Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
بازاریابی محتوایی در خدمت "برندینگ دیجیتال"

دسته بندی: اینفوگرافیک
بازاریابی محتوایی در خدمت

 

بازاریابی محتوایی و برندینگ دیجیتال دو حوزه متفاوتند اما عملکردی مکمل یکدیگر دارند. اگر برندینگ دیجیتال را مانند بنزین خودرو در نظر بگیریم، بازاریابی محتوایی به منزله افزودنی هایی است که به بنزین اضافه می شود و باعث می شود بنزین ماندگاری و کارایی بیشتری داشته باشد.

بازاریابی محتوایی به شما در ساخت برند دیجیتال تان کمک میکند و کارایی و اثرگذاری تلاشهای شما در راستای برندینگ دیجیتال را افزایش می دهد.

در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم که چگونه بازاریابی محتوایی باعث بهبود در برندینگ دیجیتال می شود:

دیجیتال برندینگ و نکات اثربخش در بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوایی و برندینگ دیجیتال در 5 حوزه کلیدی با یکدیگر تفاوت دارند:

 1. ارزش پیشنهادی
 2. سفر مشتری
 3. تصمیم خرید
 4. مخاطبان
 5. استراتژی

ارزش پیشنهادی - بازاریابی محتوایی باعث بهبود ارزش پیشنهادی شما به مشتری می شود اما برندینگ دیجیتال خود ارزش پیشنهادی شماست.

سفر مشتری "برندینگ دیجیتال" کانال های مختلف را  در مرحله سفر مشتری یکپارچه می کند. بازاریابی محتوایی، محتوا را در مراحل سفر مشتری یکپارچه می کند.

تصمیمات خرید -  "بازاریابی محتوایی"، سفر مشتری را در تمامی مراحل تصمیمات خرید مد نظر قرار می دهد. برندینگ دیجیتال رتبه شما را با در نظر گرفتن موارد انجامی قابل مقایسه، در لیست کوتاه مخاطب از شما و رقبایتان در نظر می گیرد.

مخاطبان شما -  شناخت و درک درست مخاطبان  کلید موفقیت در بازاریابی محتوایی است. شناخت و درک مخاطبان از شما کلید موفقیت در برندینگ دیجیتال است.

استراتژی-  استراتژی محتوا، مشخص می کند

 •  مخاطبان شما چه کسانی هستند
 • چه مشکلی را برای آنها حل می کنید
 • چگونه می توانید به طور مستمر محتوایی را که آنها علاقه مند به خواندن و به اشتراک گذاری آن هستند را تولید کنید.

"استراتژی برندینگ دیجیتال" مشخص می کند که هویت شما چیست، چگونه می توان در فضای آنلاین شما را پیدا کرد و اعتبار شما در بازار دیجیتال ناشی از چیست.

بازاریابی محتوایی به سه طریق شما را در ساخت برند دیجیتال یاری می کند:

 1. ساخت هویتی شفاف و گویا تهیه و انتشار مستمر محتوا به مخاطبان شما این امکان را میدهد تا بتوانند در ذهنشان خاطره ای از اینکه شما چه کسی هستید و چه ارزشی ارائه میدهید بسازند.
 2. افزایش دیده شدن – محتواهایی که شما ارائه می دهید نشان می دهند که شما چه کسی هستید اما در نظر گرفتن مخاطبان می تواند به شما در هدف قرار دادن موثر مخاطبان کمک کند.
 3. افزایش اعتبار و بهبود وجهه شما – انتشار داستان هایی از برندتان، به مخاطبان در شناختن شما کمک می کند و اعتبار شما را نزد آنان افزایش می دهد و باعث می شود آنها به شما علاقه مند شده و به شما اعتماد کنند.

 

اینفوگرافیک بازاریابی محتوایی در مقابل برندینگ دیجیتال

 

 

مقالات مرتبط


 • برندینگ چیست؟
  برندینگ چیست؟

  برند احساس و ادراکی است که درباره یک محصول، یک ایده، یک فرد و یا یک سازمان در ذهن کاربران و مصرف کنندگان شکل میگیرد

 • پرسونال برندینگ (PERSONAL BRANDING)
  پرسونال برندینگ (PERSONAL BRANDING)

  توسعه و هویت سازی یک " برند شخصی" یا  " پرسونال برند "  ایجاد یک تصویر مثبت از خود و راهبرد اشتهار  در مسیر مورد نظر می باشد

 • استراتژی دیجیتال مارکتینگ - 10 گام اصلی
  استراتژی دیجیتال مارکتینگ - 10 گام اصلی

   

  استراتژی دیجیتال مارکتینگ مجموعه‌ اقداماتی است که کمک می‌کند به اهدافتان دستیابی و حضوری موثر در فضای مجازی یا آنلاین داشته باشید.وهمینطوراهمیت بسیاری در موفقیت پروژه ها و کمپین های اینترنتی دارد .