته و از تخصصشان استفاده کنید.

5.استفاده از ابزار نرم‌افزارهای آنلاین

ابزارها و نرم‌افزارها منابع دیگری هستند که می‌توانید از آنها برای بهبود بیشتر بازاریابی دیجیتال استفاده کرده و رشد بهتری در کسب‌وکارتان داشته باشید.

ابزارهای متنوع بازاریابی دیجیتال موضوعات مختلفی را پوشش می‌دهند. برخی مانند Ahrefs، Ubersuggest کمک می‌کنند بهترین کلمات کلیدی برای SEO را شناسایی کنید.

برخی از این ابزار مانند CoSchedule، HootSuite و Buffer کمک می‌کنند که استراتژی رسانه‌های اجتماعی خود را سازمان‌دهی کرده و محتوای خود را زمان‌بندی کنید. در حالی که ابزارهایی مانند BuzzSumo کمک می‌کنند تا محتوای تعاملی بیشتری ایجاد کنید.

برای بازاریابی ایمیلی هم، ابزارهای عالی شامل تماس مداوم و MailChimp با طراحی سازگار  وکاربرپسند در دسترس می‌باشد.

آشنایی با ابزارهای در دسترس و مطالعه نحوه موثر استفاده از آن‌ها، می‌تواند تفاوت بزرگی در به حداکثر رساندن تلاش‌های بازاریابی دیجیتال شما ایجاد کند.

6. ایجاد سینرژی یا هم‌افزایی با بازاریابی درون‌گرا و برون‌گرا  Inbound and Outbound Sales

یکی از نقاط قوت بازاریابی دیجیتال، فرصت‌هایی است که برای استفاده از تکنیک‌های فروش داخلی و خارجی برای پشتیبانی و ارتقا یکدیگر به وجود می‌آورد.

بازاریابی Outbound قرار دادن اطلاعات در مقابل مشتریان بالقوه است، حتی اگر انتظار چنین اطلاعاتی را نداشته و یا "به دنبال چنین اطلاعاتی نباشند". تکنیک‌های اوت‌باند شامل تبلیغات سنتی مانند: آگهی و تبلیغات در روزنامه، رادیو، تلویزیون و... است.

بازاریابی این‌باند و فروش درون‌گرا؛ ورودی از طریق وبسایت شما، محتوا، اشاره مشتری و ورودی‌های  ارجاعی client referral مشتریان است.

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از کسب و کارها مرتکب می‌شوند، این است که زمانی که فروش خوب این‌باند دارند، پشت میز خود به صندلی لم می‌دهند و فروش خارجی را دنبال نمی‌کنند. این کار از دست دادن یک فرصت بزرگ در کسب درآمد حاصل از فروش خارجی" آوت باند" است.
 علاوه بر این، این دو استراتژی، اگر چه به ظاهر متمایز هستند، اما می‌توانند در کنار هم استفاده شوند تا متقابلاً یکدیگر را حمایت کنند.

7.ترافیک ورودی را به مشتری تبدیل کنید

ترافیک یا آوردن بازدیدکنندگان به سایت تنها نیمی از کارزار است. باید همان زمانی که از سایتتان بازدید می‌کنند، آن‌ها را به مشتریان واقعی تبدیل کنید. کاری که شما از بازدیدکنندگان‌تان می‌خواهید، صرف خرید یک محصول نیست. بلکه تماس با شما برای دریافت پروپوزال یا پیشنهاد، ثبت‌نام برای دریافت خبرنامه، دانلود فایل و یا هر اقدام دیگری را هم شامل می‌شود. بهر حال شما می‌خواهید مطمئن شوید که سایت شما نرخ تبدیل بهینه‌ای دارد. عوامل زیادی در این رابطه وجود دارد که با تجربه کاربری بر روی سایت شما و کیفیت محتوای شما آغاز می‌شود. کاربر باید با سایت شما درگیر شده و نرخ پرش او به حداقل برسد. فرصت‌های خوبی برای تعامل کاربران در سایت ایجاد کنید و ویژگی‌های خاصی نیز در آن بگنجانبد تا جریان جذب و هدایت به قیف فروش به حداکثر برسد.

 

مقالات مرتبط


 • دیجیتال مارکتینگ | 7 نکته ای که باید بدانید
  دیجیتال مارکتینگ | 7 نکته ای که باید بدانید

  امروزه، مجریان دیجیتال مارکتینگ با چشم اندازی کاملا متفاوت با آنچه 10 سال پیش وجود داشت مواجهند. بازاریابان چابک و موفق متوجه اهمیت هشدارهایی که به مشتریان همواره فعال و درحال تغییر امروزی اشاره دارند هستند.

 • بازاریابی اینترنتی – آنلاین مارکتینگ
  بازاریابی اینترنتی – آنلاین مارکتینگ

  Online Marketing  بازاریابی الکترونیک، بازاریابی دیجیتال و بازاریابی تحت وب، مجموعه فعالیت های هدفمند و تحت استراتژی واحد در ارتباط با معرفی خدمات یا محصولات یک کسب و کار بوده و راهکاری ضروری و سودمند  برای بازاریابی و فروش وآگاهی ازبرند می باشد.

 • دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتال) و ترندهای سال  2019
  دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتال) و ترندهای سال  2019

  دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتال) هم مانند دیگر حوزه های علمی و حتی بیشتر از مابقی حوزه ها در معرض ترندهای جدید است. مدت زیادی تا آغاز سال جدید میلادی (2019) نمانده و با تغییر سال، تغییرات مهمی در حوزه های مختلف دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی مانند شبکه های اجتماعی، تبلیغات پولی آنلاین، بازاریابی محتوایی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) نیز در حال وقوع است.