Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
بازاریابی اینستاگرامی - 13 توصیه تخصصی اینستاگرامی

دسته بندی: شبکه های اجتماعی
بازاریابی اینستاگرامی - 13 توصیه تخصصی اینستاگرامی

 

اینستاگرام یکی از پلت فرم هایی است که به سرعت در حال توسعه است و هر روزه کسب و کارهای زیادی به استفاده اینستاگرام برای رشد و توسعه کسب و کارشان در فضای مجازی ترغیب می شوند.

در مقاله «بازاریابی اینستاگرامی و 13 توصیه تخصصی اینستاگرامی» نظر چند متخصص حوزه شبکه های اجتماعی را ارائه می دهیم. پس اگر علاقمند به بهبود بازاریابی تان در فضای آنلاین هستید و دوست دارید از آخرین ابزارها و امکانات اینستاگرام آگاه شوید مقاله بازاریابی اینستاگرامی را حتما مطالعه فرمایید.

#1: عکس های با کادر مربعی بگیرید

هرچه عکس های شما بهتر باشند،نمای شبکه پست های اینستاگرام شما نیز به همان نسبت بهتر می شود. پس استفاده از عکس های باکیفیت به بهبود هرچه بهتر بازاریابی اینستاگرامی شما کمک خواهد کرد.

یکی از بهترین راه ها برای صرفه جویی در زمان و تهیه عکس های بهتر برای اینستاگرام، گرفتن عکس های با کادر مربع است. بسیاری از دوربین های دیجیتال و گوشی های هوشمند، چنین امکانی را در تنظیماتشان فراهم می کنند و اجرای این مورد اصلا کار سختی نیست. این کار زمان صرف شده برای برش زدن (کراپ کردن) عکس ها را ذخیره می کند و باعث می شود مطمین شوید که هیچ یک از المان های ضروری عکس بعدها حذف نخواهند شد.

#2: از کوتاه کننده لینک اختصاصی استفاده کنید تا بتوانید ترافیک کسب شده را ردیابی کنید

یکی از مهم ترین نکاتی که بازاریابان اینستاگرامی باید ارزیابی کنند، این است که اکانت اینستاگرام آنها تا چه اندازه در کسب ترافیک و جذب بازدیدکنندگان به وبسایت موفق عمل می کند. متاسفانه زمانی که کاربران از طریق اکانت اینستاگرام موبایلشان از وبسایت شما بازدید می کنند گوگل آنالیتیکس نمی تواند بدقت این ترافیک را ردیابی کند.

پیشنهاد می کنیم برای رفع این مشکل و بررسی دقیق نرخ کلیک، از یک کوتاه کننده لینک اختصاصی برای ساخت لینکی که قرار است در URL بیو اینستاگرامتان قرار دهید استفاده کنید. بدین ترتیب می توانید از داده های ارائه شده آن وبسایت کوتاه کننده لینک، برای بررسی کلیک هایی که اکانت اینستاگرام برای وبسایت شما فرستاده است استفاده کنید.

هر بار که صفحه فرود جدید و یا کمپین جدیدی تعریف می کنید، لینک جدیدی وارد کنید تا بتوانید به طور مداوم ترافیکی که به طور موفقیت آمیز به وبسایتتان هدایت شده است را ارزیابی کنید.

#3: در تهیه لینک بیو برای اکانتتان استراتژیک رفتار کنید

در مواردی که از اینستاگرام برای مصارف شخصی استفاده می شود جنبه تفریحی دارد و به هر مدلی که تمایل دارید در آن عمل کنید، اما اگر قرار است از اینستاگرام به عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده کنید باید حساب شده و با برنامه عمل کنید.

در قسمت «بیو» اکانتتان لینکی از پیج فرودی که با پست مورد نظر در اینستاگرامتان ارتباط دارد قرار دهید. این کار به شما امکان می دهد تا مخاطبانی را به وبسایتتان هدایت کنید، فروشگاه اینترنتی سایتتان را توسعه دهید، بانک اطلاعاتی مشتریانتان را از طریق خبرنامه و وبلاگ گسترش دهید و ...

