Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
لوگو شناسی

دسته بندی: اینفوگرافیک
لوگو شناسی

لوگو، نشانه یا آرم یکی از ابزارهای مهم ارتباط با بیننده و مشتریان بوده و با استفاده از نمادهای قدرتمند بصری می تواند ارزشی ویژه و تاثیری متفاوت بر بیننده القا کند.
حال با استفاده از رنگ های مناسب و روانشناسانه می توان این تاثیر را دوچندان کرد.
بسیاری از صاحبان کسب و کارها با کمی جستجو و مدل کردن یک آرم، سعی می کنند چیزی مشابه یک برند معروف بسازند. مثال بارز این مورد در کشورمان آژانس های هواپیمایی است. گروه دیگر سعی دارند بطور شهودی نشانه ای را خلق کنند.
تحقیقات، مطالعات و تجربه نشان می دهد که هر دو گروه عملا با شکست روبرو شده و پس از مدتی با صرف مبالغ زیاد و دور ریختن منابع قبلی مجبور به بازطراحی لوگو بر مبنای اصول هویت بصری برند و نگاهی تخصصی و کارشناسانه به علوم جدید و میان رشته ای خواهند بود. زمان زمان تغییر است.
در این اینفوگرافیک به صورت ساده و کلی سرفصل های بکارگیری رنگ و فرم در طراحی لوگو ارائه می شود.

لوگو شناسی

 

مقالات مرتبط


 • اینفوگرافیک تفاوت SEO و SEM
  اینفوگرافیک تفاوت SEO و SEM

  هدف SEO اصلاح کدها و ساختار سایت برای بالا بردن شانس آن در کسب رتبه های بالا در نتایج جستجو است

 • اینفوگرافیک آناتومی بازاریابی محتوا
  اینفوگرافیک آناتومی بازاریابی محتوا

  «بازاریابی محتوا» یا «content marketing» در حوزه بازاریابی و تبلیغات واژه جدیدی نیست و در کشورهای پیشرو رکنی اساسی می باشد.

 • 5 سبک مختلف برای لوگو (نشانه) – لوگوی شما چه سبکی است؟
  5 سبک مختلف برای لوگو (نشانه) – لوگوی شما چه سبکی است؟

  لوگو (نشانه) یکی از مهم ترین المان های تصاویر ترغیب کننده شرکت هستند. لوگو شما در کنار تمام آیتم های بازاریابی و هویت بصری، از صفحه وبسایت شما تا یونیفرم پرسنلتان ظاهر می شود.

  زمانی که در مرحله طراحی لوگو (نشانه) هستید، 5 دسته انتخاب دارید. هر کدام از این دسته ها نقاط قوت و ضعف خودشان را دارند و مناسب کسب و کار خاصی می باشند. ممکن است برخی از شرکت ها و سازمان ها به چند لوگو نیاز داشته باشند تا بتوانند از هرکدام در موقعیت مناسب استفاده کنند.