Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
دیجیتال مارکتینگ | 7 نکته ای که باید بدانید

دسته بندی: بازاریابی و تبلیغات
دیجیتال مارکتینگ | 7 نکته ای که باید بدانید

امروزه، مجریان دیجیتال مارکتینگ با چشم اندازی کاملا متفاوت با آنچه 10 سال پیش وجود داشت مواجهند. بازاریابان چابک و موفق متوجه اهمیت هشدارهایی که به مشتریان همواره فعال و درحال تغییر امروزی اشاره دارند هستند. اگرچه نکاتی که در این مقاله (7 نکته مهم درباره دیجیتال مارکتینگ) بیان می شوند تمام چیزی نیست که مورد نیاز است اما دانستن آنها برای کمک به موفقیت بازاریابان در زمینه های کاری مختلف بسیار ارزشمند است.

 • بودجه تخصیص یافته به بازاریابی آنلاین (Online Marketing) بسرعت درحال افزایش است

در سال 2017 برای اولین بار میزان هزینه های صرف شده برای بازاریابی دیجیتال در غرب از هزینه تبلیغات تلویزیونی پیشی گرفت. بر اساس گزارش های منتشره e-marketers، تبلیغات تلویزیونی هزینه ای بالغ بر72 میلیارد دلار داشتند، در حالی که هزینه های صرف شده در حوزه بازاریابی دیجیتال  چیزی در حدود 77 میلیارد دلار بود.

 • بازاریابی موبایلی (Mobile Marketing) سلطان حوزه دیجیتال

بر اساس تحقیقاتی که اخیرا توسط گوگل در ده کشور از جمله ژاپن و آمریکا انجام شد، عمده جستجوهای انجام شده بوسیله  موبایل بیش از کامپیوترهای خانگی بوده است.

 • ویدئوها، جالب توجه مشتریان (Video Marketing)

بر اساس مطالعاتی که توسط آنیتومو انجام شد، تمایل مشتریان به مشاهده ویدئو برای کسب اطلاعات از محصول یا خدمات، چهار برابر تمایل آنها به خواندن متنی با موضوع مشابه است. پژوهشی دیگر بیان کرد که تا سال 2019 ویدئوهای برنامه ریزی شده تا 50% ویدئوها و بنرهای نمایشی را تشکیل خواهند داد.

 • بازاریابی مبتنی بر چند دستگاه (Cross device marketing)، بازاریابی موثر

برندهایی که از یک راهکار بازاریابی چند دستگاهه موثر پیروی نمی کنند مطمئنا از رقبای خود عقب خواهند افتاد. بر اساس مطالعات صورت گرفته، به طور میانگین هر مشتری از طریق 5 دستگاه مختلف با فضای مجازی ارتباط دارد. با این حال 69% از بازاریابان معتقدند که چالش های سازمانی و محدودیت های موجود در تهیه دیتا، ایجاد یک استراتژی بازاریابی یکپارچه در روش چنددستگاهه را مشکل می کند.

 • فناوری های پوشیدنی (Wearable technologies) غوغا خواهند کرد

با فرا رسیدن سال 2018، اینترنت اشیا فضای کاملا جدیدی از داده ها برای بازاریابان دیجیتال ایجاد خواهند کرد که روند آنان را متحول خواهد کرد. تحقیقات نشان می دهند که تکنولوژی های پوشیدنی آنلاین در سال 2018، نرخ انطباق کاربران را از 28% سال 2016 به 38% افزایش می دهد.

 • افزایش فروش با استفاده از فناوری های مبتنی بر مکان

یکی دیگر از منابع ارزشمند در دسترس بازاریابان، فناوری های مبتنی بر مکان است و به آنها امکان ارسال پیام های شخصی سازی شده برای مشتریان احتمالی را در زمان های مختلف می دهد.

 • شخصی سازی (Personalization)، امری ضروری

بدون شک، شخصی سازی یکی از خواسته های اساسی کاربران است و بازاریابان دیجیتال نیز با تمام وجود در تلاشند تا این خواسته را بیشتر و بیشتر عملی کنند. بر اساس داده های مورد بررسی مجله بازاریابی، 70% جوانان 18-24 سال در انگلستان معتقدند اگر برندی متوجه اهمیت بازاریابی شخصی سازی شده نباشد، دیگر چندان راغب به ادامه دادن به خرید از آن برند نخواهند بود. همچنین بر اساس داده های حاصل از مطالعات دیگر، 70 درصد بازاریابان برای شخصی سازی تخصیص اعتبار می کنند و آن را یکی از اهداف کلیدی برمبنای داده های به دست آمده می دانند.

 پیشنهاد همکاری در بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما

اکنون که با این با نکات جالب درباره بازاریابی دیجیتال آشنا شدید مایل به استخدام تیمی حرفه ای برای توسعه کسب و کار آنلاینتان هستید؟

 اگر بله، با ما تماس بگیرید. تیم متخصص ما در زمینه بازاریابی دیجیتال مشتاقانه آماده ارائه خدمات و مشاوره، برای کمک به بهبود هرچه بیشتر کسب و کار شماست. بخش دیجیتال مارکتینگ شرکت پارس نمودار با سابقه ای از سال 1377 در دنیای وب و دیجیتال، سرویسی متفاوت را به مشتریان خود ارائه می دهد.

 

مقالات مرتبط


 • استراتژی بازاریابی دیجیتال و دلایل اهمیت آن
  استراتژی بازاریابی دیجیتال و دلایل اهمیت آن

  اگر بخواهید یک استراتژی برای بازاریابی دیجیتال تدوین کنید، از کجا شروع خواهید کرد؟ بسیار خب، گمان نکنم که این کار نیاز به تهیه یک گزارش مفصل داشته باشد؛ یک استراتژی می تواند به بهترین شکل در دو یا سه رو از یک کاغذ A4 در جدولی که استراتژی های بازاریابی دیجیتال را به اهداف SMART مرتبط می کند، تدوین شود. با این وجود هنوز به نظر می رسد که بسیاری از سازمان ها دارای پلنی نیستند

 • بازاریابی اینترنتی و مزیت های آن
  بازاریابی اینترنتی و مزیت های آن

  دیگر روزهای تبلیغات سنتی و هزینه های گزاف آن به پایان رسیده است و تبلیغات وارد عرصه جدیدی از پیشرفت شده است.

 • قوانین بازاریابی اینترنتی
  قوانین بازاریابی اینترنتی

  امروزه بسیاری از شرکت ها در راستای بازاریابی اینترنتی حرکت می کنند و دیگر به راه های قدیمی و بازاریابی از طریق تلویزیون و رادیو اکتفا نمی کنند. بازاریابی اینترنتی تبدیل به امری فراگیر شده است و آمار نشان داده است که تبلیغات در اینترنت بسیار موثرتر هستند و بازدهی بالایی دارند.