                       

      

#4: شرکایتان را تبلیغ کنید

هر زمان که می توانید به صورت دوره ای، شرکا و افراد هم حوزه تان را معرفی و تبلیغ کنید. یکی از ترندهای امروزه اینستاگرام ابراز نظر، علاقه و تعریف و تمجید از شرکا و کسانی که حوزه کاری مشابهی دارند. حتی می توانید درباره برخی محصولات  و خدمات دیگر شرکت ها مطلب بنویسید و آنها را تگ کنید.

مثلا رستوران هایی را در نظر بگیرید که چندین نوع نوشیدنی سرو می کنند. هر دو اینها یعنی هم رستوران و هم ارائه دهنده نوشیدنی، می توانند با تگ کردن یکدیگر در اکانت اینستاگرامشان از مزایای زیادی بهره مند شوند.

نتایج حاصله از این تعامل عبارتند از: افزایش شناخت مخاطبان دو پیج از آن دو کسب و کار، افزایش فالوئر صفحات (در نتیجه تگ کردن متقابل دو صفحه) و افزایش ترافیک و فروش آن کسب و کارها.

#5: هشتگ های ترند روز

کاربران می توانند از آپشن های جستجو در اینستاگرام کمک بگیرند و پست های مرتبط با هشتگ های ترند روز را پیدا کنند. مانند #ترامپ #روز_عشق #نوروز

اگر پست هایی که دارای تگ های ترند هستند با برند شما مرتبط بود باشد، از آنها در پست های مختص زمان ها یا مناسبت های خاص استفاده کنید تا بدین وسیله نرخ یافته شدن شما در جستجوهای روزمره کاربران افزایش یابد و در نتیجه بازدید صفحه تان زیاد شود.

در یکی از آپشن های اخیر جستجو در اینستاگرام این امکان را به کاربران می دهد تا بتوانند بر اساس ایموجی ها نیز جستجو انجام دهند!

  #6: کاربران اینستاگرام را به سمت هدف بازاریابی تان هدایت کنید

برای اکثر برندها، جذب فالوئر در اینستاگرام مهم است، اما این تنها یک گام از مجموعه گام هایی است که در روند  بازاریابی باید برداشته شوند.

 باید راهی پیدا کنید که بتوانید ایمیل مخاطبان را بدست آورید. یکی از بهترین راه ها برای بدست آوردن ایمیل کاربران این است که بسادگی از آنها بخواهید ایمیلشان را وارد کنند.

با کاربران تصویری را به اشتراک گذارید که هم در مضمون تصویر و هم در کپشن آنها را به انجام چنین کاری فرا بخوانند و به نحوی با المان های بصری از آنها بخواهید که با کلیک بر روی لینک بیو کتابچه الکترونیکی دانلود کنند و یا با عضویت در سایت مشترک خبرنامه شوند. وقتی کاربر چنین کاری را انجام دهد، شما دیگر قادرید تا با آنها وارد تعامل شوید و گام به گام آنها را در مراحل فرآیند خرید به جلو ببرید.

برای اینکه بتوانید این کار را به بهترین نحو انجام دهید باید صفحه فرودی مختص و مناسب کاربران اینستاگرام طراحی کنید. از پیام هایی استفاده کنید که به اینستاگرام اشاره داشته باشند و حس و حالی مشابه صفحه برند شما در آن کانال را برای آنها القا کنند.

با افرادی که ایمیلشان را در وبسایت شما ثبت کرده اند وارد تعامل شوید و اطلاعات و داده های مرتبط و ارزشمندی ارائه دهد که به آنها در رسیدن به هدف بازاریابی تان کمک کند. سپس آنها را به پست ها و مطالب ارائه شده در بلاگ و کانال های اجتماعی تان هدایت کنید و آخرین اطلاعات و اخبار مرتبط با محصولات و خدمات جدیدتان را به آنها ارائه کنید.

#7 : ترکیبی از عکس و ویدئو با مخاطبانتان در اینستاگرام به اشتراک بگذارید

یکی از کارا ترین تکنیک ها برای بازاریابی در اینستاگرام، استراتژی اشتراک گذاری ویدئو در کنار پست های تصویری است. به خاطر داشته باشید که ویدئو می تواند تا سه برابر بیشتر از پست ها نوشتاری لینک ورودی برای شما ایجاد کند. ویدئو ابزار ارزشمندی است که می تواند در ایجاد تعامل با مخاطبان، افزایش فالوئرها و ایجاد ترافیک ورودی به سایت نقش بسزایی داشته باشد.

