Digital
Marketing

اندیشه ی نو طرح نو
اینفوگرافیک تفاوت بین UI و UX

دسته بندی: اینفوگرافیک
اینفوگرافیک تفاوت بین UI و UX

تفاوت بین UI و UX

UI و UX مخفف هایی هستند که به طور معمول توسط افراد مبتدی و تازه کار به صورت اشتباه استفاده میشوند. این دو واژه کاملا معناهایی متفاوتی داشته که معمولا توسط افرادی که معناهای آن را نمی دانند به جای یکدیگر استفاده می شوند

UI مخفف User Interface که در صنعت نرم افزار به هر چیزی که در صفحه نمایش داده می شود اطلاق میگردد که میتواند شامل تصاویر، متن ها، جداول ، ویدئوها و همچنین رنگ و مکان آن ها می باشد.

UX مخفف User Experience می باشد که بسیار وسیع تر از UI می باشد و به تجربه و احساس کاربر زمانی که از محصول شما استفاده می نمایند گفته می شود. به عنوان مثال میتوان سایت پارس نمودار را مثال زد. زمانی که شما از سایت پارس نمودار  بازدید میکنید وشما دسترسی بسیار راحتی به همه بخش ها دارید  به این معناست که UX خوبی وجود داشته است.

در حقیقت کل یک محصول UX می باشد و و هر بخش از آن UI نامیده می شود. UI در حقیقت سیستمی می باشد که انسان از طریق آن با ماشین در ارتباط می باشد و شامل کامپوننت های فیزیکی و نرم افزاری می باشد.

تفاوت بین ui و ux
اینفوگرافیک تفاوت بین UI و UX


 

مقالات مرتبط


 • اینفوگرافیک تفاوت SEO و SEM
  اینفوگرافیک تفاوت SEO و SEM

  هدف SEO اصلاح کدها و ساختار سایت برای بالا بردن شانس آن در کسب رتبه های بالا در نتایج جستجو است

 • 50 روش تقویت برند و وفادارسازی مشتریان
  50 روش تقویت برند و وفادارسازی مشتریان

  برند ادراکی است که از محصول و یا خدمت در ذهن دیگران ایجاد می شود

 • اینفوگرافیک بازاریاب مدرن
  اینفوگرافیک بازاریاب مدرن

  در حال حاضر فناوری روز به روز حرفه بازاریابی را متحول میکند و ابزار ها، تکنیک ها و استراتژی های جدیدی بر آن می افزاید بازاریابان مدرن باید دو بعد داشته باشند