همه کسانی که وظیفه بازاریابی برندی را به عهده دارند می دانند که اینستاگرام رسانه ای است که مختص قصه گویی و شرح روایت به صورت بصری است، اما با ویدئوها شما میتوانید به معنای واقعی به داستانتان جان بخشید.

برای مثال، صفحه برند مک دونالد را ببینید که چگونه با استفاده از ویدئوهای کوتاهی که محوریت آنها بر مبنای محصول است، بدون اینکه حرفی از فروش به میان آورد مخاطب را شگفت زده می کند.

این ویدئوهای کوتاه بامزه، قابل به اشتراک گذاری و درگیرکننده هستند و با استفاده از تکنیک های ویرایشی ویدئو که اینستاگرام ارائه میدهد به راحتی قابل ساختند. به راحتی با فشردن دکمه ضبط و فیلمبرداری و گرفتن چند صحنه و یا آپلود کردن ویدئوهای از پیش ساخته شده.

اگر قصد ندارید که محصولتان را در این ویدئوها بگنجانید، نباید مخاطبان و طرفدارانتان را تشویق به گرفتن ویدئوهای شخصی شان و جمع کردن آنها در صفحه تان کنید. برای اینکه بتوانید تعدادی از ویدئوهای خوب و موثر بازاریابی را ببینید می توانید به صفحه اینستاگرام برندهای پرطرفدار مثل نایک (Nike) سر بزنید. نایک برندی است که بخوبی جانمایه اینستاگرام را درک کرده : الهام بخشی مخاطبان با استفاده از المان های بصری قوی که بر مخاطب تمرکز دارند نه بر محصول.

نکته اصلی و بسیار مهم این است که سعی کنید ویدئوهایتان درباره مخاطبانتان باشد نه محصولاتتان. با این کار خواهید دید که به سرعت فالوئرهایتان افزایش خواهند داشت.

#8: از تبلیغات اسپانسری استفاده کنید

یکی دیگر از تکنیک ها عالی بازاریابی در اینستاگرام استفاده از امکانات پولی این پلتفورم است که روز به روز نیز در حال افزایش و رشد است.

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام امروزه یکی از اتفاقات روزمره زندگی دیجیتال مردم شده است. این امکان به برندها ابعاد تازه ای برای هدف قراردادن مخاطبان می دهد. پیش از این، تنها افرادی که اکانت شما را فالو کرده بودند می توانستند عکس ها و پست های شما را ببینند، درحالی که امروزه برندها می توانند این امکان را برای تمامی کسانی که مخاطب هدف آنها هستند فراهم کنند.

چنین امکاناتی هنوز در آغاز راه هستند و تنها برندهایی که با اینستاگرام مشارکت دارند از این امکانات و پلتفرم استفاده می کنند، اما انتظار می رود که در سالهای پیش رو رشد چشمگیری پیدا کنند.

بازاریابان باید همواره محتواهایی که هم درگیرکننده و هم متناسب با جامعه هدف باشد را بر مبنای  ویژگی های دموگرافیک ارائه دهند. همچنین باید پست هایی که مختص مخاطبان هدف خاص است نیز آماده کنید.

#9: دایرکت مارکتینگ

با اینکه امروزه اینستاگرام به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد در استوری هایشان لینک های قابل کلیک قرار دهند، اما هنوز لینک های موجود در کپشن عکس ها قابل کلیک نیستند.

خوشبختانه برای این کار نیز یک راه وجود دارد، بازاریابان می توانند فالوئرها و مخاطبانشان را به آن محتوای ارزشمندی که مدنظر دارند برسانند. برای این کار کافی است لینک آن بخش را در بیو اکانت اینستاگرام قرار دهند.

می توانید مخاطبان را به یک صفحه ثابت و مشخص مانند صفحه اصلی و یا بلاگ وبسایتتان هدایت کنید. اما کار بهتر این است که لینک آخرین داده ها و محتواهای تولید شده وبسایتتان را مرتبا در بیو اکانت قرار دهید. این لینک می تواند به یک مقاله، پست یا یک پیشنهاد ویژه منتهی شود. برای افزایش شانس کلیک شدن این لینک ها، در پایان پست ها مخاطبان به بازدید از لینک موجود در بیو تشویق می شوند. با کلیک کردن بر روی این لینک ها، مخاطبان به صفحات فرود مورد نظر که با محتوای آن پست متناسب و مرتبطند هدایت می شوند.

در نظر داشته باشید که URLهای پیج ها محتواهای سایت ها عموما طولانی اند پس بهتر است از کوتاه کننده های اختصاصی لینک استفاده کنید.

#10: تبلیغات در صفحات فالوئر بالا و پرمخاطب

استراتژی دیگر برخی متخصصان برای اینکه بالاترین دید را بگیرند و مخاطبان بیشتری را درگیر کنند، پیدا کردن اکانت های اینستاگرام با تعداد «فالوئر بالا» است که مخاطبان آنها با مخاطبان هدف شما تطابق داشته باشند و پرداخت هزینه تبلیغات به آنها برای درج پست های تبلیغاتی شما در پیجشان می باشد.

این روش یکی از ارزان ترین روش ها (هزینه در ازای هر 1000 بازدید) در میان هر مدل دیگر تبلیغات در اینستاگرام است.

در حال حاضر بیش از 10 هزار  یا حتی شاید 100 هزار اکانت اینستاگرامی وجود دارند که اختصاصا با هدف شات گذاری و درج تبلیغات برندها و کمپین هایشان در این صفحات ساخته شده اند.

وقتی اکانتی پیدا کردید که مخاطبان هدفش با مخاطبان هدف شما یکی است، با فالو کردن آن، اینستاگرام اکانت های مشابه این اکانت را به شما نشان می دهید تا در صورت تمایل بتوانید آنها را نیز دنبال کنید. با استفاده از اطلاعات تماس موجود در بیو این اکانت های می توانید پرس و جو کنید که آیا این اکانت ها تبلیغات قبول می کنند یا نه.

سپس می توانید با برقراری یک تماس کوتاه و یا ارسال یک ایمیل یا پیام، مختصری درباره برند، نام شرکت و کلیات کسب و کارتان توضیح دهید و از آنها هزینه تبلیغات را بپرسید.

 

در هنگام یافتن چنین اکانت هایی و مذاکره با آنها برای همکاری در تبلیغات، با دیدن پست های تبلیغی پیشین آنها و بررسی انواع مختلف کسب و کارها و برندهایی که با وی همکاری کرده اند و میزان تعاملی که مخاطبان با آنها داشته اند میزان اثرگذاری ممکن این اکانت ها برای تبلیغات خودتان را بررسی کنید.

بهتر است عکس های پست های تبلیغی را به اکانت اینستاگرام خودتان لینک کنید نه به وبسایتتان. زیرا اینستاگرام اجازه گذاشتن لینک در کپشن عکس ها را نمی دهد ولی می توانید با قراردادن آیدی اکانتتان مخاطبان را به لینک سایت که در بیو اکانت است متصل کنید.

با تاکتیک تبلیغاتی شما قادر خواهید بود هزاران مخاطب و فالوئر جدید کسب کنید که تمامی این مخاطبان با مخاطبان هدف شما هم خوانی دارند. پس از جذب مخاطبان جدید ، تنها کاری که باید بکنید این است که به مرور با به اشتراک گذاری محتواهای ارزشمند و آموزنده، برند خود و محصولات و خدماتتان را به آنها معرفی کنید. 

#11: گرافیک با محتوای ارزشمند و گیرا

اضافه کردن کپشن به عکس ها یکی از روش ها بسیار موثر برای ایجاد تعامل و جلب توجه مخاطبان است. بسیاری از متخصصان معتقدند که با ترکیب کردن یک تصویر گرافیکی یا عکس با یک محتوای جالب، مثل نقل قول های بزرگان یا نکات آموزشی یکی از راه ها ساده و عالی برای جذب مخاطبان است.

وقتی عکس هایتان را با یک کپشن جذاب و هشتگ های مرتبط کامل می کنید، نتیجه پستی است که علاوه بر جذابیت برای مخاطبان ارزش آموزشی خوبی نیز خواهد داشت.

#12: کمپین های اینستاگرامی و روش ها

در میان اکانت های اینستاگرام، اینفلوئنسرهایی را که حوزه کاری شان با فعالیت کسب و کار شما تناسب دارد و می توانند ارائه جالب و خلاقانه ای از محصول شما داشته باشند را بیابید.

امروزه در اینستاگرام بیش از 40000 اینفلوئنسر (افراد تاثیرگذار، پرفالوئر و معروف اینستاگرامی) حوزه های مختلفی از دنیای کسب و کار، از مد و زیبایی و سلامت تا طراحی داخلی و صنعت غذا را پوشش می دهند.

اینفلوئنسرها درواقع سلبریتی های دنیای مدرن هستند و محتوای با کیفیت و در سطح بسیار در دنیای دیجیتال ایجاد می کنند. آنها گنجینه فالوئری بسیار غنی دارند و به دلیل اعتمادی که مخاطبان به آنها دارند، نظراتشان در مورد محصولات و ترندهای روز دنیا، بسیار مورد توجه جامعه مخاطبینشان قرار میگیرد. با وارد کردن یکی از اینفلوئنسرها به حوزه کسب و کارتان می توانید میزان جذب مخاطبانتان را بالا ببرید و آگاهی از برندتان را در بین مخاطبان افزایش دهید.

به طرق مختلفی می توان با ایجاد کمپین از اینفلوئسنرها برای توسعه کسب و کار و عرضه و معرفی محصولات و خدمات بهره برد. جنبه ای که با کار شما بیشترین مناسبت را دارد بیابید و ارتباطاتتان را توسعه دهید.

 یکی از بهترین کمپین ها برای توسعه کسب و کار، تشویق مخاطبان به تگ کردن دوستانشان درکامنت است. این کار همان بازاریابی دهان به دهان است که در محیط اینستاگرام بخوبی قابل انجام است.

 روش ها بسیاری برای ایجاد چنین کمپین هایی وجود دارد، مثلا :

 • تشویق مخاطبان به لایک کردن پست برای شرکت در قرعه کشی
 • تشویق مخاطبان به گرفتن عکس با محصولات و تگ کردن برند و گذاشتن هشتگ هایی از برند

مطمئن شوید که پست هایی که اینفلوئنسرها از برند شما به اشتراک گذاشته اند، المان های برند شما و اطلاعات ازتباطی با برندتان را در خود داشته باشد. همچنین اینفلوئنسرها می توانند شما را در عکس های خودشان تگ کنند تا مخاطبان، برند شما را ببینند.

 از انفلوئنسرها بخواهید در پست ها برای برند شما انجام کاری را از مخاطبان درخواست کنند. مثلا از مخاطبان بخواهند که همین حالا سفارش دهند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت شما سر بزنند.

استفاده از کمپین های تبلیغاتی و اینفلوئنسرها در استراتژی بازاریابی کسب و کارتان، دو مورد از بهترین و قوی ترین روش ها برای جذب مخاطبان جدید و تبدیل آنها به مشتری است.

#13 : استوری های اینستاگرام را دست کم نگیرید!

گزارشات اخیر نشان می دهند که تعداد کاربران و استفاده کنندگان فعال استوری های اینستاگرام از روزانه 250 میلیون کاربر فراتر رفته است. همین امر یکی از مهم ترین دلایلی است که نباید از اهمیت استوری در استراتژی دیجیتال مارکتینگ کسب و کارمان غافل شویم.

زمانی که اکانتی استوری میگذارد، عکس پروفایل آن در بالای صفحه اینستاگرام مخاطبان به نمایش در می آید و محتواهایی را که کاربران به اشتراک گذاشته اند را نشان می دهد. همین امر موجب بیشتر دیده شدن شما می شود و همین یکی از چرایی های استفاده از استوری است.

الگوریتم اینستاگرام به گونه ای است که استوری کاربرانی که بیشتر مورد پسند شخص هستند و بیشتر پیگیر آنهاست در ابتدای استوری های بالای صفحه به نمایش در می آید. پس اگر به درستی و به طور موثر از استوری استفاده کنید، شانس این را دارید که از اولین گزینه هایی باشید که کاربر میبیند. برای این که در جایگاه های خوب استوری های اینستاگرام بمانید باید حتما مرتبا استوری بگذارید تا شانس دیده شدنتان بالا رود.

نکته : اینستاگرام امکان جستجوی استوری ها بر اساس هشتگ و لوکیشن را داراست. پس اگر میخواهید بهترین و مناسب ترین مخاطبان را جذب کنید از گذاشتن هشتگ و لوکیشن در استوری هایتان کوتاهی نکنید.

یکی دیگر از مزیت های استوری این است که می توانید انواع مختلفی از محتواهای خلاقانه و جذاب را با مخاطبان به استراک بگذارید. استوری ها امکاناتی از قبیل تغییرات رنگی، گذاشتن استیکر، متن و انواع فیلترها را بر روی عکس های شما ایجاد می کند. می توانید از انواع مختلفی از داده ها اعم از عکس ها، کلیپ ها، ویدئوهای کوتاه، بومرنگ ها در استوری هایتان استفاده کنید. همچنین با قابلیت جدید ذخیره کردن استوری ها می توانید بانکی از اطلاعاتی که مخاطب بعدها به آنها نیاز خواهد داشت و یا برایش جالب خواهند بود در صفحه تان نگهداری کنید.

از آنجا که استوری ها بعد از 24 ساعت ناپدید می شوند، می توانید از آنها برای پیشنهادات ویژه و تخفیفات مناسبتی و یا محتواگذاری برای یک رویداد خاص استفاده کنید. با این ویژگی دیگر نگران زیاد شدن تعداد پست ها و شلوغ شدن بیجای صفحه تان نخواهید بود. این امر هم برای شما و هم برای مخاطبانتان مزیتی فوق العاده است.

یکی دیگر از مزیت های اینستاگرام که اخیرا به آن اضافه شده است، امکان اضافه کردن لینک در استوری هاست. با این کار می توانید به راحتی مخاطب را به صفحات فرود مورد نظرتان هدایت کنید و علاوه بر بهتر دیده شدن در اینستاگرام، ترافیک و بازدید وبسایتتا را نیز زیاد کنید.

نتیجه گیری

به جرات می توان گفت در دنیای امروز برای توسعه کسب و کارتان راهی بهتر از فعالیت در اینستاگرام وجود ندارد. این پلتفرم به سرعت و به طور مداوم در حال پیشرفت و بهبود است و افراد و کسب و کارها می توانند از آن بهره ببرند. همچنین، تاکتیک های بسیاری وجود دارد که در کنار فعالیت در اینستاگرام از آنها برای افزایش سازمان و تعامل با مخاطبین و افزایش نمود برندتان در جامعه استفاده کنید.

 درباره این نکات و ابزارها تحقیق کنید و هر کدام که با کسب و کار شما تناسب بیشتری دارند را در فعالیت هایتان وارد کنید.

نظر شما چیست؟ آیا شما در حال حاضر از این نکات و ابزار در بازاریابی اینستاگرامتان استفاده می کنید؟؟؟ تجربیاتتان را با ما در میان بگذارید. آیا نکات جالب تری نیز به نظرتان میرسد؟

منتظر نظرات موثر و بازخوردهای شما هستیم.

shabke ejtemaii

مقالات مرتبط


 • اهمیت هشتگ گذاری در شبکه های اجتماعی و اینستاگرام
  اهمیت هشتگ گذاری در شبکه های اجتماعی و اینستاگرام

   

  در #بازاریابی_اینترنتی مهم ترین بخش آنالیز کلمات کلیدی است که در واقع کلمات کلیدی سودمند و مناسب کسب و کار مشخص می شود. در شبکه های اجتماعی این هشتگ ها هستند که در آنالیز و تجزیه و تحلیل 

 • بایدها و نبایدهای بازاریابی در شبکه های اجتماعی
  بایدها و نبایدهای بازاریابی در شبکه های اجتماعی

  همان طور که در مقاله های قبلی به آن اشاره کردیم در بازاریابی شبکه های اجتماعی افراد با هدف برقراری ارتباط با مخاطبان و برندسازی در این شبکه ها حضور پیدا می کنند.

 • مدیر شبکه های اجتماعی و دلایل اصلی نیاز به آن
  مدیر شبکه های اجتماعی و دلایل اصلی نیاز به آن

  شبکه های اجتماعی در حال تغییر دادن روش های کسب و کار هستند. امروزه برای افراد و کسب و کارهایی که هوشمندانه از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند نتایج و ثمرات بسیار شگفت انگیزی حاصل می شود.